PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864376}

Klątwa młodości

The Reckoning
4,4 1 202
oceny
4,4 10 1 1202
1,7 3
oceny krytyków
Klątwa młodości
powrót do forum filmu Klątwa młodości

Film porusza tematykę procesów czarownić, które rzeczywiście miały miejsce, ale niestety to jedyny plus, który można mu przypisać. Bo cała reszta to stek nieprawdopodobieństw. Bohaterka torturowana na różne sposoby, nie tylko wykazuje nadludzką wytrzymałość, ale wciąż wygląda świeżo, ma nienaganny makijaż, ba, rusza się jak wysporowana adeptka sztuk walki. Nie wiem o co chodzi także w rzekomym pożadaniu jej przez dziedzica. Jesli jej pragnął, to naprawdę godził się na przeprowadzenie tortur, które bezpowrotnie niszczyły jej kobiecość? Ten film to jakiś komiks bez ładu i składu, a nie film historyczny!

ocenił(a) film na 7
norika

To właśnie dlatego chciał ją zniszczyć bo wiedział że nie ma u niej szans bo ona nim gardzi.
Tyle i aż tyle.
Wierz mi że nie chciałbyś tak naprawdę zobaczyć co wyprawiał kościółek z tymi tak zwanymi czarownicami.
Film miał ogólnie pokazać zarys tego całego katolickiego bagna.

ocenił(a) film na 3
soulfly777kris

OK, to niech pokazuje, rozumiem, że taki był zamysł filmu, ale wykonanie fatalne. Wytłumaczyłam to wyżej.

ocenił(a) film na 2
soulfly777kris

Katolickiego? Fabuła filmu została osadzona w XVII w. w Anglii!
Jakby tego było mało to dodatkowo po udanej rewolucji Cromwella, który wybił tylu katolików ilu zdołał. Rany. Ty nie masz pojęcia o czym opowiada film...
Tam nie ma ŻADNYCH katolików.
Jedyny gadżet związany (pośrednio) z katolicyzmem to Claymore z którym superbohaterka wynurza się w końcowej scenie z wody.

soulfly777kris

Tak tylko dodam że film nie ma z kościołem katolickim nic wspólnego. Najwięcej za uszami w dziedzinie procesów o czary mają protestanci.

ocenił(a) film na 7
j00zef

To fakt że film nie ma nic wspólnego z KK , mój błąd ale to nie znaczy że nie palił kobiet i nie torturował w imię religii. Polecam książkę pt. "Polowanie na czarownice w Europie wczesnonowożytnej" Brian P. Levack, o ile pamiętam można ją znaleźć w Internecie. Ponad to "Apelacje w polskich procesach czarownic (XVII-XVIII w.)" - M. Pilaszek, "Próba zimnej wody (pławienie) w oskarżeniach i procesach o czary w państwie polsko-litewskim w XVI–XVIII wieku" J. Wijaczka, czy "Czarownica w literaturze polskiego oświecenia Stereotyp i płeć" D. Kowalewskiej.          https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartoteka_proces%C3%B3w_o_czary

soulfly777kris

W moim komentarzu nie napisałem że KK wogóle nie stosował palenia na stosie, tylko że ma w tej niechlubnej dziedzinie mniejsze zasługi niż protestanci. Za polecenie źródeł dziękuję bo interesuje się tematem.

ocenił(a) film na 1
norika

[SPOILER]

To prawda, ten film zmienił poważny temat w nieudolną karykaturę, szczególnie zakończenie. Widać brak snu, liche jedzenie i tortury były pokrzepiające, skoro kobieta nabrała po nich takich supermocy, że była w stanie pokonać w walce każdego, kto stanął jej na drodze do wolności. W początkowych scenach, gdy chce odciąć męża niesie miecz, właściwie go ciągnie po ziemi i nie może się nim dobrze zamachnąć taki jest ciężki, więc nie jest wybitnie silną kobietą, a tu proszę ;) Mało tego, pierwszy dzień tortur wprawił ją w tak doskonały romantyczny nastrój, że naszła ją chęć na fantazje seksualne o mężu i niemal masturbację. Nie da się tego oglądać z powagą.

ocenił(a) film na 3
Venus_Vulgivaga

Rozbawiła mnie Twoja ocena, ale dokładnie tak jest, myślę że wątek o którym ktoś pisał, że główna aktorka (urodziwa ale drewniana) wskoczyła znanemu reżyserowi do łóżka i dlatego powstał taki film, to wszystko tłumaczy. Film obejrzałem do końca, pewnie z tego samego powodu dla którego został nakręcony ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones