PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6724}
7,4 3 496
ocen
7,4 10 1 3496
7,2 10
ocen krytyków
Key Largo
powrót do forum filmu Key Largo

Napięcie przez cały czas. Inny i ciekawy pomysł - zamiast bandytów strzelających do siebie w wielki mieście mała wyspa odcięta od świata. Film ma też elementy innych gatunków, zwłaszcza trilera i dramatu psychologicznego. Akcja dzieje się praktycznie w jednym pomieszczeniu. Podstawą są reakcje i zachowania bohaterów, ich przemiany. Bogart - co mi się spodobało - nie gra tu pierwszych skrzypiec, nieustraszonego herosa i bohatera, ale człowieka nieco zrezygnowanego, realisty, zagubionego, czującego strach, a jednak... Poza tym nie jest aktorem pierwszego planu. Każdy z bohaterów ma swoje 5 minut. Mnie najbardziej poruszyła scena ze śpiewającą dziewczyną i drinkiem.
Co na minus - obraz huraganu, jak dla mnie trochę za mało hym... groźny (?) Reakcja gangsterów na niego jest jakby trochę nie współmierna, przesadzona - ale świetnie zagrana. Za grę aktorską 10 p. należy się Robinsonowi.
ogólna ocena 9.

ocenił(a) film na 10
cew

Film ten różni się od typowych filmów noir, przede wszystkim innym klimatem i miejscem akcji. Claire Trevor za rolę Gaye Dawn dostała Oscara. Bogart nie gra typowego twardziela, jest prawie normalnym człowiekiem. Duże znaczenie dla przebiegu akcji filmu, miały nadciągające niespodziewane warunki atmosferyczne, co w dużej mierze wpłyneło na losy bohaterów tego wybitnego klasyka gatunku. Zgadzam się z moim przedmówcą, film jest jednym z najlepszych w swoim gatunku.

ocenił(a) film na 10
cew

To niesamowite jak samą mimiką twarzy Bogart potrafi wywoływać takie napięcie, że siedzimy na skraju fotela w oczekiwaniu na kolejną scenę. Wybitny kryminał, który większy nacisk kładzie na psychologię głównych bohaterów, zaś huragan to na szczęście tylko tło dla walki mocnych charakterów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
cew

scena golenia brzytwą jest trzymająca w napięciu

ocenił(a) film na 8
cew

Fakt faktem, film pod napieciem trzyma a psychologia bohaterow dosc rozwinieta. Bogart jak zawsze swietny jako outsider, jednak Robinson swoja charyzma jak zawsze rzadzi. Key Largo moze i nie jest w czolowce noir, ale obraz naprawde wart zobaczenia.

ocenił(a) film na 7
cew

Podobny byłby "12 gniewnych ludzi". Poza kilkoma minutami na początku i końcu, chyba 95% filmu dzieje się w zamkniętym pomieszczeniu i wśród tych "12 gniewnych". Tam też, sprawa zdawałaby się prościutka,młody chłopak oskarżony o morderstwo. Na zewnątrz upał, deszcz, wewnątrz nie działająca klimatyzacja, tych "dwunastu gniewnych" chce jak najszybciej iść do domu. I ta walka jednego "sprawiedliwego" przeciwko jedenastu obojętnych, zajętych tylko swoimi drobnymi sprawami ludzi. Tak na marginesie, "12 gniewnych ludzi" to jeden z niewielu filmów, które mają u mnie pełne 10/10, "Key Largo" aż takim arcydziełem nie jest, chociaż jest doskonałe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones