PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 038
ocen
7,8 10 1 172038
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

niektóre filmy

użytkownik usunięty

można oceniać po obejrzeniu tylko zwiastuna.

ocenił(a) film na 10

to tak jakbyś oceniał ludzi tylko po zobaczeniu ich łokcia... równie głupie co ocenianie filmu po zwiastunie

użytkownik usunięty
xxstaralfurxx

Nie napisałem nigdzie, że ja tak zrobiłem, ale w tym przypadku minutowy zwiastun do sześciominutowej animacji jest trochę nie na miejscu. Ogólnie ta animacja jest nie na miejscu.

ocenił(a) film na 10

fakt zwiastun jak na tak krótki film jest zbyt długi i ogólnie mi się nie podobał (zwiastun oczywiście). Czemu animacja jest nie na miejscu? Bo jesteś kolejną osoba, która nie rozumie przesłania?

użytkownik usunięty
xxstaralfurxx

Może nie przywykłem do takich krótkich tworów i dlatego. Nie ma w sumie czego oceniać, bo pokazano nie za wiele.

ocenił(a) film na 10

Jak to nie pokazano za wiele? Interpretacja tego zajęła mi 3 strony A5... W tych 7 minutach Bagiński zmieścił bardzo dużo

ocenił(a) film na 6
xxstaralfurxx

3 A5, czyli 1,2 A4. To sztuka, tak? Pseudointelektualnym bełkotem jest się w stanie zapisać nawet 8 stron interpretacji tej animacji. Nie masz się czym chwalić, ja rocznie zapisuję pół miliona znaków.

Co do Katedry: wiem, że powstała dawno, kiedy youtube raczkował a Polska animacja kiełkowała, ale tak czy siak - i opowiadanie Dukaja na podstawie którego to zekranizowano jest słabe, i ta animacja mnie nie powala. Jest po prostu przeciętna w swym przekazie. Każdy łowi coś dla siebie, każdy rozumie świat inaczej, ja z tej animacji nic nie wyniosłem.

ocenił(a) film na 10
Triple_M

mniejsza o moją interpretację. opowiadania nie czytałam ale animacja mi się podobała. nie wiem jakie filmy lubisz i jakie są wg Ciebie wartościowe. Jeśli są to filmy typu Piła no to na pewno nic z tego nie wyniesiesz. Na końcu napisałeś, że każdy widzi świat inaczej, i masz racje. Więc ta rozmowa raczej nie ma sensu, bo każde z nas odebrało tę animację inaczej i nie wiem jak Ty ale ja nie zamierzam zmieniać zdania co do niej.

Triple_M

Animacja jak na 2002 rok wygląda więcej niż przyzwoicie. Już ten jeden fakt jest wart uwagi. Do tego genialna muzyka. Interpretacja jest już Twoją sprawą. Nawet jeżeli jest to animacja słaba jeśli chodzi o przekaz (co nie jest w sumie do końca jej winą skoro powstała na podstawie opowiadania), to jednak według mnie warto docenić piękną formę. Wiadomo, że to nie wszystko, jednak film bardzo zyskuje wizualnie.

ocenił(a) film na 10
dragonjedark

mnie się podobało, Wam nie musi. Nie oceniałam jakości obrazu tylko jego przesłanie.

xxstaralfurxx

a czy ja mówię, że mnie się nie podobało? Mówię tylko co można zaznaczyć jako plus jeżeli komuś się nie podobało przesłanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones