PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571188}

Kolonia

The Colony
5,2 18 498
ocen
5,2 10 1 18498
Kolonia
powrót do forum filmu Kolonia

Dobry film

ocenił(a) film na 6

Muszę powiedzieć, że lubię filmy w takich klimatach (post-apo). Rzadko się zdarza, żeby w filmie
głównym miejscem akcji była ziemia pokryta lodem... No dobra, "Pojutrze" i "Snowpiercer: Arka
Przyszłości" to jedyne dwa filmy, które mi świtają. Oba zobrazowały koniec świata w sposób
zlodowacenia ziemi. "Kolonia" również.

Mówiąc, że ten film nie ma klimatu... Klimat jest. I to nawet fajny, podobały mi się miasta całe w
śniegu, te kolonie, nawet te wszystkie siedziby pod ziemią miały swój urok.

Co do efektów specjalnych... Co prawda, teren jest komputerowy, wybuchy i most. No i te
budynki. No ale w ciekawostkach napisane jest, że film kręcono w Laponii, Toronto i North Bay,
więc nie wszędzie (chyba) było komputerowo. Bądźmy rozsądni, kto normalny jeździłby do trzech
różnych miejsc tylko po to, żeby nagrać sceny wśród zielonego tła? No właśnie.

Fabuła nie jest specjalnie rozbudowana. Ale nie była nudna. Byłem ciekaw, co się stanie, gdy
dotrą do kolonii wołającej o pomoc. Przed obejrzeniem filmu nie czytałem żadnych komentarzy
(jak to w zwyczaju robię) więc nie dane mi było się nic dowiedzieć wcześniej. Pomysł z
kanibalami był dobry, świetnie zostali przedstawieni. Najlepszy był ich przywódca.

Krwawy film... Oj krwawy. Ale pokazane zostało, co się dzieje z ludźmi, gdy tracą nad sobą
kontrolę (mówię oczywiście o kanibalach). Chociaż na końcu główny bohater, rozcinając głowę
przywódcy kanibali na pół, wydaje się też trochę tracić panowanie... No ale kto nie zrobiłby tego
komuś, kto zabił mnóstwo ludzi...

Ogólnie oceniłem na 8. Nie jest to wybitne arcydzieło. Najbardziej rażące było to, dlaczego, do
cholery jasnej, po całej nocy padania śniegu, ślady nie zniknęły? Jeśli miałbym bronić tego
filmu... Może kanibale wyszli z kolonii i zobaczyli ślady, szli za nimi długo, a potem zauważyli
helikopter i szli do niego, nie kierując się już śladami... Potem, jakim sposobem kanibale
przeszli przez zniszczony most? No cóż, widać na zdjęciach, że dalej jest skuta lodem rzeka,
przez którą można przejść.

To tyle. Nie jestem gimbusem i wyraziłem swoje zdanie poprzez podanie argumentów, więc
proszę, wstrzymajcie się od zbędnych komentarzy :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
MarcioHan

Czytając twoją opinię o filmie miałem napisać, że chyba jesteś gimbusem, ale na koniec napisałeś, że nie jesteś gimbusem, więc też nie napiszę :-D

Film jest mierny i aż roi się od niekonsekwencji i braku logiki. Dopatrzyłeś się niezasypywalnych śladów na śniegu, mogę dołożyć jeszcze kilka. Co jedzą króliki i kury, które są hodowane w bazie? Trzy laski TNT nie są w stanie zrobić spustoszenia, jakie było ukazane w filmie: ani wysadzić komina, ani mostu - już szczególnie, gdy nie są rozmieszczone w sposób przemyślany, tylko rzucone tak sobie. Rewolwer znaleziony przy zwłokach na moście był dziesięciostrzałowy :-P Dlaczego kanibale posługują się językiem ograniczonym do "Grrrrrr!" i "Aaaaa" - bo tak robią kanibale we wszystkich tanich horrorach? I czemu zachowują się jak ograniczeni umysłowo, przecież uruchomili zmieniacz pogody, czyli przewyższają inteligencją kolonistów? Skąd koloniści czerpali energię do ogrzania i oświetlenia bazy - z jednego wiatraka? Co będą jedli mieszkańcy kolonii po dojściu do strefy ocieplenia - mają tylko nasiona, które dadzą plon rok po zasadzeniu... Jak możliwe jest ocieplenie klimatu na powierzchni o średnicy 8 mil? O i wiele, wiele innych...

Jeśli dodać do tego słabą grę aktorską, nędzne efekty, przewidywalność oraz sztampowość filmu, mieści się on w dolnych granicach kina klasy B, na pograniczu kina klasy C. Dla mnie 4 gwiazdki, trochę naciągnięte.

ocenił(a) film na 6
Tataaleksandrykatarzyny

Z tymi Twoimi niedociągnięciami się zgadzam. To są tak małe błędy, że trudno mi było się dopatrzeć. Ale faktycznie, zapomniałem wspomnieć o tym prądzie. Ale skąd mamy wiedzieć, czy nie mieli oni pod ziemią jakichś generatorów? Wszystko jest możliwe :D No ale faktycznie, masz rację, dużo błędów logicznych. Nie zwracałem na nie uwagi. Po prostu. Mimo to film był niezły, pomimo swoich błędów oglądało mi się go fajnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones