PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672274}
6,7 59 118
ocen
6,7 10 1 59118
4,9 12
ocen krytyków
Karbala
powrót do forum filmu Karbala

Witam,
dzisiaj widziałem Karbalę i pod względem technicznym jest ten film bardzo dobrze wykonany pod względem technicznym, pomimo małego budżetu. Zdenerwowało mnie jednak coś innego. Obawy miałem już długo przed seansem i się nie myliłem. Na plakacie zobaczyłem, że film współfinansował Polski „Instytut” Sztuki Filmowej i Agora Michnika. Jak wiadomo obie instytucje specjalizują się w szkalowaniu polskich wartości i obśmiewaniu naszych wartości. Wystarczyło mi już, jak w Mieście 44 mieliśmy „niewiążące” sceny uwolnienia żydowskiego dziecka, który nosił na ramieniu gwiazdę Dawida, symbol syjonizmu, bo na pewno jeszcze nieistniejącego wtedy Izraela, a także jego bohaterskiej śmierci.

Teraz przejdę do konkretów. Już na początku filmu dostajemy gadkę o tym, że żołnierze jadą na wojnę tylko po spłatę kredytu, a bohaterstwo można wsadzić między bajki. Ponadto na końcu dowiadujemy się, że dostają z tego gówniane pieniądze. Kuźwa, czy to są najemnicy, czy żołnierze Polskich Sił Zbrojnych? Bo nie jestem pewny.

Najbardziej mnie w******** oszmacenie polskiej flagi. Czy wierzycie, że w rzeczywistości najważniejsza twarz, mózg całego polskiego oddziału, Kalicki, podarł na pół polską flagę, aby się poddać i kilka sekund później zmienić zdanie? Przecież to jest absurdalne! I jeszcze wywieszenie jej podziurawionej od mnóstwa kul oraz porwanej (przez co? na pewno nie przez wybuchy) tylko… do połowy masztu! Oczywiście można tłumaczyć to zabiegiem artystycznym (skupienie w jednej kadrze twarzy żołnierza i flagi), ale nie wierzę, że nie posiadano jeszcze jednej, zupełnie nietkniętej.

Czy Ci aktorzy DO ... NĘDZY nie czytali scenariusza i żaden z nich się nie zapytał, czy dana scena jest faktycznie słuszna i miała pokrycie w rzeczywistości? A może to oni zbierali na spłatę kredytów i prawników?

Ostatni raz poszedłem na „dzieło” sponsorowane przez PISZ. Wystarczy, że będę je wspierał z podatków, bo to, co ta „jinstytucja” i autorzy tych paszkwili wyprawiają, woła o pomstę. Wybieram kino niezależne. Idę niedługo na Pileckiego. Po reakcji polityków już wiem, że ten tytuł mi się spodoba.

W poważaniu (celowo użyte),
Miczki_2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones