PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119658}

Kapitan Alatriste

Alatriste
6,5 4 029
ocen
6,5 10 1 4029
Kapitan Alatriste
powrót do forum filmu Kapitan Alatriste

Viggo Mortensen po trylogii WŁADCA PIERŚCIENI dokonuje bardzo śmiałych i niekoniunkturalnych wyborów zawodowych.
W roku 2004 wystąpił w dobrze ocenionym, acz niezbyt kasowym HIDALGO.
Ostatnie lata to udana współpraca z DAvidem Cronenbergiem w filmach HISTORIA PRZEMOCY i EASTERN PROMISES.
Do tego wszytskiego doszła jeszcze niezwykle kosztowna hiszpańkio- francuska koprodukcja KAPITAN ALATRISTE.
W filmie Agustina Diaza Yanesa widać wszytsko : duży budżet, dobre kostiumy, epicką muzykę, dobre zdjęcia i luksusową obsadę.

Viggo Mortensen gra jak należy i szybko zapominamy, że na Hiszpana to on raczej nie wygląda.
Brawa należa się też Unaxowi Ugrade oraz młodziutkiemu Nacho Perezowi za rolę "przybranego syna" Alatriste.
Z wielkich gwiazd znajdziemu tu też Eudardo Noriege w ciekawej roli.
Gorzej rzecz się ma jeśli idzie o główne postaci kobiece, które zagrane są bez werwy i bez przekonania.

Film trwa 141 minut i muszę przynać, iż troszke nuży. Czemu? Twórcy za wiele chcieli pokazać. Przeskoki czasowe w filmie Diaza Yanesa są znaczące pzrez co w film staje się nieco chaotyczny, a widz ma wrażenie "urwanej akcji".
Wiele intryg pałacowo -obyczajowych zostało przedstawionych nie do końca czytelnie dla odbiorcy- na czym najmocniej traci "emocjonlana warstwa filmu" .
KAPITAN ALATRISTE to chwilami zlepek efektownych ujęć i dobrych scen w których panuje duży chaos oraz bolesne przeskoki czasowe.
Nieco zmarnowany to obraz, ale fani Viggo oraz kina "płaszcza i szpady" powinni być w miarę zadowoleni.

ocenił(a) film na 5

Zgadzam sie z twoja opinnia tyle ze daje 5/10. Mógł by byc krótszy bo wiele watków tylko meczyło. Nie miałem pojecia co to za film. Ostatnio byłem zachwycony filmem Istern Promises i gdy patrzyłem dzis w program i ujrzałem nieznany mi tytuł z Viggo to odrazu postanowiłem ze film zalicze. Gdy okazało sie ze jest to film nie anglojezyczny to byłe zdziwiony:) Nie podejrzeałem ze Viggo zna hiszpanski( jakos watpie ze sie uczył do tego filmu bez wczesniejszej dobrej znajomosci tego jezyka ale kto wie, napewno sa gdzies o tym informacje ale szukac nie chce mi sie). Szkoda troche mi ze daje taka a nie inna ocene. Film miał duzy potencjał ale czegos zabrakło a czego innego było za duzo, to tak najogolniej ujmujac. W kazdym razie niech nikt sie nie zniecheca , bo moze wam sie ten film bardziej spodobac niz mnie. I fakt, role kobiece były naprawde kiepskie.

ocenił(a) film na 5
Klopsik1988

Eastern Promises nie Istern:) Chyba czas przestac pisac posty po polnocy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones