PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 006
ocen
7,8 10 1 172006
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

Rewelacja a la Beksiński

ocenił(a) film na 10

10/10 - Arcydzieło. Klimat, mrocznośc i symbolika przemijającego ludzkiego życia. Piękne. Czy zwróciliście uwagę na podobieństwo budowli do obrazów najlepszego Polskiego malarza, Zdzisława Beksińskiego? Niektórym ta budowla przypomina też sztuke H.R.Gigera.
Co Wy o tym myślicie?

ocenił(a) film na 10
Neo26

Oczywiscie, ze tak!!! Katedra bardzo przypomina klimatem obrazy Zdzislawa Beksinskiego - najlepszego
malarza jakiego widzialem - ktory zreszta sam podobne malowal i ta wyglada jaky wyjeta z jego obrazu!
Swoja droga fajnie by bylo zobaczyc film, ktorego akcja odbywa sie w swiecie obrazow Zdzislawa
Beksinskiego.
Katedra - Rewelacyjny film, ze znakomitym klimatem!

ocenił(a) film na 8
largo_lagrande

Kurka! To jest pomysł! Prawdę mówiąc tak za bardzo nie skojarzyłem, że rzeczywiście podobieństwo do malarstwa Beksińskiego jest w Katedrze. Pomysł nakręcenia filmu, który rozgrywałby się w świecie obrazów Beksińskiego - rewelacyjny!!! Niesamowity potencjał i jakie pole popisu dla wyobraźni. largo_lagrande - gratulacje! Tylko kto by się czegoś takiego podjął, ehhh w dzisiejszym świecie...

ocenił(a) film na 10
Neo26

Zgadzam się w 100%. Oglądając "Katedrę", miałam wrażenie, że sam Beksiński mógł być jej autorem. Wspaniały film, wspaniały klimat. Chociaż mógłby trwać dłużej, co być może pozwoliłoby na ukazanie większej ilości lokacji

ocenił(a) film na 5
Neo26

Też miałem takie skojarzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones