PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475623}

Kolor purpury

The Color Purple
5,7 919
ocen
5,7 10 1 919
Kolor purpury
powrót do forum filmu Kolor purpury

Po co...?

ocenił(a) film na 2

Zastanawia mnie, jaki jest sens tej produkcji, skoro film z 85 roku był genialny. 11 nominacji do Oscara mówi samo za siebie. Co nowego chcą wnieść, co poprawić?

nubia

Zdaje się że będzie to musical oparty na przebojowej sztuce teatralnej.

nubia

Raczej nie co nowego chcą wnieść, ale ile na tym zarobić.
....
Też tego nie rozumiem.

nubia

Muszą dalej na siłę promować tę z szerokim rozstawem oczu

Increibla

Nom, łaska wygląda ciut jak ryba-młot...

ocenił(a) film na 2
a_nubis

dzięki! od premiery Syrenki zastanawiałam się, kogo mi przypomina! :D Teraz mogę spać spokojnie

nubia

Żeby sygnalizować ideologie polityczne i zaliczyć gówniany boxoffice.

ocenił(a) film na 2
crimewave3

Anooo, czują w tej adaptacji pinionc :) Szczególnie że teraz temat czarnej martyrologii jest w Stanach na topie, więc będzie oglądalność, mimo że to odgrzewany kotlet

nubia

Piosenki.

ocenił(a) film na 7
nubia

A wiesz po co zrobiono chłopów bądź znachora ponownie?. A no po to że współczesna gimbaza i milenialsi w życiu nie sięgnęliby po starą wersję tak samo jak ty nie sięgnęłaś po wersję znachora przedwojenną a jeżeli coś odnawiamy to z automatu przyciągamy współczesne pokolenie

ocenił(a) film na 2
maciekb80

1. "Chłopów" zrobiono ponownie, bo pasowali do efektownej (efekciarskiej?) formy, którą wybrano wcześniej, a potem do niej dobrano dzieło "z epoki". Sami aktorzy i niektórzy twórcy w wywiadach mówią, że aż żal było malować niektóre świetnie zagrane sceny, ale priorytetem była technika, a nie aktorstwo. 2. Zdaniem producentów nowa wersja "Znachora" była potrzebna dla szerzenia polskiej kultury za pomocą współczesnych kanałów przekazu, czyli tłumacząc na język prostego ludu: starych Netflix by nie kupił. 3. Nikomu (może poza "facetkami od polaka") nie zależy na tym, żeby młodzi sięgali po stare wersje-stare wersje nie przynoszą zysków- nowe tak; w starych wersjach nie ma poprawności politycznej i propagandy- w nowych tak( patrz odpowiedzi innych użytkowników na moje pytanie), czyli nowa wersja nie będzie ucztą dla konesera, tylko żerowaniem na trendach i koszeniem piniądza. 4. Słabo z twoją wszechwiedzą na mój temat, bo oglądałam przedwojennego "Znachora" i moim zdaniem był to film słaby, zrobiony bez dbałości o detale, zbyt daleki od książki, wymagający poprawek (poza główną rolą -genialna!). Kolejna ekranizacja spełniła moje oczekiwania i naprawiła wszystko, co wcześniej było obiektem mojej krytyki, dlatego tu widę sens kręcenia nowej wersji. W "Kolorze Purpury" poza jakością cyfrową vs analogową, niczego nie da się polepszyć...

ocenił(a) film na 7
nubia

Panimałaś?

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Jest wiele remaków które były ponownie zrobione i zle im to nie zrobiło A wręcz dzięki remakom ludzie wgl znają te filmy:
"Człowiek z blizną" "zapach kobiety " "Ben Hur" "Coś " "Vanilla sky" "Pół żartem pół serio "" narodziny gwiazdy " czy "Funny game" gdzie Haneke zrobił dwa razy ten sam film

ocenił(a) film na 2
maciekb80

pkt.4. mojej poprzedniej wypowiedzi...

nubia

żydom sie skonczyly sie goje do kradniecia pomyslow na filmy, od 5 lat cala branza leci na recyklingu

ocenił(a) film na 7
nubia

A kto Ci z młodego pokolenia wie o tym z 1985 roku? Tak samo o " zachorze" z Bińczyckim czy ten jeszcze przed Bińczyckim co był. Tak samo po co " Zapach kobiety " skoro już był zrobiony w 1974 roku i miał dobrą krytyke.

ocenił(a) film na 8
nubia

Przecież to nie jest nowa wersja filmu Spielberga, tylko ekranizacja broadwayowskiej, musicalowej adaptacji książki. Z tamtym filmem ma dokładnie tyle wspólnego ile "Nędznicy" Toma Hoopera z poprzednimi ekranizacjami powieści Hugo.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Ale w komentarz co niektórzy popuścili to ich.

ocenił(a) film na 8
bartosz_o

Bo przecież po co poświęcić dosłownie 30 s i sprawdzić... Wiem, że to typowe w internetach, ale nie przestaje mnie to zadziwiać i wkurviać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones