PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694081}

Kanał

The Canal
5,7 4 331
ocen
5,7 10 1 4331
6,8 4
oceny krytyków
Kanał
powrót do forum filmu Kanał

Podoba mi się to że akcja w filmie posuwa się naprawdę powoli. W dzisiejszych czasach, kiedy niektóre filmy są wręcz niekończącą się sekwencją scen akcji, takie rzeczy to miła odmiana. Do strony wizualnej tez nie można się przyczepić. Efektów jest niewiele, ale użyte są w odpowiednich momentach i są należycie wykonane. Minusem jednak był dla mnie główny bohater, który snuł się przez cały film ze łzami w oczach i z miną zbitego psa, niczym Jake Gyllenhaal w "Labiryncie" czy "Wrogu". Zero emocji, ciągle ten sam smętny wyraz twarzy. Przyczepić się tez można do scenariusza, który nie jest zbyt oryginalny. Opętane domy, niewyjaśnione morderstwa i główny bohater, który chce rozwiązać zagadkę, to nie pierwszyzna w kinie grozy. Nie ratuje całości nawet obowiązkowy "twist" pod koniec, którego można się domyślić już po pierwszej scenie mordu na małżonce naszego protagonisty.

Ogólnie jak dla mnie film mało oryginalny ale i tak lepszy od większości hollywoodzkich straszaków z kilkakrotnie większym budżetem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones