PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12249}

Kochanek

L'amant
7,2 12 104
oceny
7,2 10 1 12104
7,2 4
oceny krytyków
Kochanek
powrót do forum filmu Kochanek
pawel_nowakk

To według ciebie powinni dać 15-latkę do takiej roli?

kasia_drynkowska

Jeśli tworzą film z dziewczyną w danym wieku to niech dobiorą odpowiednią aktorkę również w takim wieku.

pawel_nowakk

To trochę niepokojące, że chciałbyś zobaczyć w tej roli 15-latkę. Moim zdaniem

kasia_drynkowska

Nie ma w tym nic niepokojącego. Są dużo bardziej kontrowersyjne filmy i sceny w kinie.

Jeśli choć trochę się tym interesujesz to powinnaś wiedzieć.

pawel_nowakk

Napisałam, że to jest moje zdanie ;)

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Dla mnie również niepokojące że chcesz oglądać w takich scenach dziecko. Co do kontrowersyjnych filmów i scen w kinie... owszem, są filmy w których nieletnie osoby występują nago (chociażby nasza polska Sara), ale na pewno nie w tak odważnych scenach erotycznych jak w tym filmie.

lonelyheart

Po pierwsze 15 lat to nie dziecko, ale młodzież. Nie mieszaj wieku nastoletniego z wiekiem dziecięcym, bo to coś całkiem innego.
Po drugie skoro mówią, że ma 15 lat, to niech nie biorą dorosłej aktorki.
Niech po prostu powiedzą, że ma 18 lat.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Ale to jest na podstawie książki gdzie główna bohaterka miała 15 lat. W Lolicie aktorka też miała 17 lat, uważasz że stosowne byłoby zatrudnienie aktorki 12-letniej? W końcu to też już młodzież :)

lonelyheart

W Lolicie aktorka miała 15 lat. Wtedy film był kręcony, ale emitowany aż 2 lata później z powodu kontrowersji.
Młodzież jest od 13 lat. Wcześniej są dzieci.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

15-latka grała osobe 3 lata młodsza i ci to nie przeszkadza, tu 18-latka gra osobe 3 lata młodsza i masz problem. A ja uważam że 13-latki to też dzieci, i co teraz?

lonelyheart

Często biorą starsze aktorki, bo one potrafią lepiej grać daną rolę. A 13 lat wynika oczywiście z angielskich liczebników i jest to międzynarodowe określenie.
W Polsce liczebniki wskazujące na wiek nastoletni zaczynają się od 11 lat, ale takie osoby są zbyt młode, żeby je nazwać nastolatkami.

ocenił(a) film na 10
pawel_nowakk

Co z tego? Jane jest taka dziewczęca...
Zawsze miałem poczucie, że to o niej pisze Philip Roth w swym "Kompleksie Portnoya"
("Ma tyłek z poduszkami i pęknięciem jak najpiękniejsza w świecie brzoskwinia")
jakby przewidywał nadejście tej bodaj najpiękniejszej "małpeczki" w dziejach kina
("Ma pupę jak ziarnko kawy")

AutorAutor

90 procent 18-19 latek jest dziewczęca.

ocenił(a) film na 10
pawel_nowakk

Celna uwaga!
https://www.youtube.com/watch?v=0H-s8Va4TxE
:-)

AutorAutor

Po licho reklamujesz takie coś.

ocenił(a) film na 10
pawel_nowakk

Pro publico bono
https://www.youtube.com/watch?v=I23Y5GqdAaM

AutorAutor

Po licho reklamujesz takie coś.

ocenił(a) film na 10
pawel_nowakk

Żebyś wyluzowała
https://www.youtube.com/watch?v=6T67ejw_LMM
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones