PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615202}

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Captain America: The Winter Soldier
7,3 191 322
oceny
7,3 10 1 191322
7,1 33
oceny krytyków
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

W kilku scenach cała rzesza żołnierzy czy tam policjantów... strzela do kapitana ameryki prosto w tarczę, mimo że nawet jeżeli był pochylony prawie całe nogi miał odsłonięte, i nikt nie był na tyle bystry żeby strzelić nieco niżej w nogi tylko wszyscy strzelali w tarczę, chodź widzieli że to nic nie daje.
A tak poza tym to nie jestem jakimś fanem filmów Marvela oglądać oglądam, ich filmy mają za zadanie dać widzowi rozrywkę, i widowiskowe sceny wraz z efektami specjalnymi, no i ten film spełnia swoje zadanie. Gra aktorska nie powala na kolana, zwłaszcza słaba rola Scarlett Johansson, całkiem nieźle się ogląda cały film, Fanom filmów na podstawie ich komiksów napewno film się spodoba, mi osobiście średnio się spodobał, sceny niezłe, akcja też daje 6/10.

ocenił(a) film na 2
D3Mania

nie mogą strzelać w nogi, bo musi jakoś uciekać, jak go zabiją. ;-) Po tym, jak się wykopał ze Scarlettą z tego podziemnego bunkra, do którego zjeżdżali windą (co najmniej 6 pięter), żądam zmianę tytułu na "Człowiek Kret: Zimowy żołnierz".

ocenił(a) film na 8
D3Mania

Skoro jesteśmy w temacie logiki to... DLACZEGO AVENGERSI NIE POMOGLI KAPITANOWI???!!!

ocenił(a) film na 8
VaDeR_ek

Thor z oczywistych względów jest usprawiedliwiony.
Z usuniętej sceny wiadomo, że Hawkeye był na misji.
Logiczną rzeczą jest, że Fury nie ufa Bannerowi na tyle, by wciągnąć go do grona osób zaufanych.
Nieobecność Starka możnaby też zapewne jakoś usprawiedliwić.

Poza tym jest jeden niepodważalny argument- koszty ;) Nie mogliby sobie wziąć Downeya, bo na jego gaże poszłaby zbyt duża suma.
Akcja filmu to jakieś dwa dni- może mniej i sam Fury mówił, że nie można nikomu ufać.

ocenił(a) film na 7
Bianka_Lg

Stark miał daleko do Waszyngtonu. Poza tym, zniszczył zbroje pod koniec IM3.

ScaryMan

Taka mała uwaga. Stark był w NY. Świadczy o tym scena, podczas której te statki, namierzały wrogów hydry. Stark pojawił się wśród celów, gdy skanowano jego wieżowiec (znany z Avengersów).

ocenił(a) film na 7
ponczi88

Tego nie dostrzeglem.

ocenił(a) film na 7
D3Mania

nom - z tymi nogami pomyślałam dokładnie to samo, choć pewnie jakby dostał w nogi to i tak biegł by dalej przecież potem w końcu dostał od tego Zimowego Żołnierza parę kulek i spadł do wody z dużej wysokości (na pewno trochę tam poleżał) a imo to przeżył

ocenił(a) film na 8
D3Mania

To proste że nie mogli strzelać w nogi - cały film miałby w sobie za dużo akcji i napięcia :p

ocenił(a) film na 3
D3Mania

już sam fakt że trzeba się zastanawiać czemu nie strzelali w nogi sprawia że film jest po prostu niedorobiony.

użytkownik usunięty
Sebafilmweb

ta jeśli przez takie pierdoły film jest dla ciebie nie dorobiony to naprawdę masz problem

ocenił(a) film na 6
D3Mania

Przeczytałem twój wpis i od razu buchnąłem śmiechem. Gdyby wszystkie filmy robili logicznie to pewnie były by nudne jak flaki z olejem, fakt fabuła nie jest mocną stroną tego filmu, dużo sytuacji trzeba sobie usprawiedliwiać w jakiś sposób. Jeżeli chodzi o rozrywkę to nie jest tak źle, w mojej ocenie o dziwo, ta część bardziej przypadła mi do gustu od poprzedniej. I wszystkie postacie komiksowe Marvela i nie tylko w komiksach są zabawniejsze niż w filmach, chociaż trafiło się tutaj parę zabawnych wstawek.

ocenił(a) film na 5
Grzesiubb

:d no właśnie mi też ta część bardziej przypadł do gustu, a w ocenie nie uwzględniałem tych nie logicznych momentów ;). Całkiem niezłe sie ogląda ten film, jak na globbustera, których tak nawiasem mówiąc nie lubię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones