PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672274}
6,7 59 113
ocen
6,7 10 1 59113
4,9 12
ocen krytyków
Karbala
powrót do forum filmu Karbala

3/10

ocenił(a) film na 3

Film słaby. Faktograficznie tez nie najlepiej (pisze o obronie city hallu) aktorstwo serialowe, zresztą efekty podobnie. Miałem nieodparte wrażenie ze oglądam serial tvn. Praca kamery irytująca, nie wiem jak się to fachowo nazywa ale sztuczne drgania kamery "symulujące" nagrywanie scen z "ręki" nudne do bólu. Wiele scen skopiowanych z "Black Hawk Down " myzyka podobnie "prawie" zimmer tylko że jednak prawie w tym wypadku ma znaczenie. 3/10

ocenił(a) film na 8
krv

W moim odczuciu to drganie kamery było świetnym zbiegiem.

ocenił(a) film na 5
krv

Dzięki bogu są ludzie którzy patrzą na ten film nie tylko z punktu widzenia "patriotów". Żeby było jasne: nie neguję całej historii która wydarzyła się naprawdę (chwała naszym żołnierzom za heroizm) ale jeżeli robi się film wojenny a nie ma się na niego funduszy, bierze się aktorów z łapanki to potem wychodzi takie "dzieło". Film jest słaby, gra aktorów na poziomie 2 ligi aktorskiej (szkoda Topy), sama fabuła też jest kiepska. Ogólnie mocno nieudana próba zrobienia mocnego filmu wojennego.

ocenił(a) film na 3
krv

Słaby , bardzo słaby

ocenił(a) film na 7
casandra121

To zrob lepszy lol

ocenił(a) film na 4
Raddy

Jak się nie umie śpiewać to się do śpiewania nie pcha.
A jak ktoś już się pakuje do filmu to musi brać na klatę krytykę i wyciągnąć wnioski.

krv

Demony z Lindą z lat 90-tych i fajerwerk na sznurku podłączony do helikoptera zrobił lepsze wrażenie, może gdyby obsada była inna niż plejada z Na wspólnej i "Zenek", który do kur... nędzy w żadnym filmie ( Drogówka i tutaj ) gdzie gra mundurowego nie potrafi zaakcentować polskiego bluźnierstwa wyraziście jak Linda z Psów, moim zdaniem nie nadaje się do takich ról.

Sama historyjka, ciekawa. Można było więcej ugrać. Szkoda bo dobry film jeszcze by się fajnie sprzedał, a tak: kolejne 700 MB, o których trzeba zapomnieć.

Może Smarzol powinien taki film skręcić? Dorociński byłby bardziej wiarygodny moim zdaniem.

ocenił(a) film na 8
krv

Wróć do oglądania Rambo

ocenił(a) film na 3
Kowal888

powiedział ktoś dla którego igrzyska śmierci są arcydziełem.. qfaaa ARCYDZIEŁEM!

krv

A mnie zastanawiało w filmie to dlaczego nasi żołnierze wyglądają jak studenci. Jeden wyglądał jak żołnierz ten który się czołgał. Chodzi o to, że oni nie mają żadnych mięśni. Nie chodzi, żeby wyglądali jak kulturyści ale jak na nich patrze to zastanawiam się jak oni mają siłę nosić te karabiny. Mało to profesjonalne, aktor powinien przygotować się do roli dobrze tzn powinien potrafić zmienić swój wygląd. Jak ktoś zechcę nakręcić film np o Gołocie to też wezmą takiego wymoczka? Przecież te mundury wiszą jak na szkieletach.

ocenił(a) film na 8
baojang

Karabin z magazynkiem waży jakieś 3,5 KG pełne oporządzenie to jest jakieś piechoty to jakieś 35 KG w czasach gdy byłem w wojsku wyglądałem podobnie jak ci goście i miałem sile z tym biegać czy przejść 40 KM znowu Rambo się kłania

Nie znasz kryteriów oceny to się nie wypowiadaj ja np na Ojcu Chrzestnym zasypiam co nie znaczy że nie lubię filmów o tym

ocenił(a) film na 1
krv

Film o bohaterstwie najeźdźców !? - toż to jakaś paranoja !!! - 1/10 !!!

ocenił(a) film na 7
Szpila_1308

Masz rację, gdyż to nie była wojna ani sprawiedliwa (dopóki "niedemokratyczny" Saddam trzymał to tałatajstwo silną ręką było dużo bezpieczniej) ani w jakikolwiek sposób nasza (nie broniliśmy swojego terytorium ani swych interesów).

Nie masz racji gdyż nasi żołnierze dawali odpór zwykłym bandytom, dla których islam to tylko pretekst do mordowania, grabienia i gwałcenia (niekoniecznie w takiej kolejności).

ocenił(a) film na 4
krv

Też właśnie zwróciłem uwagę na "latającą kamerę" - to wkurzające, ale nie wynika raczej z takiego zamiaru, lecz jest zwyczajnie skutkiem fuszerki, albo słabego sprzętu.

użytkownik usunięty
krv

chyba wszystko w tym zle jest zrobione. Bardzo lubie polskie kino ciągle ja gdzie mogę bronie, ale to? straszne dno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones