PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600374}
7,2 31 936
ocen
7,2 10 1 31936
4,3 3
oceny krytyków
Każde życie jest cudem
powrót do forum filmu Każde życie jest cudem

Twórcy tego filmu zapewne myśleli, że poruszają bardzo ważny i głęboki temat, ale strasznie go uprościli, spłycili, do granic sztuczne dialogi, tendencyjność...
Seks przed małżeński jest grzechem, dobrzy ludzie chodzą do kościoła i grają w scrable, źli chodzą do barów, uprawiają seks zapewne po pijaku ;) i próbują dokonać aborcji aby dziecko nie przeszkodziło w karierze.
Matko święta i Józefie Stalinie!
Każda kobieta powinna mieć prawo wyboru, a to czy chce mieć dzieci i w jakim momencie to też jej sprawa. Jeśli katoliczki nie chcą poddawać się aborcji nikt ich do tego nie zmusza, ale wmawianie ludziom, że aborcja = zabójstwie to jest złe!
Kobiety nie są inkubatorami, a płody same z siebie nie powstają i nie rozwijają się w bańce mydlanej.
Film jest zwykłym gniotem.

ocenił(a) film na 1
ignis84

OJ MATULU !!! Jak ja się na tym filmie wypłakałem. Dwa wiadra łez wylałem. 4 rolki ręczników papierowych. Całe opakowanie chusteczek higienicznych i 9 rolek papieru toaletowego - 10-tą zostawiłem. Dramacicho straszne. okrutnie nieszczęśliwa nastolatka, paskudni adaptacyjni rodzice a rodzona matka jaka paskudna ale jaka wspaniała pielęgniarka opowiadająca ze szczegółami, no i ten przeuroczy policjant, OJ MATULU, MATULU !!! - DOBRZE ŻE SIĘ JUŻ TEN FILM SKOŃCZYŁ !!! i przyszła pewna refleksja !? co mi ten film przypomina ?! Proszę o wybaczenie !!! Przypomina mi namolną, manipulacyjną reklamę tego jednego jedynego, na rynku, prawdziwego proszku do prania usuwającego każdy brud. Nie znoszę reklam - nie kupuję tego proszku ! Nieudolny film, masa naiwności - jak dla mnie gniotek, niepotrzebny gniotek - 1/10 !!!

ocenił(a) film na 7
ignis84

Śmiej się śmiej, u mnie ten film puszczali na religii :) hahaha

ocenił(a) film na 6
klaudia01300

U mnie również :D

ocenił(a) film na 6
klaudia01300

hahaha my dzisiaj oglądaliśmy XD

ignis84

Jeśli katoliczki nie chcą zabijać/kraść, nikt ich do tego nie zmusza, ale wmawianie ludziom, że to zbrodnia jest złe!

ocenił(a) film na 6
ignis84

Niestety, ale muszę Cię uświadomić, że kompletnie nie rozumiesz nawet tego co sam napisałeś/aś.
Jasne każda kobieta ma prawo mieć dzieci lub ich nie mieć. Lecz jeśli ktoś hula tu i tam a później okazuję sie, że jest w ciąży, lub się nie zabezpieczał itp...to ma prawo zabijać dziecko? Rozumiem, jeśli ktoś kogoś zgwałcił-to zupełnie inna sprawa. I KAŻDA KOBIETA MA PRAWO WYBÓR CZY CHCE MIEĆ DZIECKO TERAZ CZY PÓŹNIEJ, lecz wg twojego myślenia, oznacz iż jakaś laska może zajść w ciąże, ojej zabije, dokonam aborcji, bo nie chce teraz tylko chce za rok, ojej znowu zaszłam...tez zabije, o a dziś chce mieć dziecko więc nie zabije :)
JEŚLI KTOŚ NIE CHCE MIEĆ DZIECKA, TO NIECH SIĘ ZABEZPIECZA I UWAŻA :) A NIE, ŻE WISI MI TO A PÓŹNIEJ SOBIE ZABIJA :)
i tak aborcja jest zła, bo z naszego nieupilnowania, niedorosłości właśnie się jej dokonujemy, ale widzę, że dla Ciebie to taka prosta sprawa :)

ocenił(a) film na 6
miklw

Racja

użytkownik usunięty
miklw

Jak ktoś nie chce dziecka to niech sobie usuwa płód, nie twoja sprawa czy ktos sie zabezpiecza czy nie, i czy zabija czy nie, chcesz miec dziecko to sam sie nie zabezpieczaj, nie chcesz miec to rob co chcesz i gowno kogo obchodzi czy urodzisz czy usuniesz

ocenił(a) film na 6

zabijasz żywą osobę, co z tego, że nie ujrzała ona światła dziennego? :)
A wystarczyło tylko słuchać na lekcji biologii :)

użytkownik usunięty
miklw

muchy też są żywe, gdy się je zabija, gdy przeszkadzają

ocenił(a) film na 6

I jak tu poważnie rozmawiać na takie tematy :)

użytkownik usunięty
miklw

nie trzeba rozmawiać, wystarczy nie wściubiać nosa w cudze ciało, które samo decyduje co w nim jest pasożytem a co przyszłym dzieckiem ;)

ocenił(a) film na 6

Każde nowe dziecko-to nowe życie, nowe ciało, nowa istota, a nie pasożyt :)
My nie decydujemy kochana

miklw

Komar to też życie, ciało i istota. I w przeciwieństwie do zarodka, ma działający układ nerwowy(!) Niestety komar to również całkiem skuteczny pasożyt :(

użytkownik usunięty
miklw

wlasnie. no i są kraje w ktorych jednak my decydujemy;]

ocenił(a) film na 9

karma cie dopadnie....zobaczymy jakim bedziesz pasozytem nic nie warta szmato

użytkownik usunięty
miklw

Słusznie zgadzam się z tobą.Każdy ma prawo żyć,a jak matka była zwykłą dziwką imprezową to jest winna i niech wychowuje i ponosi odpowiedzialność co innego gwałt.

ocenił(a) film na 6

Miło mi, że ktoś się ze mną zgadza :)

użytkownik usunięty
miklw

:)

miklw

Cieszy mnie niezmiernie, że tak mądre osoby jak Ty sie udzielają. Popieram każde słowo niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej ociemniałych i zdegenerowanych ludzi chodzi po świecie. W sumie głupota ludzka nie zna granic co tu więcej mówić

ocenił(a) film na 6
XxXxLucilla91XxXx_2

dziękuję bardzo :)

miklw

Aborcja nie równa się zabiciu. Dlaczego piszesz, że aborcja to zabicie dziecka? Na lekcje biologii się nie chodziło? Najpierw jest zarodek potem jest płód. Płód staje się dzieckiem jak się urodzi. Typowe katolickie myślenie... skoro ja tak uważam to wszyscy muszą się do tego stosować. Jak kobieta ma ochotę dawać na lewo i prawo to proszę bardzo, ma taką potrzebę. A ty jako katoliczka nie możesz jej oceniać. Usunie ciążę? Nie masz prawa jej oceniać bo zabrania ci tego twoja wiara. Każdy ma swoje sumienie i według twojej religii każdy sam będzie stał przed Bogiem i przed nim się tłumaczył. Więc patrz na siebie i nie mówi innym jak mają żyć.

ocenił(a) film na 1
ignis84

Ja tutaj składam serdeczne gratulacje i podejrzewam , że Jesteś medium bo puścili mi to na religii i lekko ujmując nie podoba mi się :)

ignis84

"Nie widziałam, ale się wypowiem" lub "nie zrozumiałam, ale się wypowiem".

użytkownik usunięty
ignis84

No i co z tego?Takie filmy są potrzebne,by edukować młodzież,bo gdyby nie było religii społeczeństwo dzieliłoby się na nacjonalistów prawicowych i LGBT potrzebny jest środek co zapewnia wiara katolicka,bo bez wiary jest się nikim.

ocenił(a) film na 5

Zawsze można nakręcić dobry film, który przekazuje takie wartości. Ten to zwykły chłam z milionem absurdów w scenariuszu.

Chyba nie wiesz jak wyglądają lekcje religii w szkole... Totalna strata czasu i bezczelna propaganda.

użytkownik usunięty
dankapopolsku

Lekcje religii są potrzebne dobrze prowadzone przez dobrych nauczycieli nie są złe i są potrzebne w dzisiejszym świecie,bo to od nauczycieli zależy czy przyciągną ludzi do kościoła katolickiego czy go oddalą wiem to z własnego doświadczenia,bo moje lekcje religii były prowadzone dość słabo np. na siłę uczenie się modlitw do bierzmowania to bardziej zniechęcało i przymusowe oceny z religii zupełnie pozbawione sensu(bo religia to nie matematyka czy polski)nie powinno się dawać ocen to powinien być przedmiot dla ludzi,którzy chcą się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o religijności i swojej wiary mówię to jako człowiek,który przez pół roku miał poglądy bardziej lewicowo-ateistyczne i oddalił się od swojej wiary niż liberalno-prawicowy,którym teraz jestem o silnym przywiązaniu do wiary swoich przodków potrzebna jest równowaga,bo inaczej jest się prowadzonym do grup anarchistycznych lewicowców lub radykalnych obozów onru i środowisk kibolskich i radykalnych katolików.

Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi można by pomyśleć, że każdy niewierzący jest jakimś przestępcą, co jest absolutną bzdurą.
Twoje argumenty do mnie nie trafiają, nadal uważam, że lekcje religii nie są potrzebne. W dzisiejszych szkołach tygodniowo jest więcej lekcji religii niż np. fizyki, na której nikt nie jest w stanie wyrobić się z materiałem... a na religii ciągłe tracenie czasu...

użytkownik usunięty
dankapopolsku

to twoje zdanie gdyby sie czytało ze zrozumieniem to nie mówiłem nic,że każdy niewierzący jest przestępcą każdy ma własne zdanie i ja uwazam,że lekcje religii dobrze prowadzone sa potrzebne w polskim społeczeństwie

Ja uważam, że lepszym środkiem jest religia protestancka, bo tam trzeba pracować. Katolicyzm to wylęgarnia pasożytów i leni. Patrz jak wygląda mentalność krajów protestanckich (Norwegia, Niemcy) a jak wygląda mentalność krajów katolickich (Polska, Hiszpania). U katolików zawsze bieda i ktoś kradnie.

użytkownik usunięty
ignis84

Film jest bardzo dobry.

Kiedy pokazuje się życie z lewicowo-liberalną agendą w tle to nikt się nie oburza (wręcz przeciwnie, wszyscy chwalą "odwagę" pseudo-dzieł o tematyce spod znaku tęczy, sierpa i młota), lecz kiedy w filmie wspomni się choćby o Bogu w pozytywnym sensie i pokaże się, że można szczęśliwie żyć w duchu konserwatywnych, chrześcijańskich zasad nagle z ponurych czeluści internetu wylewa się fala hejtu. Tak nieskładnego, jak Twój.

Na resztę Twojego komentarza nie będę odpowiadać, widać przecież, że nic nie zrozumiałeś/aś z lekcji biologii.

P.S. mieszanie Matki Boskiej i zbrodniarza komunistycznego to kolejny miałki wyskok obliczony na szokowanie użytkowników forum. Zapewniam, że odnosi skutek odwrotny do zamierzonego - trudno Cię brać poważnie, gdy to piszesz.

ocenił(a) film na 6
ignis84

Spojrzałam na tytuł i specjalnie po to wpadłam - masz rację. Katecheta puścił nam to na religii, zaraz po czarnym marszu. I zgodzę się do tego stopnia z Tobą, że obecny kompromis jest bardzo dobry i nie należy go zmieniać

ignis84

Chyba Ci się filmy pomyliły.

ignis84

I masz rację. Na religii w szkole ponadgimnazjalnej oglądaliśmy film i mamy napisać recenzję - dlatego teraz przeszukuje filmweb ;) PS: Recenzja MUSI być pozytywna xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones