PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1178}
7,2 134 800
ocen
7,2 10 1 134800
5,6 14
ocen krytyków
Kogel mogel
powrót do forum filmu Kogel-mogel

Żałosny...

ocenił(a) film na 3

Moim zdaniem jest to marna, żałosna, bardziej irytująca niż śmieszna
komedyjka...
Gra aktorska (przynajmniej większości bohaterów) to absolutne dno!
Kasia - naiwna, przygłupia, ubezwłasnowolniona przez rodziców, choć w
pewnym sensie wzbudzająca litość dziewczyna.
Piotruś - rozpieszczony, niezwykle irytujący dzieciak, którego najchętniej
wyrzuciłabym za drzwi.

Paweł - ten to mnie dopiero wkurza! Arogancki, obleśny, nachalny typ. Do tego
kłamca i szantażysta!

Rodzice Kasi - zacofani, myślący tylko o gospodarce a nie o córce (zwłaszcza
ojciec).

Film kończy się wręcz tragicznie : dziewczyna chciała wyjechać ze wsi,
zobaczyć trochę świata, a wróciła z powrotem na zabitą dechami wieś z
mężem, któremu jest potrzebna tylko do roboty i rodzenia dzieci...
Nikt nie liczy się z jej uczuciami i pragnieniami, nikt jej nie kocha.
A końcówka drugiej części to kompletnie jakaś kpina!

Tyle w temacie...

ocenił(a) film na 10
chromczan_fw

co się czepiasz to zajebista komedia 10/10. W dzisiejszych czasach taka komedia to rzadkość, za komedie za PRL to potrafią śmieszyć, a dzisiaj to już trochę mniej.

ocenił(a) film na 8
kinomanka_13

Temu komuś brak poczucia humoru ,już ,u napiasałam , też uważam że to zajefajna komedia :-)

ocenił(a) film na 10
chromczan_fw

Chyba Cie posrało !

ocenił(a) film na 1
chromczan_fw

ten film jest okropny. nie rozumiem ludzi ,których to bawi. To nie jest komedia. Losy przygłupiej laski ze wsi ,która jednak chce zmienić swoje życie. W mieście wszyscy ja dyskryminują ,wyzywają od wieśniaków. A ten romans? Zaręczyny po 48godzinach znajomości. Ten film jest po prostu chory. Szowinistyczny i obrażający ludzi ze wsi. I proszę mi nie pisać ,że takie były czasy. Film ma 25latnie 50. Te facet traktuje tą Kaśkę jak przedmiot ,no wręcz typowy profil psychologiczny damskiego boksera. Ojciec chory psychicznie, matka pozbawiona własnego zdania. Co to ma być? Nawet nie maco mówić o muzyce, zdjęciach czy grze aktorskiej skoro ten film ma tak negatywny przekaz. Ludzie ,których to śmieszy powinni się wybrać do psychologa. Ten film t wręcz dramat o ubezwłasnowolnieniu wiejskiej dziewczyny ,nie komedia. Najgorszy film jaki kiedykolwiek widziałam.

FearTheRipper

zalosny to jestes ty ...pokolenie M JAK MILOSC ZAPEWNE TEPAK HHEEEci//pa leszc//z

ocenił(a) film na 8
bucuwa

Ale pojechałeś i racja , komedia zajefajna ! Oglądałam parę razy , pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 3
nathalie34

Uuu...ale pojechał, ni rzeczywiście...
A co mojego poczucia humoru to po prostu każdy ma inny.
Tak już jest i o tym się nie dyskutuje. Ja nie obrażam Was dlatego, że Wam się ten film podoba a mi nie...
Proszę Was o to samo :)

FearTheRipper

Ty chyba nie wiesz o co chodzi z tym filmem i 2 częścią. Scenariusz opisuje ludzi i ich życie z lat 80 w Polsce. Zapytaj się swoich dziadków i rodziców jak się wtedy żyło czy to na wsi, czy mieście. Jaka mentalność panowała i w pewnym stopniu pozostała w głowach starszych. A zrozumiesz przesłanie tych 2 części. Główna bohaterka i jej rodzice tacy są, bo takie było wtedy życie. I to niezależnie od stanu materialnego

ocenił(a) film na 8
chromczan_fw

Brak ci poczucia humoru , na to nie ma lekarstwa , he he

nathalie34

Ten film już tyle razy pokazują , ile można ??!!
Jak dla kogoś ten film jest komedią i poprawia humor spoko.
Mnie nie... Ten ojciec Kasi nie trafię go ! A ten nie doszły jej mąż kolasa (?) rzygać mi się chciało na jego widok
taki wiejski, podstarzały bleee, ja też bym za takiego nie wychodziła za mąż.

Film jako tako zrobiony, ma swój klimat (niestety wiejski) , ale w nim nic mnie kompletnie nie śmieszyło, dużo denerwujących postaci.

ocenił(a) film na 8
Lyte2103

No taki był scenariusz i zamysł tego filmu,wiejski klimat , ludzie , chłopi , którzy nie grzeszą elokwencją i dobrym wychowaniem . Ale mnie śmieszy , bo to komedia pomyłek i durnych zachowań , czasami można się pośmiać z czegoś co nam nie pasuje , bo nigdy byśmy się tak nie zachowali ! :-)

ocenił(a) film na 7
chromczan_fw

chyba podszedłeś do filmu zbyt na serio. Do takich obrazów trzeba podejść z przymrużeniem oka, to nie miało być mega głębokie i ambitne. To miało bawić i bawiło. Oddychaj :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones