PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671123}

Kanibal

Caníbal
5,2 1 424
oceny
5,2 10 1 1424
Kanibal
powrót do forum filmu Kanibal

"Kanibal" to film dla inteligentnego widza. Nie ma w nim scen gore ani przemocy. Wydawało by się że Carlos to szczęśliwy człowiek, ma dom, pracę, auto i pieniądze. Ma spokojne i poukładane życie. Jednak jest coś co wytrąciło go z normalnego życia i doprowadziło do izolowania się. Pielęgnowana przez wiele lat samotność mogła go pchnąć w depresję, a lekarstwem na to stała się obsesja. Carlos zdaje się być człowiekiem religijnym. W jakimś sensie na pewno uważa, że jest czysty, być może przez brak kobiet w swoim życiu. Nie mniej wydaje się on traktować dosłownie słowa Chrystusa powtarzane na mszy przez księdza "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem Ciało moje, które za was będzie wydane na odpuszczenie grzechów, to czyńcie na moją pamiątkę" Odniosłem wrażenie, że jego obsesja ma związek właśnie ze słowami Chrystusa. Idąc tym tropem nasuwa się wiele pytań. Ot choćby takie czy kanibalizm za czasów Chrystusa nie był zjawiskiem dość popularnym lub częścią pogańskiego rytuału.

ocenił(a) film na 6

Ciekawa interpretacja. Pytanie również czy takie "poukładane życie" zgodnie z ogolnie przyjętymi standartami wartości nie generuje wewnętrznej pustki, na którą reakcją mogą być, z kolei, tego typu wypierane przez społeczeństwa zachowania i sposoby funkcjonowania -jak choćby kanibalizm.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się- bardzo ciekawa interpretacja. Widzowie często oczekują komercji, banalnej akcji w każdej minucie filmu, tymczasem tu odbiorca ma czas zastanowić się nad przesłaniem filmu. Jestem podobnego zdania- możliwe, że styl życia Carlosa jest przyczyną właśnie jego wiary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones