PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682011}
6,7 97 951
ocen
6,7 10 1 97951
5,4 14
ocen krytyków
Kamienie na szaniec
powrót do forum filmu Kamienie na szaniec

Oceniając film

ocenił(a) film na 4

dałbym 5-6/10, ale przeczytam książkę i dopiero potem przejadę się po filmie. Dwie jednak żeczy nie dają mi spokoju: każdy
umiera rozsmarowując plecami krew na ścianie oraz połączenie katowania bohatera z erotyką w jednym filmie pozostawia
nieprzyjemnie spotęgowane zarzenowanie.

MJ_killer

Rzeczy, a nie "żeczy". Zażenowanie, a nie "zarzenowanie". Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 4
t1o9m8e6k

Dzięki, bardzo pomogłeś :/

MJ_killer

Ja jakoś nie widziałam w tym filmie erotyzmu. Może po prostu politycy nie chcieli byśmy oglądali takie filmy i rozpuszczali w mediach takie nieprawdziwe recenzje. A jeśli o to chodzi to była jedna taka scena którą natychmiast ktoś przerwał wchodząc do mieszkania zanim zdążyła się na dobre rozkręcić.

ocenił(a) film na 4
Tropicielka

Wyczuwam żal? ;)

MJ_killer

wyczuwam żyda. Polska żyje, patrzy. Czuwaj chazarze, w imieniu Rzeczy Pospolitej...

ocenił(a) film na 4
martinpas

Pisz jaśniej albo nie pisz wcale.

ocenił(a) film na 4
martinpas

jakie dno

ocenił(a) film na 4
MJ_killer

Przeczytałem. Ten film to ścierwo. Hańbi pamięć o naszych największych bohaterach tamtych lat. 4/10

ocenił(a) film na 8
MJ_killer

Gdzie ta hanba niby jest w tym filmie?

ocenił(a) film na 4
szejker84

Wątek symbolicznej pracy dla Małego Sabotażu, ich przemyślenia na temat powojennej Polski i inne powstańcze codzienności zostały zastąpione typową amerykańską problematyką: seks, dowódca wstrzymujący rozkaz, nieprzestrzeganie rozkazów i inne zachodnie pierdoły. To oni walczyli za Polskę w taki sposób, aby niósł przesłanie, a my teraz odbieramy im to i hańbimy ich pamięć zmieniając fakty. Coś myślę, że nie o taką Polskę walczyli.
Swoją drogą polecam przeczytać książkę.

ocenił(a) film na 3
MJ_killer

Zgadzam się z Tobą. Niestety, ale z Zośki zrobili ciotę. Zginął w ataku na posterunek policji, a w filmie zawahał się strzelić do szkopa? Gdzie tu logika, dlaczego wcześniej strzelał do szkopów, a tutaj nagle moment zawahania. Dochodzi do tego epizodyczna rola Alka. Jak reżyser chce przedstawiać swoje wizje to niech nazwie film coś w stylu "Akcja pod Arsenałem", a nie "Kamienie na szaniec". To jakby zrobić film pt. Harry Potter, a tam mamy walki na gryfach, obronę Częstochowy itp.

Ode mnie leci 3/10, jedynie za kostiumy. Dialogi drętwe, nie wiem po co te sceny łóżkowe. Chyba, by szkoły chichotały w kinie. Bo nie chce mi się wierzyć, że ten film nie powstał dla zwykłego widza. Raczej kolejna papka "a chooy, pójdą na to szkoły to nam się zwróci za film".

ocenił(a) film na 4
sevqk

Zoska nie chcias strzelac do szkopa bo ten byl jeszcze nastolatkie- kolejny amerykanski watek. Sorki za brak polskich znakow, cos mi sie zwalilo :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones