PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809454}

Kod 8

Code 8
5,9 11 898
ocen
5,9 10 1 11898
Kod 8
powrót do forum filmu Kod 8

Nie ma tu niczego oryginalnego a dowolny aspekt tego filmu jest dużo lepiej rozwinięty w innych produkcjach. Taka na siłę połączona próba filmu o tym, jak to dyskryminacja zła i jak chłopak wpada do mafii, tylko z takim twistem, że dyskryminowani są ludzie z supermocami. Aktorstwo marne, budowanie postaci pozorne, więc i motywacje bohaterów zupełnie bez sensu. Do tego okropnie irytująca "muzyka", która składała się w większości z męczącego buczenia, które zostało zalecone w podręczniku "Muzyka Filmowa nie tylko dla osłów".

"Nowoczesna czołówka numer 715" z "Katalogu nowoczesnych czołówek filmowych", w której robi się budowanie świata za pomocą urywków przekazu telewizyjnego dała znać, że mamy do czynienia z czymś słabym, jednak niestety postanowiłem zaryzykować z nadzieją, że na tym się kończy. Sromotnie się zawiodłem.

SPOILER

Najbardziej mnie chyba zawiodła scena, w której główny bohater, którego imienia nie pamiętam 15 minut po skończonym seansie, odpuszcza ratowanie najbliższej mu osoby, bo mogłoby to zaszkodzić jakiejś losowej panience, z którą zamienił trzy zdania.

Do tego masa dziur w stylu napady bez masek czy miejsce zabezpieczone super turbo ekstra elektrycznym płotem, którego nie dość, że strzeże tylko jeden cieć, to jeszcze nie ma tam kamer. Zakaz lotu dronów między blokami to też jakiś żart.

Po prostu kolejny film, o którym następnego dnia ledwo pamiętasz, że oglądałeś.

ocenił(a) film na 6
batwing

SPOILERY
Co do niektórych zarzutów w części ze spoilerami mam inne zdanie.
"odpuszcza ratowanie najbliższej mu osoby, bo mogłoby to zaszkodzić jakiejś losowej panience" - nie mogłoby, tylko na pewno by tą "losową panienkę" po prostu zabiło. Ty byś pewnie zrobił to bez mrugnięcia okiem, nic to że ta najbliższa ci osoba byłaby rozczarowana tym, że okazałeś się socjopatą.
Co nie zmienia faktu, że nawet jak przerwał ten proces, to ta "losowa panienka" i tak pewnie już przeniosła na siebie część guza.
"strzeże tylko jeden cieć" - "cieciów" było więcej, ten jeden tylko akurat robił obchód - przegapiłeś jego rozmowę przez krótkofalówkę.
"Zakaz lotu dronów między blokami to też jakiś żart." - Pewnie tak samo zabawny jak zamknięte, strzeżone osiedla dla bogaczy. Te drony były także dość duże (patrz scena jak jeden spadł - zagrodził całą ulicę), zakaz mógł być także z tego powodu. Ostatecznie dron i tak wleciał bez czekania na otrzymanie pozwolenia, więc nie była to jakaś magiczna zapora nie do pokonania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones