PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3900}

Konspiracja.com

Antitrust
6,3 4 498
ocen
6,3 10 1 4498
Konspiracja.com
powrót do forum filmu Konspiracja.com

7/10 Open source

ocenił(a) film na 7

Film nie jest może przełomowy i rewelacyjny, ale całkiem przyzwoity. Ale nie wątek kryminalny jest tutaj najważniejszy, ale aspekt edukacyjny. Pomimo, że temat "open source" pojawia się ciągle na lekcjach informatyki (taką mam nadzieję!), to nadal mało kto docenia doniosłość tego ruchu / zjawiska. A ten film zwraca uwagę na tę sprawę.

Większość ludzi nawet sobie nie uświadamia jak niewiele trzeba, aby wprowadzono opłaty za przeglądanie każdej strony internetowej (nawet jeśli autor nie chce opłat) lub wprowadzono opłaty za każdy program (nawet jeśli autor programu chce go udostępnić za darmo). Nie piszę teraz o fikcji, ale o rzeczywistych projektach sejmowych sprzed kilku lat, czy też projektach rozporządzeń Ministerstwa Finansów.

Każdy z nas decyduje o tym, jaki Internet będzie w przyszłości. Decydujemy poprzez wybór oprogramowania: otwartego czy zamkniętego.

A teraz pomyślcie (i zróbcie rachunek sumienia): ile osób używa WinRAR-a wspomagając oprogramowanie zamknięte? I robi to nie z konieczności, ale czystej głupoty, bo przecież istnieje multum innych lepszych pakerów.

ocenił(a) film na 7
robertsurma

Szkoda że tak mało jest filmów o tej tematyce. Za to zatrzęsienie filmów i seriali o lekarzach chociaż lekarza widzimy średnio raz do roku a przed komputerem siedzimy średnio godzinę dziennie.

robertsurma

ja używam winrar. Dla mnie najprzyjemniejszy program. używałem też 7zip i innych, ale winrar imo najlepszy. Mimo, że kompresja najlepsza na świecie nie jest.
Używam też czasami OS - są bdb programy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones