PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682011}
6,7 97 901
ocen
6,7 10 1 97901
5,4 14
ocen krytyków
Kamienie na szaniec
powrót do forum filmu Kamienie na szaniec

Czy taki dobry?

ocenił(a) film na 3

Moim zdaniem nie. Z reguły zasypiam na małociekawych filmach, tak też było i w tym przypadku. Nie wiem dlaczego irytowała mnie muzyka w niektórych momentach filmu.

ocenił(a) film na 5
americana

mnie też szczególnie na początku filmu

ocenił(a) film na 4
ankub

Słabizna. Aktorstwo cienkie, stara kadra niestety się wykrusza. Ten sztuczny krzyk Staniszewskiej w aucie przed gmachem, gdzie przesłuchiwano Rudego - porażka. No i nie ma, jak rozpoczynanie kariery od pokazania kawałka cycka. Zupełnie zbędne sceny. Może tym chciały nadrobić (tyczy się to też tej Koleśnik) braki w grze aktorskiej. Muzyka na początku przypominała mi denne happysad i kojarzyła mi się z bandą dzieci w dresach w wieku około 17-20 lat występujących w miernej komedii polskiej, co cwaniakują i nic poza tym.
Ach i jeszcze jedno - tamci chcą Rudego po cichu zoperować, a tu wbiega dziewoja i drze papę na cały szpital, że niby emocje.

ocenił(a) film na 4
malolmalol

No i ten polski Harry Potter (już nie pamiętam kto go grał), no i Zośka - mogli mu dać trochę jeść, bo wyglądał, jakby starzy na noc lodówkę zamykali.

malolmalol

LOL przecież to była okupacja i ludzie byli niedożywieni. Wszyscy zawsze narzekają, że we współczesnych polskich filmach (i serialach) wojennych bohaterowie są "spasieni" i mają "okrągłe mordy" no to jak w końcu pokazali chudych nastolatków/dwudziestoparolatków, to też niedobrze.
Ludziom nie dogodzisz ;-)

Co co pań Staniszewskiej i Koleśnik, muszę się niestety zgodzić.

ocenił(a) film na 4
Arya_2

No ale jest różnica między chudzielcem i grubasem. Coś po środku mogli dać. Ciekawe, że reszta normalna, a o Słoniu już nie wspomnę :D

malolmalol

W książce, którą niedawno czytałam było zdjęcie rozebranego prawie do rosołu "Anody" (Jana Rodowicza) z bazy leśnej batalionu "Zośka" i serio anatomii można było się na nim uczyć ;-) tak że widmowa chudość filmowego "Zośki" jest ok. Film widziałam w marcu, Słonia zdążyłam wyprzeć ale sporo pozostałych chłopaków: "Rudego", "Wesołego" (chłopak z Wedla) czy "Anodę", zapamiętałam również jako bardzo szczupłych i tacy ci chłopacy byli w rzeczywistości.

ocenił(a) film na 4
Arya_2

bo Biedronek nie było wtedy :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones