PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124613}

Kod da Vinci

The Da Vinci Code
6,7 578 952
oceny
6,7 10 1 578952
4,7 32
oceny krytyków
Kod da Vinci
powrót do forum filmu Kod da Vinci

Proszę przeczytać książkę, gdzie autor przedstawił źródło swoich "bredni" i skończyć te bzury.
Tak poza marginesem -
katolicy mają niższe IQ niż ateiści - co widać na tym forum - bez obrazy.

użytkownik usunięty
MilesQuaritch

Straszył straszył. ;)

Ty , Obi Wan Kenobi , napisz coś z sensem a nie się wciskasz tutaj tak bez niczego ;D

MilesQuaritch

Ty nie odpowiadasz na argumenty, i za to ciebie nie szanuje, papisto poucz się o dyskusji odrobinkę, na żadne moje słowa nie odpowiedziałeś racjonalnie tylko pieprzysz te slangi, a Pismo Św. będę cytował, to nie jest twoja własność Jesteś partnerem w dyskusji nie dla mnie tylko dla jakichś ograniczonych ludzi, co do średniowiecza - zabobony i strach przed końcem świata spowodował swoją nauką kościół, powtarzam nie umiesz się ustosunkować do moich argumentów, papisto, prezentujesz retorykę germanów i innych barbarzyńców!


Pozdrawiam

Tleli

"Ty nie odpowiadasz na argumenty"

Odpowiadam , odpowiadam . Ty to dobrze wiesz i dla tego "rżniesz Głupa"

"ciebie nie szanuje"

Wiedz że ja Ciebie też nie

"na żadne moje słowa nie odpowiedziałeś racjonalnie"

Tu przegiąłeś . Wszystko co Ci odpowiedziałem już od dawna jest uzasadnione i potwierdzone . Skończ to "wodolejstwo" bo ogólnie nudny
się stajesz .


"Pismo Św. będę cytował, to nie jest twoja własność"

Cytuj ... tyle że i tak Go nie rozumiesz , młodzieńcze . Nie przydawaj sobie więcej mądrości niż jesteś wart . Bo to groteska , z której mam niezły ubaw :D


"Jesteś partnerem w dyskusji nie dla mnie tylko dla jakichś ograniczonych ludzi"

Hehe , wierz mi - jest dokładnie na odwrót . Dlatego moje posty są w tej chwili tak krótkie i treściwe - bo sie na imprezke śpieszę :P
Więc poświęcę Ci ten Marny Odcinek Czasu z Mojego Czasu :D .


"zabobony i strach przed końcem świata spowodował swoją nauką kościół,"

ŚREDNIOWIECZNY Kościół i reszta ŚREDNIOWIECZNYCH ludzi gdzie ogólnie wszystko bylo zabobonne i zacofane . Nie zwalaj całego Zacofania na Kościół w Epoce Zacofania gdzie wszystko było Zacofane .


"powtarzam nie umiesz się ustosunkować do moich argumentów, papisto,"


Szefie , jadę Ci w tej chwili że aż miło , więc ten powyższy post jest nie na miejscu . Sam to dobrze wiesz , ale za cholerę się nie przyznasz .

"papisto, prezentujesz retorykę germanów i innych barbarzyńców! "

Heretyku , trącisz mi językową propagandą ateizmu Stalina i kambodżańskiego Pol - Pota . Daj sobie spokój - znam te słowne klocki :D


ocenił(a) film na 7
MilesQuaritch

"Nikt nikogo nigdy nie straszył . W Średniowieczu to raczej Kościół był zagrożony poprzez ciągłe inwazje arabskie na Europę od strony Hiszpanii czy rozwijające się masowo ruchy heretyckie - Katarów i Albigensów na przykład . Poczytaj trochę na ich temat i dowiedz się jakie mieli "chlubne" epizody w swej działalności . "

O ROTFL. To może ty coś na ten temat przeczytaj jaką to piękną krucjatę Kościół zgotował katarom. I to za co? Za to, że zorganizowali sobie własną wspólnotę, nikomu nie robili tym krzywdy, mogli wreszcie znaleźć wytchnienie od ortodoksji kościelnej - pokut, dziesięcin, rozkazów. Nawet święty Bernard, taki wszak autorytet średniowiecza był zaskoczony rozwojem cywilizacyjnym Langwedocji - siedliska Katarów i jednocześnie upadkiem moralnym jego własnego Kościoła. ( poza tym nie wiem czy wiesz, ale Katarzy i Albigensi to właściwie jedno i to samo ). Powiedział wtedy, że żadne kazania nie są bardziej chrześcijańskie niż ich, a obyczaje są czyste.

To Kościół się do nich przyczepił, bo bał się o stracenie własnej, tak czy siak zdeprawowanej już pozycji pod nieuzasadnionym pretekstem zamordowania jednego z legatów papieskich na południu Francji, co nie miało żadnego związku z katarami.

Ciekawe jakie to chlubne ich epizody miałeś na myśli. Tak czy inaczej pamiętaj, że wiedza jaką posiadamy o katarach czy innych heretykach temtego okresu pochodzą głównie z aktów oskarżeniowych Kościoła i inkwizycji. To tak jakby przedstawiać działalność Armi Krajowej tylko z dokumentów i zaświadczeń SS.

Szati_

No właśnie, a co z husytami, 4 artykuły dawały wszystkim wolność i równość, ale papa rzymski i inni kapłani już by nie mięli wielkich posiadłości żeby utrzymywać swoje dziwki i bękarty. A nepotyzmw kośliele, a wojny krzyżowe, przy krzyżowcach zdobycie Konstantynopola to wręcz cywilizowany sposób podporządkowania sobię zioem (powtarzam przy krzyżowcach, w zabijaniu tym fanatykom saraceni nie dorastali do pięt), a odpusty i pobieranie opłat za spowiedź, a Canossa, a symonia? Ile krązyło plotek o żydach, że zatruwają studnię a ludzką krew spusczają na maće, ile pogromów wywołał kościół żeby dać myślącym i nie myślącym konflikt zastępczy? I Kahuna nazywasz to niczym, teror inkwizycji to jest straszenie, jeśli na te okropieństwa masz usprawiedliwienie, to ciśnie mi się na usta porównanie z neo-nazizmem.

casbah

Ateiści to największa chołota na ziemi i taka jest prawda...

ocenił(a) film na 7
Bucho

Nie chce mi się czytać tych wywodów. Powiem tyle, że Kod da Vinci to bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura, chociaż dałbym mu 9/10.

casbah

90% wypowiedzi w tym temacie jest strasznie subiektywna i w dodatku brak wam tolerancji to innych wyznań Religi.
Aż się nie chce czytać...

DziadziaMET

"Ja tylko wyrywam chwasty ... chwasty co przeszkadzają życ drugim" :P

MilesQuaritch

Do casbah.Wystarczy poszperać... zdecyduj się czy chodzi ci o opus dei, czy o źródła, którymi posłużył się Brown
http://www.profunda.pl/index.php/Wywiady/Kod-Leonarda-da-Vinci-fakt-czy-fikcja-W ywiad-z-dr-A.-Palla.html

http://www.kosciol.pl/article.php/20041115094127359

P.S mam wysokie IQ, coś ok 150, jestem katolikiem...

casbah

oco sie ludzie klucicie oto ze Katolizm powstal brodzac we krwi i po trupach KRUCJATY i wszsytko jasne, Jezus nie byl jedynym wyslannikiem boga co pare set lat byl taki sam czlowiek tylko w roznych wiarach i to jest udokumentowane..

Poprostu ktos madry dawno temu pomyslal jak tu miec kontrole nad ludzmi i wymysil ta wiare a teraz jest to ciagniete bo to dobry interes. moze te filmy nie maja nic wspolnego z prawda MOZE, dlaczego przez kod leonarda tak sie watykan obruszyl, Prawda w oczy kole? moze!.

cobra1985

Dla interesu to powstał ten film. Może i było wielu innych wysłanników ale żaden nie oddał za nas życia tak jak Jezus!!! A co do watykanu to każdy z nas będzie osądzony po śmierci i wtedy wszystko zobaczymy.

Bucho

"Kod da Vinci jest oparty na faktach!!!
Proszę przeczytać książkę, gdzie autor przedstawił źródło swoich "bredni" i skończyć te bzury.
Tak poza marginesem -
katolicy mają niższe IQ niż ateiści - co widać na tym forum - bez obrazy."

TY KRETYNIE !!!!!!!!!!!
Ci co tak twierdzą pójdą do piekła. Tak nawet twierdzi Wielki Polak Kardynał Pieronek !!!

PoloKotolik

"Ci co tak twierdzą pójdą do piekła. Tak nawet twierdzi Wielki Polak Kardynał Pieronek !!!"

Od kiedy to Pieronek robi za Boga, co? Każdy kto twierdzi że inna osoba pójdzie do piekła jest co najmniej heretykiem. Zastanów się co mówisz, bo to dopiero jest obraza nie tylko katolicyzmu, ale także chrześcijaństwa!

Tleli

A Ty się zastanów, czy do kogoś, kto robi to wszystko dla picu, warto mówić to takie rzeczy. On ma gdzieś szacunek do wiary czy czegokolwiek.
Czy to tak trudno zrozumieć, czy każy jest już tak naiwny!

MR_ciachciach

Też prawda, po prostu jestem jak na niektóre tematy za bardzo serio :)

MR_ciachciach

Ale z ciebie kretyn domino !!!
Ty nie masz z Wiarą nic wspólnego jeżeli bronisz ludzi którym się podobają takie filmy jak kod davinci jesteś poprostu sam heretykiem

PoloKotolik

Szkoda mi takich pokrzywdzonych dzieci jak ty. Ale nie płacz, mama kupi kredki...

Bucho

O twojej mamie nic nie powiem bo słów szkoda stoi do tej pory pod latarnią !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

PoloKotolik

Uuuuooooo, no ładnie, duchownemu nie przystoi tak mówić. Będzie dzisiaj samobiczowanie!

PoloKotolik

Od razu widać że nie miałeś łatwego dzieciństwa... Biedne są takie pokrzywdzone dzieci jak ty.

casbah

Ale wy jesteście śmieszni. A film rzadki jak kacza kupa:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones