PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508839}

Kochanek królowej

En kongelig affære
7,2 26 451
ocen
7,2 10 1 26451
6,8 6
ocen krytyków
Kochanek królowej
powrót do forum filmu Kochanek królowej

a mi się podobał

ocenił(a) film na 8

jedynie zmieniłabym doktorka na przystojniejszego :D

ocenił(a) film na 4
anaGirl123

doktorek super:) ma coś w sobie. mi się podobał, jako jedyny element całego filmu;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
anaGirl123

przecież on był bardzo przystojny w porównaniu z oryginałem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Struensee_by_Juel.jpg lub http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Johan_Frederik_Struensee.jpg ;)

ocenił(a) film na 8
KrzyWish

masz racje:) zachęcająco zbytnio nie wyglądał:)

anaGirl123

no co Wy!
fakt - Mikkelsen nie ma tak oczywistej urody jak np. Depp - patrzysz na niego i nie zastanawiasz się czy jest przystojny czy nie, bo od razu wiadomo, że jest. a przy Mikkelsenie - to już mój 9 film z jego grą, kolejny fakt: nie wygląda tu powalająco, ale taka rola, taka charakteryzacja. natomiast! polecam filmy: Tuż po weselu, Wyjście, Pragę, Otwarte serca, Wilbur chce się zabić - po prostu ma coś w sobie. jest przede wszystkim męski, może też przez to, że nie jest wycackanym typem, no i ma małą skazę jeśli chodzi o kształt ust. no i ma jakiś smutek w twarzy.

ocenił(a) film na 8
nata_a

Chodziło mi o to że oryginalnie doktorek był gorszy od Mikkelsena.
I potwierdzam że nie jest "wycackanym typem" co sprawia że coś w sobie ma. Nie urodę ale to "coś"

ocenił(a) film na 7
nata_a

Popieram w 100%.

ocenił(a) film na 7
nata_a

Dodam jeszcze, że aktorem jest wg mnie genialnym :)

nata_a

Ostatnio uświadomiłam sobie, ze Depp przestał mi się podobać jako mężczyzna. Taki ładny chłopczyk ;) Chyba bardziej wolę męskich "brzydali" - właśnie takich jak Mads Mikkelsen, a oprócz niego Javier Bardem, Vincent Cassel i Clancy Brown...

ocenił(a) film na 8
Vinga2312

Vinga zgadzam się z Tobą w 100%... facet nie musi być piękny, ważne żeby miał to "coś" a Mads Mikkelsen "to" ma, pozostali z resztą też... a poza tym są świetnymi aktorami, każda ich rola to majstersztyk ( nie wiem czy dobrze napisałam ;)), ale wiem jedno, filmy z ich udziałem są warte obejrzenia...

ocenił(a) film na 6
KrzyWish

Caroline tez nie byla zbyt piekna .) http://da.wikipedia.org/wiki/Caroline_Mathilde

anaGirl123

Chyba żartujesz, obejrzałam film wyłącznie dla niego :)))

ocenił(a) film na 8
mojra5

Cytując "Chyba żartujesz":D

mojra5

haha, ja też :D fantastyczny aktor

ocenił(a) film na 9
anaGirl123

a ja lubię takie nazwijmy to, "urody niejednoznaczne" :) ileż można oglądać metroseksualnych mężczyzn, którzy mają wypacykowane brwi i paznokietki, ...ten jest git! wpasował się w rolę idealnie:)

ocenił(a) film na 8
indiana13

uuu masz na przykład na myśli hmm powiedzmy Matta Bomera? :D

ocenił(a) film na 9
anaGirl123

ojoj Matt nie pasował by do roli niemieckiego doktorka na dworze w Danii:) nie no musiała być twarz taka "wikingoska" w filmie, a Matt niech gra uwodzicieli współczesnych;)

ocenił(a) film na 8
indiana13

oj tak :D

ocenił(a) film na 8
anaGirl123

Nie jestem jakimś wielkim fanem tego typu filmów, ale ten potrafił zaciekawić mnie na tyle abym "dotrwał" do samiutkiego końca. Ciekawy scenariusz, piękne zdjęcia, aktorzy również wykonali swoje zadania bardzo dobrze (no ale Karolak w roli Johanna Struensee wypadłby znacznie lepiej). Polecam - 8/10.

ocenił(a) film na 8
linx21

nie no Szyc wszędzie wpasuję się lepiej

ocenił(a) film na 8
anaGirl123

Trudno byłoby znaleźć kogoś przystojniejszego. Ot takie moje skromne zdanie.

ocenił(a) film na 8
anaGirl123

przystojniejszego od mikkelsena?czyli kogo?dobry żart

ocenił(a) film na 8
zdrapka27

nie przeczę, coś w nie jest ale tym czymś jest chyba urok wewnętrzny

ocenił(a) film na 6
anaGirl123

raczej urok zewnetrzny. Oczywiscie, zgodze sie, ze nie jest to facet typu Brad Pitt, ale ma ten urok, ma to cos :)))

ocenił(a) film na 7
zdrapka27

Kwestia gustu... Nie każdy lubi wypindrzonych lalusiów.

ocenił(a) film na 7
Tigercub

*nie każda, miało być ;)

ocenił(a) film na 9
Tigercub

Właśnie to Chrystian się wydawał lalusiowaty w porównaniu z bardzo męskim Johannem.
Mi się Johann (Mads) bardzo podobał.

MarinaSamira

Popieram ;)

ocenił(a) film na 9
Vinga2312

Specjalnie dla seksownego Johanna obejrzałam film aż trzy razy.
Aktorowi bardzo było do twarzy z tymi długimi czarnymi włosami spiętymi w kucyk!

MarinaSamira

Ja oglądam ten film ilekroć powtarzają na Ale Kino+ - właśnie dla Mikkelsena. Przyjemnie popatrzeć na przystojnego faceta. Najlepsza scena to ta jak pierwszy raz przychodzi do sypialni Caroline...

ocenił(a) film na 8
Vinga2312

Taak i jeszcze scena tańca i pocałunek po nim. Coś pięknego.
Co do tematu- nie mogli wziąć nikogo przystojniejszego, bo nikt taki nie istnieje. ;)

abc2343

Piękne podsumowanie ;-)
Mi się wydaje, że na pewno są przystojniejsi od niego ale żeby zagrać taką rolę trzeba też mieć charyzmę i to coś w spojrzeniu.

anaGirl123

Nie, ja absolutnie bym nic nie zmieniła, on miał w sobie właśnie to coś, idealnie mi pasował do tej roli :)

ocenił(a) film na 5
Camilla3

nie było ani jednej sceny, w której nie miałby tygodniowego smalcu na głowie - i to mi przeszkadzało przez cały film :X

subrosa86

to sobie wyobraź, że w XVIII wieku nie było ani jednego dnia by chłopka pańszczyźniana tudzież królowa nawet nie miała porządnie i konkretnie obrośniętych nóg i pach, wszy na głowie (u królowej to pod peruką cała orkiestra tam grała), nie wspominając już o tym, że pierwszy szampon czy pasta do zębów powstały z początkiem XX wieku :) Także jeśli chodzi o filmy historyczne to niestety ale należałoby takie uwagi schować w buty i byc bardziej wyrozumiałbym i światłym wedle produkcji której akcja rozgrywa się w czasach średniowiecza. A zabieg z włosami zapewne ni był wynikiem tego, że Matias nie umył głowy rano przed przyjściem na plan :)
A tak na marginesie to nie kwadratową szczęką i kaloryferem na brzuchu aktor ma grać rolę. A w tym akurat filmie Matias zagrał naprawdę świetną rolę.
oj dziewczynki dziewczynki :)

subrosa86

Niesamowicie rozbawiła mnie Twoja wypowiedź :D Zwróciło to także i moją uwagę, ale nie wpłynęło jakoś szczególnie na odbiór całości ;)
Paiczi dobrze mówi, że w XVIII wieku nie znane były szampony, żele do mycia i inne kosmetyki, ale z drugiej strony tylko on w całym filmie miał tak ucharakteryzowaną głowę! Królowa w filmie peruki nie nosiła, a jendak jej włosy były zawsze czyste.

ocenił(a) film na 9
wrobelek5

A może to właśnie celowy zabieg? Doktor Struensee miał być w filmie takim nieco zaniedbanym ponurakiem z jakiejś zapadłej prowincji, wyraźnie odstającym od królewskiego i dworskiego blichtru. Nie wygląd, ale charyzma, intelekt, nowoczesne poglądy i wrażliwość na krzywdę ludu zainteresowały królową, zanim jeszcze dostrzegła w nim przystojniaka...

calmara

Owszem, owszem, to samo też przeleciało mi przez myśl i zgadzam się z tym. Miało to być symbolicznym, drobnym zabiegiem przypominającym, do której warstwy społecznej należy doktor.
Poprzednia wypowiedź była raczej w formie ciekawostki ;)

ocenił(a) film na 8
anaGirl123

jest przecież boski !

ocenił(a) film na 8
anaGirl123

tak. oficjalnie zmieniam zdanie. jest świetny. a w hannibalu? o boszzzzz, rozpływam się ♥♥♥

anaGirl123

Jako psychofanka Mikkelsena cieszę się niezmiernie, że zmieniłaś swoją opinię. ;-)

A tak poważnie - szósteczka z plusem wędruje do tego pana za jego grę aktorską w tym filmie. Szczególnie cała scena przed egzekucją, którą przewijałam trzykrotnie - Mads całą grę emocji ma pięknie wypisaną na twarzy.
Po raz kolejny mistrzostwo.

anaGirl123

No mi też ślinka leci gdy oglądam "Hannibala" i nie z powodu serwowanych tam potraw... ;) Ale muszę stwierdzić, że z biegiem lat zrobił się przystojniejszy. W "Otwartych sercach" jeszcze był taki chłopaczek z niego.

anaGirl123

ktoś go trafnie opisał: seksowny brzydal. absolutnie nie jest w moim typie i trudno nazwać go przystojnym, ale cholera ma coś w sobie ;) tacy są najlepsi: przystojni, ale na swój dziwny sposób ;D

ocenił(a) film na 8
isobel

po oglądnięciu "Hannibala"-serialu z Madsem popieram wszystkie filmy w jakich gra :) genialny

anaGirl123

Ja osobiście nie mogłam patrzeć na sceny jak miział się z tą królową, bo aż mnie odrzucało. No ale o gustach się nie dyskutuje :)

PotionQueen

A ja chciałabym być na miejscu królowej...

ocenił(a) film na 7
PotionQueen

Mnie też to odrzucało jak ona dotykała mojego Madsa.

ocenił(a) film na 9
pani_sroka

Alicia Vikander jest bardzo ładną kobietą. Pasowali do siebie wizualnie.
"Twojego" Ty, ty, ty...On ma żonę.

ocenił(a) film na 7
MarinaSamira

Bo on jeszcze nie wie, że jest mój.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones