PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490108}

Kapitalizm, moja miłość

Capitalism: A Love Story
6,7 2 837
ocen
6,7 10 1 2837
5,0 3
oceny krytyków
Kapitalizm, moja miłość
powrót do forum filmu Kapitalizm, moja miłość

a oglądał ktoś film o prawie własności? Już nie pamiętam tytułu - ale także obnażał głupote wielkich korporacji medialnych. Tym razem padło na finansistów - złodziei. Jeśłi ktoś twierdzi, że w tym filmie nie opisano prawdy - jest ślepy. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych... któych w tym filmie tak na prawdę nie ma. Wg mnie w tym filmie jest tylko prawda a Moore strzela w 10. 700 mld dali bankom BEZ WYM?uSZENIA CELU tego dofinansowania. Banki wydały na co chciały. to tylko drobny przykład, tego co się dzieje w USA. Na szczęście płynie dobra energia z tego filmu... wspomniane "demokratyczne" firmy - być może ZDROWI ludzie uratują ten chory, zdemoralizowany system WYZYSKU. Kapitalizm od początku był równy WYZYSKOWI. Tylko DEMOKRACJA może go trzymać w ryzach!

ocenił(a) film na 4
Tassadar_Silesia_Breslau

To znaczy, jak rozumiem, chcesz założyć taką firmę ?

ocenił(a) film na 10
tygrum

zajmuję się czym innym - należy takie inicjatywy wspierać, a nie pozwalać na patologię. Gdy kapitalizmy jest trzymany ostro na łańcuch (jak po Wielkiej Rewolucji Przemysłowej, czy w większości krajów UE) - jest on dobrym systemem. Gdy natomiast puszcza się go w samopas, jak w USA - rządzi grupa kapitalistów, którzy potwornie się bogacą i mają przeolbrzymi wpływ na politykę.

ocenił(a) film na 4
Tassadar_Silesia_Breslau

UE jako całość jest zagrożona bankructwem.
Nie wydaje mi się, żeby najbogatsi Amerykanie, tacy jak Bill Gates, Steve Jobs, Waren Buffet czy George Soros zajmowali się jakoś bardzo polityką. Mają mnóstwo zajęć i bez tego.

ocenił(a) film na 10
tygrum

chodzi o finansistów - ludzi trzymających władzę. Ta scenka w filmie, gzie ten cymbał mówi do Regana: POŚPIESZ SIE ! jest prze! Tak właśnie tam się miesza biznes z polityką. W USA Kapitalizm jest autorytarny - a powinien być demokratyczny - jak słusznie zauważa Moore. Ich kapitalizm przypomina ten z czasów XiXw rewolucji przemysłowej . Dawno temu - jak u nas co dopiero kapitalizm się rodził (początek 90) - pewien zespół śpiewał tak: " Kapitalizm jest ustrojem takim, który biednym ludziom wyrywa flaki". Film Moora właśnie to pokazał. Jeśli 1% ma tyle kasy i władzy, że 99% jest zdominowane przez te 1% - to własnie wtedy mamy USA.
Wąska grupa ludzi nie może się bogacic kosztem całego społeczeństwa. Kiedyś tak W Indiach było. Czysty kapitalizm jest zły, bo dąży do zysku kosztem CZEGOKOLWIEK. Wymaga ryzykowania. Zmusza do kombinowania i bardzo WYSOKIEJ aktywności ( nie koniecznie pracy). To jest prawo dżungli. Natomiast kapitalizm połączony z demokracją jest dobry. Pozwala na spokojny rozwój rzeszy uczciwie pracujących ludzi. Nie pozwala na nadmierne bogacenie się jednostek.

Myślę, ze najlepszym rozwiązaniem jest demokratyczny kapitalizm z rozbudowanymi osłonami socjalnymi. Bezpłatne leczenie, edukacja, sądy i inne przywileje społeczne powinny być PRZESTRZEGANE. Mamy jak mam - ludzie w końcu się WK i rozwala system.

ocenił(a) film na 4
Tassadar_Silesia_Breslau

"Myślę, ze najlepszym rozwiązaniem jest demokratyczny kapitalizm z rozbudowanymi osłonami socjalnymi. Bezpłatne leczenie, edukacja, sądy i inne przywileje społeczne powinny być PRZESTRZEGANE. Mamy jak mam - ludzie w końcu się WK i rozwala system".
Problem w tym, ze za te przywileje społeczne trzeba zapłacić. Aby zdobyć na nie pieniądze, rządy zachęcały i zabezpieczały instytucje finansowe, które czując się zabezpieczone przez rządy, prowadziły interesy w sposób przesadnie ryzykowny. Jest to jedna z głównych przyczyn dzisiejszego kryzysu.
Zawsze znajdą się jednostki, które będą potrafiły prowadzić interesy lepiej od innych, i zarabiać znacznie więcej. Ograniczanie odgórne majątku jest chyba niedemokratyczne?

Już nie zagłębiając się w definicje, kapitalizm to w sumie nazwa handlu. A handel był zawsze. Nie da się rozwalić handlu, chyba że usunie się prawa własności i wszystko będzie wspólne - i każdy będzie mógł brać wszystko co chce, nic za to nie płacąc.
Można handel ograniczyć, jak za czasów komunizmu, ale czy to naprawdę jest wyjście? Wtedy banany kupowało się raz na miesiąc, lub rzadziej, dzisiaj można codziennie za ułamek tamtej ceny...

ocenił(a) film na 10
tygrum

handlu absolutnie ograniczyć nie można - trzeba go tylko zdemokratyzować w takich patologiach jak USA. Nie może być tak, że banki dostają 700 MILIARDÓW $ bez "planu ich wydania" - a wydali na to, na co w filmie pokazane było :) Nie może być tak, ze GRUPA finansistów rządzi krajem. Społeczeństwo to wszyscy obywatele - a nie jeden procent.
Oczywiście - lenie i obiboki nie powinni dostawać zasiłków - nie popadajmy od skrajności do skrajności :) - a skąd wziąć pieniądze na edukację, opiekę medyczną i bezpłatne sądy (aby każdy obywatel czół się RÓWNY - bez względu na kieszeń) ?????? - od bogatych. i koniec kropka. Żeby NOTARIUSZ za podpisik dostawał kilka tysięcy??????? Żeby komornik zgarniał miliony PLN za przejęcie szpitala!!!?? itd, itd. Chamstwo trzeba wyplewić

ocenił(a) film na 4
Tassadar_Silesia_Breslau

Problem tutaj w tym, że gdy ostatnio spora grupa bogaczy zaapelowała, aby im podnieść podatki w USA i we Francji, okazało się ze wcale specjalnie dużej dodatkowej sumy do budżetu to nie daje...
A należy pamiętać, iż również płacą podatki firmy nalezące do bogaczy.

ocenił(a) film na 10
tygrum

le jaja - STAŁO SIĘ - W USA Będzie rewolta! I bardzo dobrze - multimiliarderzy powinni zapłacić. Naciągacze i finansiści oddawać kasę! : ) tak sobie dyskutowaliśmy a tu nagle protesty w NY

ocenił(a) film na 4
Tassadar_Silesia_Breslau

To znaczy?
Chodzi Ci o te protesty?
Nikt się tym nie przejął.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones