PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719066}

Kong: Wyspa Czaszki

Kong: Skull Island
6,4 95 540
ocen
6,4 10 1 95540
6,0 33
oceny krytyków
Kong: Wyspa Czaszki
powrót do forum filmu Kong: Wyspa Czaszki

Mała zabawa/eksperyment. Jakie szanse ma Kong w przyszłym pojedynku z Godzillą? W tym celu posłużmy się oszacowaniem rozmiarów obu przeciwników, przy czym o szansach obydwu najwięcej powie nam ich masa. Na pierwszy rzut oka szanse te mogą wydawać się równe... ale tylko na pierwszy rzut oka.

Zacznijmy zatem od pierwszego z fighterów, czyli Konga.

To, że jest duży, znacznie większy od Konga Jacksona, to fakt, jakie są jednak jego rzeczywiste rozmiary? ( przede wszystkim ile waży?) Aby oszacować masę nowe King Konga, musimy znać po jego wzrost. Ile więc ma wysokości?

Najłatwiejszym punktem odniesienia będą tutaj postacie ludzkie. Jest kilka scen, które nam w tym pomogą (Brie Larson na dłoni Konga, wcześniej dotykająca jego nosa). Brie Larson ma 1.70 cm wzrostu. Z szacunków, jakie przeprowadziłem, wynika, że Kong jest wyższy od niej 18 do 22 razy – miałby więc od 30 do 37.4 metrów wysokości. Po uśrednieniu (i wydaje się ona najbardziej prawdopodobne) jego wysokość wynosi 34 metry.
Nie zgadzam się natomiast z zarzutami, podnoszonymi już na forum, że Kong zmienia rozmiary podczas filmu. Akurat tutaj twórcy nie zepsuli sprawy i oglądając uważnie można dojść do wniosku, że proporcje, z minimalnymi odchyleniami, są jednak zachowane.

Znamy przybliżony wzrost, pozostaje nam poznać masę Konga. Znów potrzebujemy jakiegoś punktu odniesienia. Najbardziej pomocny (choć nie idealny) wydaje się samiec goryla nizinnego. Średni wzrost samca tego gatunku w postawie pionowej (rzadko zresztą przyjmowanej) wynosi 163 centymetry przy masie 168 kilogramów. Zdarzają się jednak samce ważące 270 kg i wzroście 180 centymetrów. Na pierwszy rzut oka widać, że Kong w pozycji pionowej jest mniej masywny od samca goryla, nieco inne są też jego proporcje. W naszym eksperymencie zwiększmy więc wzrost goryla do maksymalnych 180 cm przy zachowaniu masy 168 kilogramów. Proporcje te są już dość bliskie filmowemu Kongowi.

Podzielmy oszacowany wzrost 34 metry przez 180 cm. I otrzymamy 18.88. Zaokrąglijmy dla ułatwienia do 19. Pomnóżmy masę. 168 kg*19*19*19. Otrzymamy wynik: 1152 tony. Znamy więc masę pierwszego z kandydatów do tytułu. Wydaje się dość spora.

Teraz Godzilla. W ostatnim filmie jego wzrost wynosił około 100 metrów (nie będę już zanudzał obliczeniami). Jako punkt odniesienia (wiem, że bardzo przybliżony), przyjąłem tyranozaura. Godzilla wydaje się masywniejszy od T-rexa, różne są też szacunki jego masy przez paleontologów. Przyjmijmy jedną z wyższych (8 ton). Wprawdzie tyranozaur nie chodził w pozycji wyprostowanej, jak Godzilla, a głowę i ogon miał mniej więcej na tej samej wysokości, jednak gdyby się wyprostował i przyjął pozycję Godzilli, jego wysokość wyniosłaby około 6 metrów. Przyjąwszy ją właśnie, przejdźmy więc do obliczeń.

100 przez 6 wynosi 16.6. Pomnóżmy 8 ton*16.6*16.6*16.6 i otrzymamy wynik 36.500 ton.
Godzilla ma więc masę większą od filmowego konga blisko 32 razy.

Tak więc Kong, aby zachować szansę, musi jeszcze sporo urosnąć (przy 100 metrach będzie ważył 27 tysięcy ton) i zwiększyć masę przynajmniej trzydziestokrotnie. Inaczej, na obecną chwilę, jego szanse są bardzo mizerne: mniej więcej takie jak człowieka w starciu z allozaurem.

Sennacherib

Szacun za wyliczenia!

ocenił(a) film na 6
Sennacherib

Sennacherib, odświeżę temat, coś mi nie pasi przy tych wyliczeniach masy. Obliczyłeś że Kong waży około 1152 tony. Patrząc gabarytowo to według mnie o wiele za dużo, taki np płetwal błękitny przy 33 metrach długości waży około 190 ton więc myślę że Kong nie będzie ważył więcej niż 200-250 ton.
Poza tym nie wyobrażam sobie aby przy masie 1152 ton mógł poruszać się tak szybko
( tak, wiem, to tylko film i fikcyjne zwierzaki ale też lubię sobie czasem pomyśleć ile co waży i jakie jest wielkie oglądając takie movie-monsters )

_KURGAN_

Godzilla:

Długość: 168 m (ogon)
Wysokość: 108,204 m
Waga: 90,000 ton

Kong:

Wysokość: 31.6992 m
Waga: 158 ton

ocenił(a) film na 6
Tiger_Unknown

Kong : 31 metrów wzrostu i waga 158 ton, to nawet spoko ale waga Godzilli 90 000 ton to gruba przesada, największy pojazd lądowy czyli koparka Bagger 288 waży 13 500 ton a zobacz jaka jest ogromna ( i cała ze stali która jest sporo cięższa od ciała ) Myślę że waga Godzilli zawiera się w przedziale 800 - 1200 ton

Tiger_Unknown

Chłopy nie wzięliście pod uwagę prawa square- cube law. To się nie potęguje do kwadratu tylko do sześcianu. Prawo skali https://youtu.be/H_edgn8LTDU

Sennacherib

Nie bede sie wtroncał bomam tylko 11 lat. Ale jestem fanem godzilli i wiem nieco ,godzila ma w filmnie king of the monsters 119,6 metrów długości. Ma około 30 . Godzilla z 2014 roku ma 108,9 metrów wusokość, Donrze to tego że godzilla urosła przez 5 lat o jakieś 108 + 8 = 116+3=119 o jakieś 9 metrów. Wiec film kong dziejesie około w 1995 roku wiec urośnie. 30+9·5=75 metrów wiec kong ma jakieś szanse na wygranom. Po zatym jest zwinniejszy od godzilli. I jest inteligentny. :>

Sennacherib

i pacz podkarmili Konga i cała liczenie na nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones