PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1112}
7,5 71 656
ocen
7,5 10 1 71656
5,7 6
ocen krytyków
Kochaj albo rzuć
powrót do forum filmu Kochaj albo rzuć

(specjalnie założyłem konto żeby to napisać)
W Pierwszej części za każdym razem na prawej ręce Jaśka widać obrączkę - bardzo dobrze jest
widoczna jak bierze ziemię...
Shirley jest jego nieślubną córką - jak sam Pawlak powiedział "Jaśko nigdy nie miał żony, skąd się
jemu nagle córka wzięła..."
Więc skąd ta obrączka w pierwszej części...?

ocenił(a) film na 10
pero_pkf

Po prostu przeoczenie twórców. Nie ma żadnego drugiego dna. Po prostu Karczewski był żonaty i nie zdjął obrączki (lub po prostu w tym wieku nie mógł już zdjąć).

pero_pkf

Moim zdaniem Jaśko został gejem i był w związku z tym organizatorem pogrzebu

evelyn85

mam takie samo zdanie jak evelyn85

ocenił(a) film na 9
SylwiOwl

Ja się do dziś zastanawiam kim był ten człowiek- jakiś jego przyjaciel, znajomy, pracownik? Bo że tworzyli związek to nie wierzę :)

Morska_Bryza

No właśnie w tych latach gejostwo na zachodzie a tym bardziej w Polsce było traktowane jako dziwactwo (pokazuje to scena na lotnisku, gdy zaczepia ich ten "cudak" co się ich pyta czy wesprą ich kampanię na temat legalizacji marihuany i związków homoseksualnych). Na pewno starszy poważny facet w polskim filmie lat 70 nie zostałby przedstawiony jako gej.

xavi91

Ale już nieżyjący i w domyśle... Pan Mularczyk będzie wiedział.

xavi91

Cudak był elementem PRLowskiej propagandy, podobnie jak stłajk. Jaki ten Zachód zepsuty.

ocenił(a) film na 8
evelyn85

również podzielam taką opinię

pero_pkf

Pamiętajmy o jednym. Podczas kręcenia pierwszego filmu nikt nie planował powstania kolejnych. Należałoby twórców zapytać - scenarzysta jeszcze żyje - czy było to jakieś gejowskie mrugnięcie okiem do widza, czy nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones