PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=543735}
5,6 2 410
ocen
5,6 10 1 2410
6,7 6
ocen krytyków
Kaboom
powrót do forum filmu Kaboom

Liczba scen seksu głównych bohaterów (każdy z każdym, brakowało tylko tylko zoofila) przebija
"Szamankę i Antychrysta. Robienie rozrywki z puszczania się zagubionego nastolatka na każdym
kroku mnie nie bawi. Na szczęście horrorowo-kiczowaty wątek rodem z teorii spiskowych czyli
największy plus filmu sprawia że od tej komedyjki nie odchodzi się po 15 minutach.


Ciężko polecić komuś ten film, chyba tylko gejom,

ocenił(a) film na 9
Kempy235

Albo kobietom, bo są zazwyczaj mniej wyczulone na punkcie obrzydzenia dwoma mężczyznami.

Moim zdaniem pomieszanie dużej ilości pięknych ludzi, swobodnego seksu, torii spiskowych i dziwactw rodem z "Donie Darko" to coś genialnego. Z jednej strony, szaleństwa młodych ludzi, że tak to nazwę "Amerykański świat" narkotyków, seksu i czekolady, z drugiej ta dziwna atmosfera teorii spiskowych, tak absurdalna że wraz z napięciem poszerzał się uśmiech na twarzy.

To dziwny film, dlatego mi się obłędnie podobał, pomieszane stare schematy, ukazane w nowych barwach, a do tego coś co każdy lubi ale nienawidzi się przyznawać - piękni, seksowni ludzie.

ocenił(a) film na 4
SweetDeath

W nowych barwach, czyli niestety ukazywanie homoseksualizmu jako czegoś normalnego (na co teraz jest "moda"). I to mnie wkurzało w tym filmie najbardziej.
Jednak nie mam nic do Twojej oceny, kwestia gustu :) Pod względem technicznym zgrabnie zrobiona produkcja, muzyka może być. Ogólnie baardzo dzisiejszy film.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

dooooobre sobie "moda" II wojna światowa już dawno temu się skończyła, ale ty chyba dopiero teraz się o tym dowiedziałeś i niedawno z lasu wyszedłeś...mam takie wrażenie, czytając ten mało inteligentny komentarz...wyjdź z getta, wyrzuć legitymację ONR, MW itp. zdejmij klapki z oczu i otwórz swój umysł! zacznij oddychać i uśmiechać się do ludzi (:

ocenił(a) film na 4
sunrise77

Nigdy! Homoseksualizm nie jest czymś naturalnym, nigdy tego nie pochwalę. Plus daruj sobie ocenianie mnie i przypinanie mi łatki narodowca.

ocenił(a) film na 9
Kempy235

Ciekawe czy od kogokolwiek kiedykolwiek dowiem się w końcu co to znaczy "naturalny" xd

ocenił(a) film na 5
nikike

Naturalne jest naprzyklad rozmnazanie, homoseksualizm jest w opozycji do tegoz jakze normalnego zjawiska.

ocenił(a) film na 9
octstuff23

Z faktu że naturalne jest rozmnażanie nie wynika że wszystkie inne zachowania seksualne są "nienaturalne".

ocenił(a) film na 5
nikike

Ja tylko mowie co jest naturalne, a Ty sam sobie odpowiedz, czym jest coś, co jest w opozycji do naturalne. Jeśli chcesz przetrwać, musisz jeść, jeśli chcesz by przetrwał gatunek musisz sie rozmnażać. Jeżeli nie jesz, to umierasz, jeżeli sie nie rozmnażasz, to życie wyginie, ale skoro śmierć jest jednak naturalna, bo przecież jest częścią naszego życia, to homoseksualizm tez musi być naturalny prawda ?

ocenił(a) film na 9
octstuff23

Jeżeli byłby taki nienaturalny i w opozycji do heteroseksualizmu to niby czemu natura go wytworzyła(i do tego na taką skalę u tak wielu gatunków)?

ocenił(a) film na 5
nikike

Nigdzie nie pisalem ze jest w opozycji do hetero ( ale jest ) tylko jest w opozycji do rozmnazania. Natura zabija chore osobniki ( silniejsze te drapiezne je zabijaja ) moze natura nie chce tez by chore osobniki sie rozmnazaly. Moze zamiast dowodzic czy cos jest nienaturalne wyslucham Twojej opini dlaczego jest to naturalne, bo jesli jest, to znaczy iz ja jestem nienaturalny, choc czuje sie wporzadku. Zaraz dojdziemy do wniosku ze wszystko jest normalne i naturalne a mowienie iz nie to jakis ciemnogrod i inne takie tam.

ocenił(a) film na 9
octstuff23

To w takim razie pod jakim względem chore są osobniki homoseksualne że aż je natura obdarza tą homoseksualnością?
Dla mnie logiczny jest wniosek że naturalne=występujące w naturze i nie będące chorobą. "Normalność" to już w ogóle jest względna.

ocenił(a) film na 5
nikike

No kolego, homoseksualizm to wybor ktory jest odstepstwem od normy, dlaczego ? poniewaz osobniki owe sa zdolne do rozmnazania ale poprzez owy wybor, pozbawiaja sie owej zdolnosci. Pozatym jesli chodzi o seksualnosc to jestesmy zbudowani w taki sposob iz posiadamy narzady rozrodcze i jezeli sie orientujesz to odbyt do nich nie nalezy. Normalnosc nie jest wzgledna, tylko ludzie ktorzy nie sa normalni wybielaja sie i ukazuja nienormalnosc w innych tych dobrych kolorach a w owym czasie jest tego tak duzo iz wyglada to na normalnosc. Nie napisalem iz natura nie chce by sie rozmnazali, napisalem - MOZE, sa choroby psychiczne, ktore wytwarzaja sie poprzez to czego doswiadczamy w zyciu. Naturalne = wystepujace w naturze, mozliwe ale czy to sie = normalne, zabijanie by przetrwac (zwierzeta) jest naturalna selekcja, zabijanie dla pieniedzy lub zaspokojenia chorych pragnien (czlowiek) to zupelnie inna bajka. Wniosek co naturalne w przyrodzie nie musi byc naturalnym = normalnym dla czlowieka. Wiec jesli homoseksualizm jest naturalny to czy tez jest normalny ?

ocenił(a) film na 9
octstuff23

jaki znowu wybór? xD

tak jak pisałem, "normalność" jest względna.

ocenił(a) film na 5
nikike

Jak jedzenie mieso czy warzywa ? jedzac to i to przezyjesz, z kim ja rozmawiam ? Wszystko co zalezy od Ciebie jest kwestia wyboru. Normalnosc nie jest wzgledna, jezeli nie potrafisz tego odroznic to masz problem. Wogole to bronisz swoich racji rewelacyjnie wszystkie Twoje argumenty sa nie do podwazenia, gratulacje.

Twierdzisz ze homoseksualizm to nie wybor ? A co ?

ocenił(a) film na 5
nikike

Przymus ?

ocenił(a) film na 9
octstuff23

No ale normalność jest względna, to bardzo dziwne słowo które przez każdego jest inaczej definiowane i obejmuje zupełnie inny zbiór rzeczy i zachowań xD

orientacja seksualna, nie wiem w jakim sensie to miałby być wybór

ocenił(a) film na 5
nikike

Jesli jest przez kazdego definiowane inaczej to znaczy ze nie ma definicji wiec nie ma tez nienormalnosci ani tez zadnych odstepstw od normy.

Oczywiscie ze jest to wybor a co innego ? Czyli jest to normalne, nie jest choroba ani nie jest to wybor, nie rozumiem niczego, skoro nie jest to zadna z tych rzeczy to dlaczego ja taki nie jestem ?

ocenił(a) film na 9
octstuff23

Najwyraźniej.

Leworęczność też jest normalna, nie jest chorobą i nie jest wyborem. Czy(przyjmując że jesteś praworęczny) też będziesz głupio pytał czemu nie jesteś leworęczny skoro nie jest to żadna z tych rzeczy?

ocenił(a) film na 5
nikike

Zawsze mozna uzywac dwoch rak to tez jest normalne. Mozna tez pisac noga to tez jest normalne. Uzywanie prawej czy lewej reki nie ma zadnego znaczenia dla Twojego zycia, homoseksualizm ma ogromne. Po pierwsze odchodzi od jednej z najwazniejszych wartosci czyli rodziny, odchodzi od kolejnej czyli podtrzymywania gatunku, odchodzi od kolejnej czyli przekazywania genow i cech charakterystycznych dla danej lini rodzinnej.

Leworecznosc jest uwarunkowana genetycznie, czyli przekazywana z pokolenia na pokolenie, to cos na co homoseksualista wplywu mial nie bedzie. Zdecydowanie bede sie "GLUPIO" pytal dlaczego jest leworeczny(a). Zanim glupio cos porownasz sproboj chociaz uzyc Google - lewa lub prawa reka, nie ma to znaczenia.

ocenił(a) film na 9
octstuff23

Na pierwszy rzut oka z ewolucyjnego punktu widzenia homoseksualizm rzeczywiście nie ma sensu, ale odnoszę wrażenie że natura nie sprowadza się wyłącznie do zapewnienia możliwości spłodzenia potomstwa i reguluje też sporo innych rzeczy który bezpośrednio się z tym nie wiążą. To że do końca nie wiadomo jaki sens ma homoseksualizm, nie znaczy że nie ma go w ogóle. Najprawdopodobniej jakiś ma, inaczej natura nie wytworzyła by go u tak wielu gatunków.

a skąd wiesz że homoseksualność nie jest uwarunkowana genetycznie?

ocenił(a) film na 5
nikike

Ja nie twierdze ze natura go nie wytworzyla w jakims celu, jest to mozliwe jesli jest to genetyczne.

Jak dotad nie odkryto genu ktory by to powodowal, wiec druga teoria niebiologiczna jest blizsza prawdy, to ze homoseksualizm jest nabyty.

Dopoki nie bedzie dowodu iz jest przekazywany w genach, ja wierze iz jest nabyty ale oczywiscie zawsze mam watpliwosc ze moze byc inaczej bo to normalne by watpic jesli sie czegos nie wie napewno.

ocenił(a) film na 5
octstuff23

Pozatym nauka mowi ze jesli cos jest genetyczne nie oznacza to iz my sami nie mamy wplywu na to a takze to w jakim srodowisku sie znajdujemy sprawia iz pewne geny sa aktywne lub nie.

ocenił(a) film na 9
octstuff23

Prawda, z tym że w tym wypadku nikt nie ma bezpośredniego wpływu.

ocenił(a) film na 9
octstuff23

Najbardziej prawdopodobne wydaje się myślenie że wpływ mają na to różne czynniki, począwszy od genetycznych/hormonalnych, aż po środowiskowe. Ale to rzeczywiście gdybanie.

ocenił(a) film na 4
octstuff23

śmieszą mnie ludzie którym wydaje się że homoseksualizm to wybór. Myślisz że oni tacy są ponieważ tego chcą, tak wybrali ?? Otóż informuje cię że nie, nie dlatego. Już lepiej jak ktoś powie że to choroba czego też medycyna do dnia dzisiejszego nie potwierdza.

Twoja wypowiedz:
'' jesli cos jest genetyczne nie oznacza to iz my sami nie mamy wplywu na to ''--- to prawie tak jakbyś powiedział że osoba heteroseksualna jest taka z genów ale może być homo jeśli zechce... to nie jest kwestia wyboru jakie masz preferencje seksualne...

Gdyby każda osoba homoseksualna mogła wybierać płeć przeciwną zamiast swojej nie było by problemu. Lecz gdy do seksualności dochodzą 'zakochania' się w osobniku tej samej płci oznacza iż problem leży głębiej niż ci się wydaje.

Może i jest to choroba i na pewno jest to odskocznia od normy ale jeśli myślisz że oni są tacy ponieważ TAK WYBRALI to jesteś w wielkim błędzie a ta wasza dyskusja o normach jest niepotrzebna ponieważ każdy normalny człowiek wie że homoseksualizm to patologia. Nie oznacza to jednak że macie prawo z takich ludzi drwić i pisać głupoty na tym forum wynikające z niewiedzy. ''żyj i daj żyć'' :-)

ocenił(a) film na 5
Kalenz

Homoseksualizm to nie osoba, nie neguje tu zadnej osoby, nikogo nie szykanuje czy temu podobne, to nie ja. Nie wyciagaj wnioskow, ktorych tu nie ma, bo glupoty wypisujesz teraz Ty sam. Przestan pisac o "zakochaniach" bo dojdziemy do wniosku iz pedofile, zakochuja sie w dzieciach a zoofile w owieczkach. Lars zakochal sie w gumowej lali naprzyklad. Geny mamy rozne, ale mniejsza lub wieksza ich stymulacja powoduje jego mniejsza lub wieksza aktywnosc a homoseksualizm jest nabyty czego dowodza wieloletnie badania na bliznietach o identycznych genach, gdzie oboje bedacy pod wplywem tych samych bodzcow WYBIERAJA inne drogi.

Problemem jest gdy ludzia chca wybielic czarne a to co zle nazywaja dobre.

ocenił(a) film na 4
octstuff23

Homoseksualizm być może i jest nabyty ale jakkolwiek nie możesz mówić że powiedzmy te bliźnięta WYBIERAJĄ inne drogi...Nie wiem dlaczego w pewnym etapie swojego życia doszło do tego że jeden z nich powiedział że podoba mu się ''ta pani'' a drugi stwierdził że ''ten pan jest przystojny'' Lecz na pewno nie jest to kwestia wyboru.

Istnieje mnóstwo gejów którzy woleli by być normalni i chętnie poddali by się SKUTECZNEJ terapii która by ich wyleczyła.

Nie jesteśmy na tym tym etapie technologicznym by dyskutować o tym co dzieje się w głowie młodego człowieka jak dorasta bo strzelam że to właśnie na tym etapie kształtuje się seksualność.

Nie mówimy tutaj o takich 'zboczeniach' jakimi są zoofilia czy pedofilia gdyż są to preferencje seksualne które mają dawać przyjemność tylko jednej ze stron. Takie zwierze czy dziecko nie ma z tym nic wspólnego

Homoseksualizm czy bycie biseksualnym różni się od tych wymienionych powyżej tym że jest tych ludzi zdecydowanie więcej i nie robią nikomu krzywdy swoim istnieniem. dwie kobiety czy dwoje mężczyzn stwierdzają że chcą być razem bo się KOCHAJĄ to mają do tego jak największe prawo.

Zbyt wiele osób porównuje osobę homo do np:pedofilii podczas gdy jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Staram się ci wytłumaczyć tylko jeden drobny fakt: --Homoseksualizm to nie kwestia wyboru !!! wybierać to możesz którędy pojedziesz do szkoły/pracy. Homoseksualizm niestety nie jest tak złożony.

ocenił(a) film na 5
Kalenz

Nie jest tez genetyczny, czyli jest jaki ?

Na blizniakach sa prowadzone badania/doswiadczenia, ktore maja wyjasnic co jest przyczyna homoseksualizmu, jezeli geny to oboje by byli homoseksualni, wyniki mowia ze jesli jeden jest to drugi juz nie, czyli wniosek jest taki - homoseksualizm jest nabyty.

ocenił(a) film na 4
octstuff23

homoseksualizm, wg najnowszych badan to polaczenie uwarunkowań genetycznych i czynnikow wplywajacych we wczesnym okresie dorastania

a te badania na bliznietach wykazaly, ze w przypadku jednojajowych zgodnosc tej samej homoseksualnej orientacji wynosila 52%.... tyle w temacie genetycznym.

Wnioski nasuwają się same- homoseksualizm może być nabyty jednak nie musi ponieważ wynik jest zależny od obu czynników 'geny-wpływy przy dorastaniu' Nawet jeśli są bliźnięta jednojajowe to widzisz że szansa że jego brat też będzie homo wynosi 52 nie 100% co oznacza że homoseksualizm nie działa tylko na poziomie genowym ale i również poprzez czynniki przy dorastaniu, co za tym idzie gdy 16latek stwierdza że jest homo to NIE dlatego że tak WYBRAŁ tylko się taki ukształtował przez większe ryzyko genowe niż u normalnego człowieka i wpływy przy dorastaniu.

Nie mówię że ty... ale jeśli ktoś zwala winę bezpośrednio na taką osobę i Jego/Ją wyzywa od ''pedałów'' itp to jest najzwyczajniej niedouczonym głupcem ponieważ to zależało bardziej od jego rodziców niż od niego i nie ma na to skutecznego lekarstwa. To tak samo jak byś wyzywał rudego że ma taki kolor włosów a nie inny, tyle że to NIE JEGO wina.

Mam nadzieje że objaśniłem troszkę sprawę.

SweetDeath

Nadajesz się do pracy w reklamie.

Kempy235

niestety ale nie każdy facet hetero wymiotuje na widok dwóch facetów w łóżku. Więc nie tylko gej jest w stanie obejrzeć ten film czy też kobieta. Ten film pokazuje dość wolne podejście do seksu raczej wolne od pojęcia orientacji seksualnej.

wwiktor

Trzeba też przyznać, że sam seks - choć "liczniejszy jak w Antychryście" jak gdzieś przeczytałem - ni gra tu głównej roli, jest raczej prowokowaniem rozważań, może mało filozoficznych, ale ten film ma być zabawą dla widza, stąd New order i zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones