PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615202}

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Captain America: The Winter Soldier
7,3 191 233
oceny
7,3 10 1 191233
7,2 32
oceny krytyków
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Może ktoś wyjaśnić dokładny opis jego stworzenia ?

użytkownik usunięty
Kruko123

W filmie i w komiksie było trochę inaczej. W filmie tuż po upadku z pociągu ciało Buckiego zostało przechwycone przez nazistów i przekazane oddziałowi HYDRY i kierującym nim Arnimowi Zoli. On rozkazał go wskrzesić i przyczepić mu metalową rękę. Wykorzystali fakt, że Bucky miał wielkie luki w pamięci. Wyrali mu pamięć, "zaprogramowali" i zamrozili i od czasu do czasu odmrażali do zabijania niewygodnych ludzi dla HYDRY. Natomiast w komiksie Bucky spadł z samolotu i został odnaleziony przez sowieckich żołnierzy, którzy po przywrócenia go do życia i wszczepieniu mu metolowej ręki trenowali go w rosyjskim środku szkoleniowym tzw. Red Roomie, tam poznał m.in Czarną Wdowę. Prali mu pamięć, testowali na nim różne środki czyszczące mózg. Sowieci próbowali także odtworzyć serum Kapitana Ameryki, Bucky służył im jako królik doświadczalny, dlatego okres jego życia został nieco przedłużony, a jego siła wyraźnie się zwiększyła. Rosjanie wykorzystywali go do ukrytej walki podczas zimnej wojny, a na czas braku zleceń był zamrażany.

Dzieki za wyjasnienie strrasznie bylem tego ciekaw :D

użytkownik usunięty
Kruko123

Spoko :)

Dzięki. Osobiście nie znam komiksów i w ogóle nie zagłębiam się w historie poszczególnych bohaterów
stąd Twój opis rozwiał moją ciekawość, dlaczego w scenie na moście Zimowy Żołnierz przemówił po rosyjsku
i skąd znała go Czarna Wdowa - to chyba również nie zostało wyjaśnione w filmie.

użytkownik usunięty
Paz_Vega

To mnie najbardziej zastanawia, dodatkowo skąd na jego ręce czerwona gwiazda skoro w filmie pracował dla niemieckiej HYDRY. No ale miejmy nadzieję, że wszystko w kolejnych filmach zostanie wyjaśnione :)

ocenił(a) film na 10

Hydra oficjalnie została rozgromiona. Prościej go było ukryć pod maską rosyjskiego zabójcy niż wypuścić na świat z logo Hydry. ;)

ocenił(a) film na 6

Czerwona gwiazda a do tego mówił po rosyjsku.

ocenił(a) film na 9

Hej, widzę, że znasz się na rzeczy więc postanowiłem zwrócić się do Ciebie z tym pytaniem: co się stało z tarczą Kapitana Ameryki?

W finałowej walce wyrzuca ją z płonącego heli-lotniskowca, a potem chyba nie widzimy jej już u jego boku? W "Pierwszym starciu" Stark powiedział, że tarcza była wyjątkowa (mimo tego że to był tylko prototyp) i że istniała tylko jedna sztuka, na wykonanie której zużyto cały metal z Ziemi, który potrafi pochłaniać drgania.

użytkownik usunięty
Einshaew

Szczerze, to nie skupialam sie na tym az tak bardzo xdd Nie wiem czy oto ci chodzi, ale po scenie w helicarrierach, gdy Bucky wyrzucil jego tarcze ponownie mozemy ja zobaczyc(jesli sie nie myle) w szpitalu przy lozku Rogersa :) Tarcza zawsze, w magiczny sposob sie odnajduje xd Tak, jest praktycznie niezniszczalna

ocenił(a) film na 9

Bucky nie wyrzucił tarczy - kapitan sam ją upuścił, a potem dał się bić Bucky'emu, zanim helicarrier się rozbił - do tej chwili maszyna przebyła w powietrzu spory dystans i nie ma opcji, by rozbiła się w miejscu upadku tarczy ;)

I faktycznie, tarcza zawsze się odnajduje u boku kapitana ;] MAGIC! :D

użytkownik usunięty
Einshaew

No tak, sory pomyliłam się :)

ocenił(a) film na 8
Paz_Vega

W filmie pracował dla Rosyjskiego oddziału Hydry, więc mówił także po rusku. A Wdowa znała go bo spotkała go w trakcie z jednej misji (było powiedziane w filmie).

Brzmi lepiej niż to co w filmie. Poza tym filmowy wygląda jak emo metal. Mogli mu łeb na łyso ogolić.

Arg

Z tego co widzę, komiksowy wygląda podobnie. Już nie wspominam, że Stan to naprawdę równy gość i dobry aktor, przynajmniej po tym, co pokazał w "Zimowym Żołnierzu".

użytkownik usunięty
Birdlike

Dokladnie, bardzo sie postarali, zeby odtworzyc jego komiksowy wizerunek

ocenił(a) film na 10
Birdlike

Obejrzałem właśnie ten film.Bardzo fajna i ciekawa postać.Z komiksami miałem styczność w małym procencie (polski rynek wydawniczy w latach 90-tych) więc tej postaci nie znam,ale filmy oglądam wszystkie.Oczywiście nawet na podstawie tej szczątkowej wiedzy odnajduję się w tym wszystkim bez większych problemów.No i od czego internet?Można poczytać.A Sebastiana Stana kojarzę w sumie chyba tylko z filmu Pakt Milczenia,też dobrze tam wyszedł.
http://www.filmweb.pl/Pakt.Milczenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones