PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32357}

K-19

K-19: The Widowmaker
7,2 24 568
ocen
7,2 10 1 24568
7,0 4
oceny krytyków
K 19
powrót do forum filmu K-19

Myślę że nawet lepszy niż "Polowanie na Czerwony Październik". 7 z czystym sumieniem za ani moment nudy i trzymanie w napięciu. Niemal cała akcja na łodzi podwodnej ale bardzo interesujący, dodatkowo lubię filmy oparte na faktach. Widać doskonale wyścig zbrojeń Rosji i USA, gdzie nie dbano o szczegóły a przede wszystkim o propagandę i strach. Masa usterek i wszystko na szybkości byle tylko pokazać swoją siłę co jak później doprowadziło do tragedii na okręcie. Rozbroił mnie moment gdzie naprawiali system chłodzenia w reaktorze i dostali kombinezony przeciwchemiczne co miało ich chronić przed promieniowaniem... Masakra... Interesuje mnie tylko czy na prawdę marynarze okazali się takimi bohaterami gdy widząc wracających kolegów z reaktora nadal decydowali się tam wchodzić??? A może było to pod ogromnym przymusem partii??? Wchodzisz, a jak nie to i tak zginiesz... I jeszcze jedna bardzo ważna niewyjaśniona sprawa!!! Co się stało z tym marynarzem który uciekł skacząc do morza??? Jest to w ogóle niedopowiedziane...

ocenił(a) film na 8
ufo254

Jest wiele publikacji na temat katastrofy K-19. Porównanie do fikcji literackiej Toma Clancy`ego jest moim zdaniem nie właściwe. Jedyną wspólną rzeczą są radzieckie łodzie podwodne. I niestety ale tak wyglądało naprawdę "naprawianie" reaktora. Z przecieków wiadomo, że nawet teraz ruskie nie mają odpowiedniego sprzętu awaryjnego na swych łodziach. I to nie dokładnie marynarze byli takimi bohaterami tylko oficerowie. To był ich obowiązek i powinność wobec załogi i kraju. To dość szczególne podejście zrozumiałe tylko ludziom którzy poświęcili się całkowicie "sprawie". Wiem jak to brzmi... ale inni ludzie po prostu nie mogli być oficerami na nuklearnej, rakietowej łodzi podwodnej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones