PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672278}

Kobieta w klatce

Kvinden i buret
7,0 25 355
ocen
7,0 10 1 25355
5,0 4
oceny krytyków
Kobieta w klatce
powrót do forum filmu Kobieta w klatce

Najciekawsze okazały się dla mnie relacje między mrukliwym, aroganckim duńskim policjantem, a jego asystentem - ciepłym i otwartym Arabem. Różnice kulturowe prowadziły do kilku naprawdę prześmiesznych sytuacji, które za każdym razem rozładowywały mroczną atmosferę filmu.
Bezradność Carla w relacjach społecznych jest naprawdę porażająca. Wydaje się, jakby autor/reżyser szydził z nowoczesnego państwa opiekuńczego, sugerując że Duńczycy skorzystaliby z polityki silnej ręki.
Intryga zawiła, ale wcale nie tak nieprawdopodobna, jak sugeruje recenzentka z Filmwebu. Fabuła się broni, żadne rażące błędy nie rzuciły mi się w oczy.
Zdecydowanie warto 7/10!

ocenił(a) film na 7
Carelia

Tak samo oceniam ten film,pozdrawiam serdecznie!

monica80c

a co ona se zęby wyrwała ta uwięziona tymi poco ona to robiła ?

ocenił(a) film na 7
alienx8

brak było w okolicy wykwalifikowanego stomatologa

ocenił(a) film na 6
alienx8

No jak po co! Było pokazane, że ją strasznie napier....ał. Znasz powiedzenie? - Jak mnie bolał ząb to wyrwałem :)

malin_00

napier....ał czy raczej napier....ały bo ona nie wyrwała sobie 1-go tylko ze 3

ocenił(a) film na 8
alienx8

Dentystką nie była, wyrwała pierwszego bo widocznie myślała, że to ten. A, że dalej bolało, wyrywała kolejne. Aż przestało.

Mahosia

Ale czym sobie wyrwała ? Skąd miała obcęgi ? I czemu potem zęby wszystkie miała ?

alienx8

to z pewnością miało jakiś związek z komorą hiberbaryczną w której się znajdowała i po przekroczeniu pewnego ciśnienia jej zęby zaczynały pewnie bardzo boleć z powodu innego ciśnienia w nich.

ocenił(a) film na 8
klon81

Ciekawa teoria, choć wydaje się bardziej prawdopodobne, że długi czas bez dbania o higienę jamy ustnej dał takie efekty. Zupełnie inna sprawa, że takim narzędziem wykwalifikowany stomatolog miałby problem usunąć komuś ząb, więc trudno uwierzyć żeby mogła sama sobie to zrobić.

Kenji853

To nie tylko moja teoria,ale rzeczywista przypadłość,która występuje czasami u osób lecących samolotem (aerodontalgia) lub nurków głębinowych (barodontalgia) .Oczywiście zły stan uzębienia jest tutaj istotny i dlatego osoby z takimi problemami mają małe szanse na zawodową karierę pilotów,astronautów czy nurków głębinowych.

ocenił(a) film na 8
klon81

Przepraszam, źle się wyraziłem. Nie chodzi o to, że uważam, że to nie możliwe, wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że to jak najbardziej prawdopodobne, jednak pomimo tego kluczową sprawą w tym przypadku moim zdaniem jest higiena. A jeśli już chodzi o tego typu sprawy to więcej niż pewne wydają się różne choroby skóry. Jeśli chodzi zaś o zły stan uzębienia, to ciekawe jest, że jest istotny nawet w takich zawodach, a wydawać by się mogło, że nie ma z nimi nic wspólnego. Ciekawe jest, że nawet w zawodzie piłkarza bywa istotny (sprawa transferu Aly'ego Cissokho do A.C. Milan), gdzie przez zły stan anulowano wielomilionową transakcję.

Kenji853

Mimo wszystko według mnie ból był efektem wzrostu ciśnienia i jednoznacznie było pokazana zależność między jego wzrostem,a ogromnym cierpieniem tytułowej bohaterki.Natomiast same choroby zębów tak jak wcześniej napisałem powoduje podatność na barodontalgie.
Ale nie ma oczywiście sensu się sprzeczać na ten temat,po prostu wydało mi się to interesujące i dlatego dopisałem coś na ten temat.
Ten Aly rzeczywiście musiał mieć straszne te zęby skoro taki kontrakt mu przeszedł koło nosa i wizyta u dentysty by nie pomogła ;-)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Carelia

Bardzo dobry film. Mroczny klimat, niby da się odgadnąć przyczynę porwania (w momencie gdy Carl czyta wycinki prasowe o wypadku - tytuł na jednym z nich wspomina dwie rodziny), ale i tak do samego końca nie wiadomo, kto dokładnie, a wreszcie dlaczego i jak. Tajemnica jest odkrywana powolutku, stopniowane napięcie, wszystko spójne i logiczne. Widziałam bardzo wiele kryminałów, to mój ulubiony gatunek i ten jest z górnej półki.

Mahosia

Ja również się pod pisuje pod tym tematem Polecam miłośnikom spraw kryminalnym i w ogóle jest OK

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones