PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249570}
7,0 75 786
ocen
7,0 10 1 75786
4,3 6
ocen krytyków
Karol papież, który pozostał człowiekiem
powrót do forum filmu Karol - papież, który pozostał człowiekiem

Ale to jest podyktowane chyba tym, że trzeba było w dwie i pół godziny pokazać ponad ćwierć wieku. To kawał czasu, dlatego nie uniknięto tutaj straszliwych skoków w fabule. O tym, że akcja posuwa się do przodu informują nas wydarzenia historyczne i starzejący się papież. W innym wypadku możnaby uznać, że akcja toczy się z dnia na dzień. Lepiej zdecydowanie wyszło to niż w amerykańskim "Janie Pawle II", który pomimo piorunującej obsady okazał się pusty. Dyptyk Battiato różni się od amerykańskiej produkcji tym, że posiada serce i ducha. Tutaj emocje są żywe i szczere. Kiedy w pierwszej części przewodnią myślą było "trzeba kochać", to tutaj za takie przewodnie hasło można uznać "nie lękajcie się". Papież się nie bał i tą siłą potrafił przekazać milionom. Sporo tutaj uwagi poświęcono Polakom i naszej walce z komuną. Jaruzelski jest jeszcze śmieszniejszy niż u Amerykanów;D O i chyba przejdę do minusów. Po pierwsze: maltretowanie widza grą na emocjach, szczególnie w końcówce, kiedy to zchorowany papież przybiera rysy męczeńskie. O przedstawieniu spraw "po łebkach" już mówiłem, ale wspomnę jeszcze tylko o Matce Teresie- hmm za dużo jej tutaj, czasami ma się wrażenie jakby się oglądało film "Matka Teresa";) Zamiast tego możnaby bardziej rozbudować inne wątki. Brawa za charakteryzację Adamczyka, jest piorunująca, ale dlaczego tylko Papież się starzeje??? Możnaby chociaż odrobinkę postarzeć Dziwisza, bo kiedy jest on pokazany na końcu w materiale z pogrzebu, to można go wziąć za innego człowieka.
Bez nadmiernego czepialstwa druga część "Karola" to film chwytający za serce. I chociaż miejscami robi to nie fair, to jest wart obejrzenia i tylko ciut gorszy od poprzednika.
8/10

ocenił(a) film na 10
Slowik

Też tak na początku myślałam ale to nie tak to nam się wydaje że jest gorsze dlatego tylko i wyłącznie że on umiera pod koniec.Jak przy pierwszej części byliśmy rozradowani i wzruszeni że on nasz rodak został wybrany papieżem to teraz jesteśmy pogrążeni w smutku- bo nasz rodak umiera scena postrzelenia papieża nie jest wesoła co prawda można i należy się odwołać do pierwszej części że tak jest ukazana 2 wojna światowa ludzie którzy tam umierają krew rozlana ale później są dobre miłe sceny wybranie papieża Polaka a w 2 części co tak na prawdę może nas zadowolić ? postrzelenie papieża? jego śmierć ? raczej nie to się nam wydaje mnie nawet do teraz.
Obie części Papieża Polaka są świetne a porównując to co chcieli Amerykanie pokazać filmem Jan Paweł 2 to nawet nie może sie porównywać z filmem Karol...... obie części
Na pewno jest dla nas ważne jest to że główną rolę odgrywa Piotr Adamczyk (polak) przynajmniej to mnie bardziej porusza w tych 2 filmach produkcji Polsko-Włosko-Kanadyjskiej a Amerykańskiej dla mnie to John Voit nie ma żadnych szans z Adamczykiem (w roli papieża Polaka)

To było dodane tak na marginesie :):):)

Buźka :*:*:*:*:*:*:*:*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones