PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682011}
6,7 97 901
ocen
6,7 10 1 97901
5,4 14
ocen krytyków
Kamienie na szaniec
powrót do forum filmu Kamienie na szaniec

Pytanie do tych, którzy widzieli film na DVD. Podobno w dodatkach jest alternatywna wersja zakończenia, z tego co słyszałam nieco...zaskakująca ;-) jakieś konkrety?

ocenił(a) film na 3
Arya_2

Czy dowiedziałaś się ostatecznie, jak wygląda to alternatywne zakończenie filmu? Jestem bardzo ciekawa, czy rzeczywiście było tak zaskakujące jak o nim napisano w recenzjach... ;)

użytkownik usunięty
MinnIe27

Za co Rudy został aresztowany?

ocenił(a) film na 3

Nie rozumiem... Pytasz, za co aresztowano Rudego? W tamtych czasach można było zostać aresztowanym za nic właściwie, za samo bycie Polakiem, okupanci nie potrzebowali uzasadniać aresztowania w jakikolwiek sposób.
Rudego aresztowano za działalność w konspiracji.

użytkownik usunięty
Arya_2

Alternatywne zakończenie - jest to scena śmierci Zośki, Po zadanych ranach przybiega po niego mała dziewczynka (duch) i razem zmierzają ku zachodowi słońca.

adidos09

O...kurczę ;-) faktycznie to już chyba tylko reżyser jeden wie, co to niby miało oznaczać.
Ale czemu dziewczynka? Chyba bardziej sensowne byłoby gdyby to był duch "Rudego".

Arya_2

Wiesz ja też bym chętnie zobaczył jak po Zośkę przychodzi Rudy, ale ostatnio zasugerowano że Zośka i Rudy byli gejami, wiec myślę że jest to jeden z powodów dla których Gliński zrezygnował z takiego zakończenia.

adidos09

Bo wiadomo że gejami nie byli.

Arya_2

I w książce właśnie tak jest., " Zośka " umierając widzi i Alka i Rudego a więc obu przyjaciół których stracił.

ocenił(a) film na 3
adidos09

Kurczę, mógłby ktoś to "wrzucić" do internetu. Chętnie zobaczyłabym jak to zakończenie wyglądało...

MinnIe27

Nic specjalnego, nawet nie bylo podkladu muzycznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones