PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6830}
5,5 439
ocen
5,5 10 1 439
Koniec gry
powrót do forum filmu Koniec gry

tylko bardziej psychologiczny i stonowany. Nie wiecie może, na jakim sprzęcie grę pisał oraz w jakim środowisku?

ocenił(a) film na 6
karamuczo

Nie wiem, czy Cię to jeszcze obchodzi po 3 latach, ale mam czas, więc spróbuję pomóc. Sprzęt to "goła" Amiga 500, w standardzie było 0,5MB RAM, ale za jakieś 40 zł kupowało się rozszerzenie pamięci i wtedy to było całe 1 MB (wiele późniejszych gier i dem wymagało do uruchomienia właśnie 1 MB RAM). Co do bohatera z filmu to on markuje kodowanie - nie widać odpalonego jakiegoś asemblera, ale chyba w 1 scenie z komputerem bawi się programem graficznym - prawdopodobnie Deluxe Paint 1 lub 2 (miałem Amigę daawno temu więc mogę się mylić), a sama "gra" wygląda na zrobione kilka plansz w AMOS'ie - to był taki rozszerzony Basic i raczej nikt poważny w tym nie kodował, chociaż wyszło nawet na polskim rynku kilka prostych przygodówek, nie jestem pewien, ale być może "Franko" i "Doman" były pisane w AMOS'ie - w każdym razie było widać wiele niedoróbek, chociaż "Franko" swego czasu zostało w Polsce grą roku, ale bardziej za klimat mordobicia na blokowiskach i sample z przekleństwami niż za jakość wykonania. Tak naprawdę to ta niby "gra" w tym filmie to byłby taki crap, że nawet jako darmowy dodatek do diskmaga, by się nie sprawdził, zresztą jeśli nie znasz Amigi, to sprawdź na YT jakie wychodziły gry i jakie dema są wypuszczane obecnie (chociaż te nowe dema to już nie A500, tylko mocno dopasione A1200), ale jeśli by Cię interesowały produkcje z lat 90, to napisz - podrzucę wtedy kilka tytułów, pozdro.

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

Oczywiście że interesuje - co jakiś czas przeglądam demoscenę, od czasów działu Scena w CD-Action, później w portalach jak pouet.net itd.

A z filmów o programowaniu tamtych lat - to jeszcze był film "Wirus" z C. Pazurą - choć obecnie trochę patetyczny, to coś tam tworzył w Turbo Pascalu jak pamiętam :)

ocenił(a) film na 6
karamuczo

"Wirusa" kojarzę, oczywiście "Haker" i słynne "emacsem przez sendmail ;)", było jeszcze coś w "Dekalogu 1", chyba PC i chyba ZX Spectrum, scena ucieczki w "Seksmisji" i któraś część "Pana Samochodzika" - to takie sceny związane w jakiś sposób z komputerami, a na bank było tego więcej, a o kodowaniu, to nie kojarzę żadnego, chyba że z zagranicznych: serial "Mr. Robot" i "Takedown" z 2000r o Mitnicku. Reszta to takie science-fiction, z naciskiem na "fiction". zwłaszcza film "Hakerzy" itp produkcje.

Co do demek z lat 90 na Amigę, to tak z głowy: State of the Art, 9 Fingers, 3D Demo 1 i 2, Hardwired, Desert Dream, Phenomena", Global Trash, Odyssey, Budbrain Megademo 1 i 2, klasyczne Red Sector Megademo, jeszcze mi się przypomniało "Silicon Graphics demo 2 na chyba "gołą" A1200, tego portalu nie znam - sprawdzę, pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones