PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788933}

Kaliber

Calibre
6,8 15 158
ocen
6,8 10 1 15158
6,0 5
ocen krytyków
Kaliber
powrót do forum filmu Kaliber

Majstersztyk!

ocenił(a) film na 9

Film na początku sprawiający wrażenie budżetowego, okazuje się brawurowo zagranym thrillerem. Nie będę się zbytnio rozpisywał, obejrzyjcie sami. Nie znalazłem żadnych słabych punktów. Błędy w stylu: na jednym ujęciu koleś rozlewa piwo, na drugim stół jest suchy, są dla mnie kompletnie nieistotne. Kto wyszukuje w filmach takie niedopatrzenia, niech lepiej zrezygnuje z oglądania filmów w ogóle. Przyznam, że tak realistycznie zrobionego filmu, który jednocześnie wstrząsa widzem do głębi, nie pamiętam od czasu obejrzenia genialnego "Jagten" ("Polowanie") ze świetnym Mattsem Mikkelsenem. Żaden horror, żadne piły, nie spowodowały, że nerwowo sprawdzałem ile jeszcze do końca. Polecam.

ocenił(a) film na 9
dium210

Aha, był film, który rozwalił mi mózg nawet bardziej - "Cutterhead" ("Głowica") o pożarze w maszynie do drążenia tuneli typu metro. Kto będzie w stanie obejrzeć ostatnie minuty filmu, gdy bohaterowie dosłownie zaczynają walczyć o każdy haust powietrza i nie przewinie dalej, temu postawię browara. Ja to obejrzałem, ale musiałem co chwilę zatrzymywać bo te sceny są nie do zniesienia. "Piła" i wszystkie slashery są przy tym po prostu zabawne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones