PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 992
oceny
6,8 10 1 221992
5,5 32
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Ten film to całkowicie totalna klapa. Wciąż nie mogę uwierzyć, że można nakręcić coś tak beznadziejnego. A najgorsze, że ten "film" miał jeszcze nominację do Oskara... Jakby go jeszcze dostał to strzeliłbym sobie chyba w łeb. Na żadnym filmie się tak nie wynudziłem jak na tym. Kolejny dowód, na to żeby wszystko co polskie omijać szerokim łukiem. No, może prawie wszystko jedyne dobre polskie "coś" z czym zdarzyło mi się zetknąć to rewelacyjna seria książek Wiedźmin oraz gra komputerowa na jej podstawie, a tak poza tym wszystko co polskie staram się omijać. A pan Wajda niech przejdzie już na emeryturę, błagam, bo wszystkie jego filmy są tak beznadziejne, że wołają o pomstę do nieba, a Katyń to już dno dla. Tak więc apeluję do was, omijajcie polskie badziewie, bo gdy zmniejsza się popyt, zmniejsza się podaż.

użytkownik usunięty
DarkHunter

Nudny? Mógłbyś sprecyzować? Bo argumentacja typu "film jest nudny, nic się nie dzieje, za dużo dialogów" jest dla mnie na poziomie 3-latka...

ocenił(a) film na 5

Ktoś się nudził na filmie i już. Co tu argumentować?

użytkownik usunięty
barney_w_spodnicy

Pisałam już- mówić, że film jest "a błe" bo nudny, może sobie 5- latek albo dzieciak z ADHD. Do tej pory wychodziłam z założenia, że nieco starszy i inteligentniejszy widz może jakoś uzasadnić, dlaczego dany film mu się nie podobał. Ale cóż, nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie...

Ale co tu jest do argumentowania? Film jest po prostu bardzo słaby właściwie po każdym Względem. Beznadziejna reżyseria, bardzo słaba muzyka, aktorstwo ujdzie ale nie powala, brak czegoś, co choć trochę zaciekawia widza i sprawia, że chce wiedzieć, co będzie dalej no i pokazywanie polaków jako tych pokrzywdzonych męczenników. Jak ja nienawidzę Wajdy. Robi karierę na tym, że pokazuje jakim to my jesteśmy wspaniałym narodem, historia, tradycja itd. a armia Rydzyka i inna ciemnota go za to uwielbia.

użytkownik usunięty
DarkHunter

Ja nie należę do "armii Rydzyka" ani żadnej ciemnoty, a jednak uważam, że ten film jest naprawdę godny obejrzenia. Oczywiście, nie jest on idealny, muzyka faktycznie nie powala, ale posiada zdecydowanie więcej cech pozytywnych niż negatywnych. Parę z nich to: zupełnie przyzwoita reżyseria, interesująca fabuła, bardzo dobre aktorstwo, nieźle wykreowane postacie i przede wszystkim ŚWIETNIE POKAZANA HISTORIA POLSKI! Uważasz, że nie byliśmy pokrzywdzeni w czasie II Wojny Światowej? A kto był? Wujek Hitler ze swoimi aniołkami z SS? Czy może Stalin i jego świta? Może to my sami wywołaliśmy wojnę, a biedne Niemczyki i Ruskie musiały się tylko bronić przed złymi Polakami? No proszę cię...

ocenił(a) film na 6

To my wywołaliśmy II wojnę, dlaczego?
1)Rozpoczeliśmy mobilizację po aneksji Czech (Steinbach)
2)Nie oddaliśmy Gdańska.
3)Szeregowiec Dolas strzelił do Niemieckiego generała czym niemcy odpowiedzieli w 3 sekundy zakrojoną na pełną skalę inwazję.

użytkownik usunięty
Lwie_Serce

Buehehehe... :D

DarkHunter

Patrząc na filmy, sposób wypowiedzi sądze że więcej niż 15 lat nie masz ale Twoja bezczelna postawa antypolonijna jest widoczna gołym okiem choć tak naprawdę nie przytoczyłeś tu ciężkich armat. Należysz prawdopodobnie do potencjalnego lewicowego elektoratu dla którego j...ać żyda to bydlacki antysemityzm a j...ać polskę to zwyczajowe stwierdzenie "prawdy".

Tak właśnie wychowuje/kształtuje wasze opinie w 90% drogie dzieci TV jak za czasów najgorszej propagandy teraz jest ona jedynie bardziej subtelna, znając pare technik NLP samemu można wyczaić różne objawy manipulacji którą nagminnie stosują dziennikarze. np. Wystarczy zobaczyć jak opluwany jest wizerunek Dmowskiego jak w tej chwili puści i pozbawieni wiedzy są politycy a ludzie głosują na tego który ma lepszy wizerunek. Z resztą cała reszta tutejszej hołoty nie lepiej się prezentuje. Chętniej oglądacie gwiazdorów wielkich formatów ,"komiksowych" bohaterów oderwanych od rzeczywistości bo taka rozrywka ma być niczym magik - zadziwiająca,efekciarska a szczegóły, realizm czy drugie dno to rzecz drugoplanowa. Nie jest z resztą nowością że prawda jest zawsze mniej atrakcyjna "Generał Nil, Dzieci Ireny Sendlerowej" plastikowa popkultura ma o wiele więcej do zaoferowania. Ubolewam....

ocenił(a) film na 1
DarkHunter

Ja sie zgadzam. Ten film to zwykły śmieć. Wogle nie wiadomo o co w nim chodzi, żadnej akcji wogle nic sie nie dzieje.

ocenił(a) film na 10
PsychoGrzesiek

to film z który pokazywał wydarzenia z okresu wojny i był to film na faktach. Ten film nie miał Cie zaciekawić ani przedstawić jakąś akcje, tylko pokazania obrazu sytuacji w tamtych czasach jak to mniej wiecej wydarzenia przebiegały. Słaba muzyka? wydaje mi się że muzyka miała oddać nastrój a nie Cie zachęcić do tańca. Na słabą grę aktorską też nie ma co narzekać aktorzy mieli tylko zagrać osoby z czasów wojny by wam pokazać obraz historii. Trzeba być na prawde żałosny by czepiać sie takich detali, bo cel filmu był inny

ocenił(a) film na 1
nataleczkafr

Nastrój nie został oddany. Film jest plastikowy i nudny.
Te same twarze aktorów, nazbyt dobrze znanych z podrzędnych ról serialowych, wytartych już tylko utrudniały odbiór.
Nie ma wyrazu, nie ma emocji, nie ma kopa! Bez kopa ten film jest do niczego.
Ten film powinien miażdżyć, a on usypia. Nie wciąga widza, nie tłumaczy obcojęzycznemu widzowi o co chodzi.
Nie wskazuje jasno i wyraźnie Ci byli katami, nie rozlicza. Tylko nurza się w bylejakości.
Ale czego się spodziewać po człowieku, który nie wypiera się kiedy wmawia się ludziom brednie, że jego bliscy zginęli w Katyniu, tym rusofilu bez sumienia, znanym ze służalczości wobec systemu. Najśmieszniejsze, że film mi się nie podobał, a o tych faktach dowiedziałem się później. Taki sam charakter ma ten film, jest manifestacją uległości, duszenia narodowych tragedii w sobie i zakłamywania każdego najmniejszego skrawka polskiej historii.

ocenił(a) film na 7
PsychoGrzesiek

@PsychoGrzesiek, jak się kompletnie nie ma pojęcia o historii to i nie wiadomo o co chodzi. Zachęcam Cię do pilniejszej nauki historii oraz ortografii ("wogle").

ocenił(a) film na 4
DarkHunter

ja takze sie wynudzilem, ale znam dwa nudniejsze filmy :D
1.Generał Nil
2. Dzieci Ireny Sendlerowej

ocenił(a) film na 10
milanista91

ale za to Tylko mnie kochaj uważasz za wielki hit i sie nie wynudziłeś na tym

ocenił(a) film na 4
nataleczkafr

nie uwazam za wielki hit no szku*wa czemu ut co druga osoba przypisuje mi cos czego nie powiedzialem badz napisalem ?!

ocenił(a) film na 7
milanista91

no wybacz, ale jeżeli oceniasz Blair Witch Project wyżej niż "Green Mile", to śmiało można snuć takie przypuszczenia...

ocenił(a) film na 4
guliwerq

a co to mi musi się wszystko tak samo podobać jak większości ? Blair Witch mnie trzymał w napięciu i oglądając cały czas czekałem co się stanie, Zielona mila też bardzo dobry film. Niektórym Ciacho się podobało i nie przegadasz im, że to chłam. Kto ci dał prawo wyznaczania skali, o co ci chodzi?

ocenił(a) film na 9
DarkHunter

ja powiem tak, tego filmu nie powinno się nawet oceniać pisząc "nudny". To film pokazujący historie Polski, obraz tego gdy byli zabijani niewinni ludzie, ktorzy walczyli za nasz kraj. Brak mi nawet słów żeby napisac co czuje po przeczytaniu Twojego postu. To nie jakis tam "gniot" ot tak wymyslona historyjka ktora moze okazac się nudna. Ten film ma na celu uswiadamianie mlodych ludzi ktorzy nie zyli w tych, czasach i nie maja duzej wiedzy na ten temat i moim zdaniem jest to doskonale pokazane, oczywiscie nie jest w stanie odzwierciedlic wszystkiego ale znaczna czesc. Pomysl czasem, jak to by bylo gdybys ty lub Twoi bliscy byli na miejscu tych ludzi, w tych czasach, co bys czuł.. a potem za kilka, kilkanascie, kilkadziesiat lat ktos by stwierdzil "to było nudne". Jest to chyba jedyny film, ktory zrobil na mnie tak piorunujace wrazenie. Byłam na nim w kinie jakis tam czas temu, jeden jedyny raz widziałam cos takiego, wszyscy ktorzy byli w kinie ogladali ten film w skupieniu i ciszy, bez zbednych komentarzy. Po zakonczeniu wszyscy siedzieli nieruchomo, chociaz film sie skonczyl wszyscy zamarli, potem wolno w ciszy i skupieniu opuscili sale...

ocenił(a) film na 1
shyse

Ten film można było zrobić znacznie znacznie lepiej. To jest film straconych szans. Zrobiony na odwał, tak by był odfajkowany.
Ten temat ma dla naszego narodu ogromne znaczenie i każdy go przeżywam to oczywiste.
Ale to nie zmienia faktu, że ten film nie miażdży swoją wymową, nie wyje tragedią poległych, nie każe wyjść z kina i splunąć w kierunku wschodnim, ruszyć z miejsca do zmiany Polski i walki o prawdę o naszej historii. Nie pobudził sumień, pogrążył je tylko w wszechobecnej martyrologii beznadziei bez realnego znaczenia. Na drugi dzień zapominasz o tym filmie jakby go nie było. A człowiek pokroju Wajdy to ostatnia osoba, która powinna taki film kręcić.

DarkHunter

Kolego "DarkHunter" pewnie jesteś jakim chłopczykiem ,który słucha rapu lub hip-hop'u i nie wie co to znaczy stan wojenny, wojna, obozy koncentracyjne. A ten film wiarygodnie pokazuje jak było w czasach wojny, gdzie każdy każdego sprzedawał za marne grosze. Ja rónież nie należę do fanatyków polskich filmów ale ten film jak coraz więcej polskich przypadł mi do gustu i nie bez powodu dostał nominację. PS. dla Ciebie dobry był by film gdyby na II wojnie światowej walczyły stwory z wiedźmina. Przemyśl to co napisałeś a mianowicie ze ten film jest beznadziejny..

Nikki3

Fakt, ale również oceniasz powierzchownie gatunek muzyczny o którym masz chyba niewielkie pojęcie

Nikki3

1. Wiem co to stan wojenny, wojna, obozy koncentracyjne zapewne lepiej od ciebie ale film jest po prostu słabo zrobiony i wcale nie pokazuje prawdy. Pokazuje te wydarzenia tak jak chcieliby je widzieć pseudo patrioci.
2. Słucham bardzo różnorodnej muzyki, w tym także rapu, o którym nie masz żadnego pojęcia dziecko. Przesłuchaj te kawałki i powiedz, czy nadal uważasz rap za muzykę dla debili:
http://www.youtube.com/watch?v=m4BczQwUWgI
http://www.youtube.com/watch?v=dlY_Q6ni7FQ
http://www.youtube.com/watch?v=A3tZMkdYk2k
http://www.youtube.com/watch?v=r2hj7vPbJFA
3. Nie można słuchać hip-hopu, bo hip-hop to ogół kultury, której muzyką jest rap.
4. O Wiedźminie też zapewne nie masz żadnego pojęcia.

ocenił(a) film na 1
DarkHunter

Dokładnie. Poza tym dla widza zagranicznego to jest film NIEZROZUMIAŁY!
Daty latają bez sensu. Wydarzenia nie są komentowane. My go rozumiemy, ale inni w ogóle. Ten nie powinien powstać, bo Rosjanin posiedział sobie na nim pomilczał wyszedł i dalej ma to gdzieś!
Pozostał ogromny niedosyt. Mam nadzieję, że powstanie lepszy film. Niestety dzięki nominacji do oskara te szanse są już raczej nikłe i sądzę, że właśnie taki był powód jej przyznania. By ten "ugodowy i nijaki" film był ostatnim w tym temacie.

Ile znacie filmów pokazujących prawdziwie zbrodnie komunizmu/stalinizmu/okupacji_sowieckiej?
A ile niemieckiej? Spora różnica prawda? Ile z tych drugich nakręcił Wajda i na czyje zlecenie?

To pokazuje, że żyjemy w zakłamaniu i góra dba o to by tak zostało. Nie ma prawdy w tym filmie, jest żenada i plastik.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones