PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=452169}

Kiwi!

7,5 15 002
oceny
7,5 10 1 15002
7,0 4
oceny krytyków
Kiwi
powrót do forum filmu Kiwi!

Wytłumaczcie mi o co chodzi, bo ja w tym nie widzę nic nadzwyczajnego. Wysoka średnia ocen jest dla mnie niezrozumiała. Mam wrażenie, że z tym filmem jest jak z baśnią Andersena pt. "Nowe szaty cesarza". Żaden dorosły nie miał odwagi powiedzieć, że król jest nagi, w obawie przed kompromitacją. Ja się nie boję i oceniam na 4/10.

ocenił(a) film na 8
galladorn

Chodzi o to... mi się przynajmniej wydaje, że chodzi o to, że często myślimy, że spadamy na dno, a tak naprawdę posuwamy się do przodu.

Czy na waszych twarzach też pojawił się uśmiech jak się zorientowaliście, że ten ptaszek nie spada tylko leci?

patrykDJ2009

Tu chodzi o to że kiwi jest ptakiem który nie może latać z (dość jasnych powodów), a bohater tej animacji jest ptakiem którego marzeniem jest móc latać. Tak wiec przybił drzewa do przepaści, skoczył i ?? No właśnie to spadanie wygląda jak lot, kiwi płacze ze szczęścia bo spełniło się jego marzenie. Raczej nic niezrozumiałego w tym nie ma.

ocenił(a) film na 4
patrykDJ2009

No na mojej jakoś się nie pojawił. Może wrzucę sobie kiedyś ten filmik ponownie i bardziej mi się spodoba

ocenił(a) film na 8
galladorn

Warto pamiętać o tym, że na końcu przepaści jest oczywiście ziemia. Kiwi wiedząc o tym i tak się zrzucił w dół bo wszystkiego co pragnął było zobaczyć, jak to jest lecieć. Najpierw całe życie spędził ustawiając te pnie drzew na ścianie a potem spełnił swoje marzenie za cenę życia i to chyba o tym jest, jak dla mnie.

ocenił(a) film na 4
barney_w_spodnicy

No tak... trochę jak Ikar, trochę jak bohaterka "Za wszelką cenę" grana przez Hillary Swank.

ocenił(a) film na 9
barney_w_spodnicy

Jest fajna wersja z happy endem :) Kiwi tuż przed ziemią odpala spadochron :)

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 4
galladorn

oczywiście, nie trzeba tłumaczyć, przekaz, pomysł jest prosty i piękny; ale mnie ten film po prostu nie ruszył, nie spodobał mi się sposób animacji, jest jakiś taki mdły, nijaki

ocenił(a) film na 4
wojtek_pasiak

Wychodząc z innych przesłanek w efekcie oceniłeś ten film tak jak ja.

ocenił(a) film na 8
wojtek_pasiak

Jak animacja będzie naprawdę wspaniała. Film opowiadać będzie o rozlazłym bucie na kogoś nodze, który po prostu trafi do śmietnika. Jaką dasz wtedy ocenę?

ocenił(a) film na 4
Masta_Cheff

filmom Petrova daję dziewiątki i dziesiątki

ocenił(a) film na 8
wojtek_pasiak

Którym np. ?

ocenił(a) film na 4
Masta_Cheff

rusałka, krowa

ocenił(a) film na 8
wojtek_pasiak

Przyznam, tego nie znałem. Dobre!

ocenił(a) film na 10
galladorn

Osobiście oceniłem ten film najwyżej właśnie ze względu na pokazanie ceny marzeń i że warto za nie umierać.

ocenił(a) film na 4
tuliokkj

No ja właśnie uważam, że nie warto i tu się różnimy

ocenił(a) film na 4
galladorn

ptak nielot, dla realizacji swojego marzenia poświęca życie- przekaz ujdzie ale żeby taka ocena? za co...?

ocenił(a) film na 4
renata_

Cieszę się, że mamy podobne zdanie

ocenił(a) film na 8
galladorn

Każdy ocenia film zgodnie ze swoimi odczuciami. Ja tam krytykiem filmowym nie jestem więc jeżeli przesłanie filmu mi się podoba i się z nim zgadzam to daje większą ocenę, przecież to nie sprawa życia i śmierci:)

ocenił(a) film na 4
Beinn_Naintchiel

Ja również za krytyka się nie uważam. Filmik obejrzałem już dość dawno, nie sądziłem, że temat tak długo będzie się za mną ciągnął. Chyba muszę obejrzeć ponownie.

galladorn

W sumie to trochę też zależy od znajomości języka angielskiego. Jeśli ktoś musi oglądać filmik ze 23 razy, żeby zrozumieć, o czym jest piosenka, to do niego raczej tak nie trafi. Animacja jak dla mnie faktycznie zbyt "statyczna", ale za to muzyka to majstersztyk. Więc ode mnie 7 (ocen połówkowych nie ma, wtedy bym się bardziej zastanawiała..)

Cordi93

ze 3 razy* noc źle wpływa na celność trafiania w klawisze..

galladorn

Polecam obejrzeć z innym podkładem muzycznym https://www.youtube.com/watch?v=__N17g1t6fs może trochę zmienisz zdanie.

ocenił(a) film na 4
jeykey1543

Być może tak będzie. Dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones