PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=319693}

Klimaty

İklimler
6,4 1 298
ocen
6,4 10 1 1298
7,2 9
ocen krytyków
Klimaty
powrót do forum filmu Klimaty

naturalny ,prawdziwy

ocenił(a) film na 8

Film genialny , w sposób bardzo przekonujący o pustce uczuciowej głównych bohaterów. Męczą się ze sobą, nie kochają się (być może lubią się), a jedna są ze sobą bo nie chcą samotności. Problem w tym , że i tak są samotni w związku. Film jest dla mnie bardzo prawdziwy bo sam byłem w takim chorym związku. Gdy oglądałem ten film wróciły uczucia. Bezsilność , rozstać się czy nie? Nie mamy ze sobą nic wspólnego, a może jak bym się rozstał to trafię na kogoś kogo pokocham?, a może będę samotny? nienawidzę samotności!! Nie chcę być samotny!! Ale czyż ja teraz nie jestem samotny?
Czy to nie męka na siłę w tak pustym związku?

Film to pięknie pokazuje. Myślę, że nie wszyscy zrozumieją istotę tego co chciał pokazać twórca. Człowiek pokręcony emocjonalnie, mające takie problemy , dla tych "normalnych" wydaje się dziwny.
Filmowi daję mocne 8 , na 9 sie nie pokuszę gdyż brakowało mi jakiejś mocniejszej puenty.

ocenił(a) film na 1
slyy

wiesz, wg mnie to ten film BARDZO CHCIAŁ to pokazać...a bohaterzy, przynajmniej ten koleś był po prostu skończonym skurwysynem, a nie biednym, opuszczonym człowieczkiem. o lasce natomiast nic nie wiemy.

a co do filmu - beznadzieja, żadnej głębi. żeby zrobić arcydzieło wystarczy pokazać przez pięć minut płaczącą gębę?

ocenił(a) film na 4
slyy

Nie mogę się zgodzić z twoja wysoką oceną tego filmu.

Po pierwsze reżyserowi zabrakło koncepcji na intelektualne wciągnięcie widza do rozważań nad problemami związków międzyludzkich. Ten film jest po prostu nudny. Przede wszystkim zabrakło dobrych dialogów, takich które by widza poruszyły, zmusiły do refleksji. Mamy tu za to pełno nieciekawych, żeby nie powiedzieć ?mdłych? scen, które się w nieskończoność przeciągają.

Film ten niewątpliwie był ambitną próbą spojrzenia na skomplikowaną rzeczywistość współczesnych relacji partnerskich, ale w trakcie realizacji zabrakło koncepcji reżyserskiej nad przesłaniem dzieła jako całości. Na próżno szukać w nim psychologicznej analizy postaw bohaterów jak też czegoś co można nazwać głębią przesłania, która to by mogła wyryć się w pamięci widza na dłuższy czas.

P.s. jak chcesz dla porównania obejrzeć dobry film o kryzysach związków polecam ?Mężowie i żony? W. Allena

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones