PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731583}

Kilo 2 Bravo

Kajaki
6,6 2 002
oceny
6,6 10 1 2002
Kilo 2 Bravo
powrót do forum filmu Kilo 2 Bravo

Wydaje mi się, że stacjonując w miejscu , w którym ogólnie wiadomo,że jest dużo min powinni mieć na wyposażeniu choćby wykrywacz metali. Poszukiwacze biżuterii na plażach są lepiej zorganizowani... Nie wiem, czy bardziej mi smutno z powodu, że stracili kończyny, czy dlatego, że urodzili się bez mózgu...

skarlet27

Gdybym miała wynieść rannego z pola minowego mając do dyspozycji tylu silnych chłopów, to zrobiłabym to, wracając tą samą drogą, którą przyszłam (tą którą oni dochodzili, żeby mu pomóc).

ocenił(a) film na 8
skarlet27

Jeżeli dużego chłopa trzeba wnieść po stromym zboczu, a chłop musi być w pozycji leżącej z takich czy innych powodów to robi się to problematyczne zwłaszcza jak nie posiadasz sztywnych noszy. Dlatego wołali MEDEVAC zamiast uprawiać wspinaczkę :)

skarlet27

nie przyszło ci do głowy, ze sa też w użyciu miny niewykrywalne przez wykrywacz metali? W wietnamie wietkong robił miny z drewna, wystarczy łądunek wybuchowy, zeby urwac noge nie potrzeba odłamków

onet318

Och jej, o drewnie na pustyni to jakoś nie pomyślałam... A tak poważnie to masz rację, istnieją miny niewykrywalne, ale nie znalazłam zbyt wiele informacji,żeby były praktykowane na bliskim wschodzie. Jeśli jednak zostały wtedy zastosowane, to w filmie powinni o tym wspomnieć, żeby taki burak jak ja, nie miał wątpliwości.

ocenił(a) film na 8
skarlet27

Polietylenowa mina PFM-1 stosowana masowo podczas wojny w Afganistanie, Azerbejdżanie i Czeczenii jako środek przeciw-partyzancki. Korpus wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego, aluminiowy zapalnik. Można ją było umieszczać za pomocą bomb kasetowych, zrzutów ze śmigłowca lub rozrzucać ręcznie. Mina jest o tyle perfidna, że jest nierozbrajalna, a jej eksplozja nie zabija, a powoduje "jedynie" amputację. Wykorzystywana jest do dzisiaj przez wojska Federacji Rosyjskiej.

skarlet27

Super, że tak sie znasz na wojnie, prowadzeniu działań w warunkach bojowych, wyposażeniu taktyce...
Miło :D

ocenił(a) film na 7
skarlet27

Najważniejsze w twojej wypowiedzi zawarte jest na początku - "wydaje mi się"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones