PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 044
oceny
7,8 10 1 172044
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

Bardzo ciekawa wizja piekła. Styl gotycki na obcej planecie.

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

Skąd wniosek iż jest to wizja piekła ? A nie przyszło ci do głowy, że jest to po prostu totalny surrealizm. Katedra na odległej planecie, jakiś dziki świat fantasy, a każdy kto po prostu wchodzi do środka zamienia się w następną cegiełkę i współtworzy katedrę ? hmmmm ?

Cobra_Choke

Dla mnie "Piekło" to zaznuty nocą świat w gotyckiej scenerii.

ocenił(a) film na 9
Cobra_Choke

Skąd wniosek, że taki film może mieć tylko jedną interpretację? A nie przyszło ci do głowy, że jest to po prostu totalny surrealizm, który można rozumieć dowolnie i każdy ma swoją własną interpretację? hmmmm?

Voiselle

Dokładnie, Voiselle! :)

ocenił(a) film na 8
Selene_fw

Ja zinterpretowałem to tak: Człowiek ten jest grzesznikiem, który został wygnany. Wchodzi on do katedry po chwili zastanowienia, jest świadomy tego co go tam czeka. Jest to jego forma pokuty, żalu za grzechy. Katedra jest symbolem religii, kościoła, a światłość Boga i nadziei. Człowiek oddaje swoje ciało, dla odkupienia swojej grzesznej duszy,na motywie średniowiecza Ars moriendi

Naster_filmweb

A co to była za planeta?

ocenił(a) film na 8
Selene_fw

Po krwistym niebie sadzę że to piekło, (rozlana krew Chrystusa, ognień). Styl gotycki - Średniowiecze - Teocentryzm - Katedra(kościół)

Naster_filmweb

No przecież piszę że, to piekło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones