PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32357}

K-19

K-19: The Widowmaker
7,2 24 568
ocen
7,2 10 1 24568
7,0 4
oceny krytyków
K 19
powrót do forum filmu K-19

WSTRZĄSAJĄCY

ocenił(a) film na 10

Właśnie jestem w trakcie oglądania tego filmu na tvn. I jestem przerażony, jest scena z naprawą reaktora, i aż poczułem się napromieniowany przez ekran. To jest niesamowite, niewiarygodne i przerażające. Czemu ten naród nigdy nie szanował sam siebie??? Czemu ciągle dzieją się takie tragedie w tym kraju czy to było ZSRR czy to jest Federacja Rosyjska... Na prawdę jestem wstrząśnięty i przerażony.
Ciężko mieć jakikolwiek szacunek do władz i dowódzców tego kraju, choć sami Rosjanie przecież popieraja Putina. PRzepraszam, że tak się rozwodzę nie o filmie, ale na prawdę mną wstrząsnął! Daje 10 za te emocje, które we mnie wzbudził. I scena z naprawą jest na prawdę niewiarygodna!

ViceHrabia

też własnie obejrzalem.naprawde niezly.polecam podwodniakom i nie tylko.

ocenił(a) film na 9
ViceHrabia

tez dzisiaj widzialem po raz pierwszy! bardzo wstrzasajacy, warto zobaczyc!

ocenił(a) film na 10
wiwid

No trzeba przyznać że film jest świetny. Ale jedno co mnie ciekawi to jest ta choroba popromienna. Zaraz sprawdze w necie jak to się objawia i jak promieniowanie wpływa na organizm. :]

ViceHrabia

Ja widziałam ten film już kilka razy, a mimo to musiałam znowu zobaczyć w TV. Wspaniały film, świetna gra aktorów.
A co do tragedii, to w tamtych czasach Amerykanie robili podobnie, próbowali budować lepsze okręty podwodne od Rosjan i też nawalały, chociaż do czegoś takiego chyba nie doszło. Po prostu przy takim wyścigu zbrojeń starano się produkować maszyny szybko, miały przy tym robić ogromne wrazenie, ale zapominano o szczegółach, przez które potem dochodziło do tragedii.
Pozdro

ocenił(a) film na 10
Veda12

No ja nie wiem czy to są szczegóły o których zapomniano, czy celowo nie licząc się z konsekwencjami, byle było taniej, nie włożono ubrań ochronnych, przecież to są podstawowa rzecz na łodzi atomowej, no przynjamniej mi się tak wydaje. I nie gloryfikuje Ameryki, ale myślę, że jednak Amerykanom bardziej zależy na życiu ludzi i jednak takie podstawowe rzeczy jak kombinezony ochronne na amerykańskich łodziach podwodnych były.
No i w dalszym ciągu mam obraz tych napromieniowanych żołnierzy w głowie i nie mogę się go pozbyć....

ViceHrabia

Mi nie o kombinezony chodzi(z tym to jest jak z Titanikiem i szalupami, nic się nie może stać, po co im kombinezony). Ale wcześniej, nie zwracanie uwagi błędy, bo mogłyby opóźnić wypłynięcie, albo błędy techniczne, wynikające ze zbyt szybkiej i nie zawsze dokładnej pracy.
Pozdro

ViceHrabia

zgadzam sie całkowicie - ciarki chodzily po grzbiecie... strasznie sugestywna scena, siedzialam wbita w fotel. gdyby nie te hektolitry patosu na końcu film mialby ode mnie 10/10. a tak tylko troche mniej ;) a co do zsrrr - historia k 19 dopiero po kilkudziesiciu latach wyszla na jaw~, przy zmianie ustroju. wątpię żeby stany bardziej szanowaly swoich obywateli, o wielu sprawach poprostu nie wiemy. pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones