PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343448}

Kłopotliwy człowiek

Den Brysomme mannen
7,3 9 589
ocen
7,3 10 1 9589
Kłopotliwy człowiek
powrót do forum filmu Kłopotliwy człowiek

większość

ocenił(a) film na 8

Lubię kino skandynawskie dlatego bo jest zupełnie inne od tego co możemy na co dzień zobaczyć w naszych kinach. Odpowiada mi ta trochę chłodna atmosfera, inni sposób przedstawiania historii, patrzenia na świat i jego problemy. Jednakże tak przedziwnego filmu jakim jest "Kłopotliwy człowiek" chyba jeszcze nigdy nie widziałem. Obraz ten wyreżyserowany przez Jensa Liena, którego znam już z wcześniejszego "Jonny Vang", jest tak niesamowity, że oglądałem go z coraz większym niedowierzaniem, zastanawiając się kto tu jest bardziej szalony - główny bohater, pozostałe postacie, czy może sam widz, czyli ja...

Nie będę w tej recenzji pisał o czym jest ten film, bo zdecydowania warto to odkryć samemu. "Kłopotliwy człowiek" jest bowiem takim obrazem, którego tym lepiej się ogląda im mniej się o nim wcześniej wie. I choć na początku niektóre sceny (a może nawet i więcej) wydają się co najmniej dziwne, to jednak z czasem wszystko zaczyna się wyjaśniać i nabierać głębszego sensu, nad którym warto się trochę dłużej zastanowić po skończonym seansie. Napiszę jedynie, że Lien przedstawił w tym filmie przerażająco trafny obraz współczesnego świata...

Od strony technicznej warto zwrócić uwagę na sterylne, blade, jakby wyblakłe zdjęcia oraz fantastyczną muzykę, które razem budują niesamowity klimat. Przez to film Liena intryguje i zaciekawia od pierwszych minut i trzyma nas w napięciu przez całe półtorej godziny. Szkoda tylko, że w niektórych scenach reżyser był zbyt dokładny i dosłowny. Chodzi mi tu w szczególności o okropną, obrzydliwą i idiotyczną scenę w metrze, która bardziej pasuje do jakiegoś durnego horroru niż takiego filmu. Gdyby trochę ją złagodzić, byłoby znacznie lepiej i nie pozostawałby drobny niesmak po seansie.

8/10 Bardzo dobry film, na pewno na więcej niż jeden seans. Ląduje w ulubionych.

ocenił(a) film na 10
milczacy

Witam,
chcialem sie odniesc co do twojej wypowiedzi na temat sceny w metrze. Rzeczywiscie byla to dosc mocna scena ale wydaje mi sie, ze taki zabieg byl porzebny. Jak widzisz, ta scena i fakt jak po niej wygladal bohater, zdecydowanie Toba poruszyla, tak samo mna i pewnie wieloma osobami. Wydaje mi sie jednak ze rezyser w ten sposob chcial pokazac jacy nie czuli sa ludzie zyjacy w swiecie w ktorym znalazl sie glowny bohater. Nikt nawet nie przeją sie jego stanem jak gdyby nic sie nie stalo. Tak samo w scenie gdy odcią sobie palec (tez jest dosc ostra). Nikogo nie interesuje to ze stracil palec tylko to ze siedzi na podlodze, ze zachowuje sie nie normalnie, "siedzi na podladze co on w ogole wyprawia" :P Jestem pewien, ze ty w takiej sytuacji przeja bys sie odcietym palcem Adreasa a nie tym ze siedzi na podlodze, nie mialo by dla Ciebie zadnego znaczenia gdzie siedzi. Mamy tutaj do czynienia z odwroceniem wartosci.
Pozdrawiam

P.S.
Film znakomity. Polecam kazdemu :D

Strzalek21

Mi się wydaje, iż zarówno scena w metrze jak i scena z palcem, miały pokazać to iż człowiek w tym świecie jest "niezniszczalny", nie może umrzeć. To jednocześnie zbawienie (dla wszystkich nieświadomych, godzących się na taki świat mieszkańców) jak i przekleństwo (dla ludzi pokroju Andreasa)

Dlaczego scena w metrze była tak mocna? Właśnie dlatego żeby są skontrastować z późniejszym stanem bohatera. Przecież on w tym metrze powinien zginąć trzy razy, rozjeżdżany na miazgę przez kolejne pociągi, a mimo to wstaje, wydaje się nawet że nie odczuwa żadnego bólu. To było dla mnie wielkie zaskoczenie, bo wyglądało to jak scena końcowa. Siedziałem w skupieniu i zastanawiałem się co dalej? Główny bohater został rozjechany na miazgę a przecież do końca jeszcze 30 minut? :)

Niesamowita wizja, niesamowity film. Właśnie skończyłem oglądać i muszę to wszystko trochę przemyśleć :)

Pozdrawiam filmożercóff ;p ;p ;p ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones