PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32357}

K-19

K-19: The Widowmaker
7,2 24 568
ocen
7,2 10 1 24568
7,0 4
oceny krytyków
K 19
powrót do forum filmu K-19

6/10

ocenił(a) film na 6

Tak głęboki i tak płytki zarazem... Piękna rosyjska historia zagrana w amerykańskim stylu. Porównując do "Polowania na Czerwony Październik", "K-19" wypada bardzo, bardzo słabo i zgodnie z moją niepisaną tradycję, największą część winy zwalę na barki Harrisona Forda, którego wprost nie cierpię :) Po raz kolejny udowodnił mi, że nadaje się tylko do roli Indiany Jonesa w serii filmów o tym samym tytule. Tym razem zagrał niezwykłą przemianę upartego, nadąsanego, niemal ruskiego kapitana, w ciepłego, skruszonego, wrażliwego amerykańskiego staruszka. Po prostu brak słów :)

Jak już na początku wspomniałem, cały film był do bólu amerykański. Zamiast obrazu propagandy radzieckiej, mamy propagandę USA. Zamiast filmu antykomunistycznego, mamy film antyamerykański. Przez głupotę i ograniczenie wyszedł cel odwrotny od zamierzonego.

Od strony technicznej jest typowo dla tego typu produkcji. Świetne efekty, zdjęcia i muzyka. No ale to troszkę za mało, żeby stworzyć dobry film. 6/10

ocenił(a) film na 7
navi69ator

ten film to proba przedstawienia tragicznych zdarzen jakie mialy miejsce na pokladzie tego okretu 3 lipca 1961 i nie ma nic wspolnego z propaganda jako taka Jesli juz to jest to tez proba oddanie chwaly tym marynarzom, ktorzy zgineli, ratujac reaktor i reszte zalogi. mysle, ze gdyby nie hollywood, ta historia bylaby praktycznie nie znana. film dobry.

ocenił(a) film na 5
navi69ator

Miałem dokładnie takie same odczucia. Amerykanie próbowali zrobić patriotyczną opowieść kradzionej historii nie mając pojęcia o rosyjskiej kulturze, używając utartych stereotypów. Wyszło strasznie słabo i w sumie nie wiem dla kogo ten film, bo na pewno nie dla Rosyjskich patriotów.

navi69ator

W porównaniu do najlepszego filmu tego typu, "Karmazynowy przypływ", jeszcze gorzej, ale to i tak solidne kino, ze świetnymi rolami Neesona i Forda.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
navi69ator

porównanie do całkowicie fikcyjnych scenariuszy jak w Polowaniu na Czerwony Październik czy w Karmazynowym przypływie jest nie na miejscu. jedyne słuszne skojarzenie to także oparta na faktach telewizyjna produkcja pt. Złowroga głębia z Rutgerem Hauerem i Martinem Sheenem. opowiadająca o - nomen omen - okręcie K-219.

Carlito

"Polowanie na Czerwony Październik" nie jest do końca fikcyjną historią.
Proponuję poszukać filmiku z Discovery : "The true story: hunt for Red October". Istota wydarzeń została niezmieniona. Resztę oczywiście ubrano w bardziej efektowne wdzianko. Mam na myśli autora książki.

ocenił(a) film na 7
navi69ator

Dobrze pokazana bezduszność sowieckiego systemu i obojętność wobec ludzkiego życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones