PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762057}
4,8 600
ocen
4,8 10 1 600
2,5 4
oceny krytyków
Knives out
powrót do forum filmu Knives out

Film był kręcony z własnych funduszy reżysera, zupełnie bez dotacji, których reżyserowi odmówiły wszystkie powołane do tego instytucje. Film jest w związku z tym czarno-biały i ma nietypowy format obrazu, ale można to uznać za zamierzone zabiegi.
Fabuła jest świadomie mocno przerysowana. Dla mnie przerażająca. Jednak obawiam się, że może zostać opacznie odczytana przez osoby o konstrukcji zbliżonej do bohaterów filmu.
film moim skromnym zdaniem ważny i potrzebny, choć nie ogląda się go łatwo

ocenił(a) film na 1
KrzySza

Myślę, że nie ma instytucji w Polsce powołanych do tego by szkalowanie obrazu Polaków nagradzać dotacjami. Przynajmniej nie byłoby na to zgody większości społeczeństwa, dlatego istnieją formy dotowania prywatnego. Jak dla mnie nie powinny istnieć ŻADNE dotacje dla reżyserów. Jeśli film jest dobry i spodoba się widzom [albo jakiejś części] to powinien to być biznes dla wytwórni. Nie oszukujmy się, ten film po prostu się nie podoba. I paradoksalnie podoba się, ale z zupełnie innych powodów niż same walory filmu [których nie ma]. Mógłbym to przyrównać do 90 minut lepienia polskiego orła z kupy, nakręcenia tego i wyemitowania jako film trudny, ale potrzebny. Bo to do tego się sprowadza. Jaką wymówką na beznadzieję przekazu i formy tego filmu jest "świadome przerysowanie"? Ja tutaj widzę paniczną, histeryczną potrzebę autora by wykpić do cna wszelkie postawy, które nie mają w sobie ani błędów logicznych ani żadnego zła, poprzez ukazanie ich w formie pijackiego krzyku przeplatanego totalnymi debilizmami. To tak jakby ktoś pijany darł mordę "haha księżyc jest z sera k***a, 2+2=4 k***a, haha prezydentem Polski jest mój pies, wyrzucić czarnych z Polski k***a haha. Tylko po to jest to "przerysowanie" by można było ludziom załadować taki tani i śmierdzący czopek...zresztą w śmierdzące miejsce.

Jeśli przeraża cię świat widziany oczyma autora tudzież Michnika, Lisa czy Wałęsy...proponuje wyjść z domu, odetchnąć świeżym powietrzem. Ludzie w Polsce są mili i uczynni i ogół naszego narodu dąży do samodoskonalenia, a nie destrukcji. Naprawdę. Wystarczy tylko nie wpadać w panikę z powodu darcia się jedynej czy drugiej ekstremy politycznej z każdej ze stron.

Kapiszczur

Jesteś dokładnie jak w filmie.. Nie odróżniasz realizmu bo przeszkadza Ci Twoja buta i słowo Polska.. Tak jak i Burak.. Pokrzycz to sobie... Bardziej idiotycznie już nie można bylo

Kapiszczur

Przeraża mnie świat rydzyka, kaczyńskiego i jego bandy!

Kapiszczur

Przeraża mnie mój kraj, którego dzieci, jak pies gryzą rękę pana. Nikt dziś nie jest za nic wdzięczny, wszystko się z góry należy.
Kiedyś wojsko było obowiązkowe. Na dzień dobry golono głowy rekrutom jak więźniom. Śmiem twierdzić że świadomość Polaków była wtedy boleśnie głęboka. Teraz wystarczy posłuchać uczniów na przerwie. Pomiędzy słowami na k i ch, słychać jak bulgoce im w głowach konsumpcja. I refleksja na brak kasy i kto temu jest winien? Araby? Cygany? Niemce? Ukraince? No, to trafiłeś w dziesiątkę, bracie. Idziemy na strzelnicę.

KrzySza

Pan się zdecydowanie myli, sponsorzy się znaleźli. Są to: organizatorzy niemieckiego festiwalu Berlinale i francuski Canal+. Im jak najbardziej zależy na tego typu "produkcjach".

phlawski

Małe ego? Polaka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones