PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531}

Kontakt

Contact
7,4 76 464
oceny
7,4 10 1 76464
6,5 14
ocen krytyków
Kontakt
powrót do forum filmu Kontakt

ni skąd ni z owąd, religijny fanatyk jest z wielką bombą na klacie w najbardziej strzeżonym osrodku naukowym w jego centru w najważniejszym miejscu,


no normalnie powinien pwstać drugi film o illuminatach i masonach powstrzymujacych "kontakt" z innymi

ocenił(a) film na 6
konstanty_2

No i za to o jeden punkcik mniej ale tylko o jeden - 6/10 !!!

konstanty_2

Ja już myślałem potem, że może celowo wpuszczono go tam, aby właśnie publicznie ukazać zniszczenie i tym samym uspokoić tych fanatyków, takich jak on, którzy byli przeciwni tej misji, a jednocześnie uspokoić zwolenników, pokazując, że przynajmniej próbowano jej dokonać. I potem potajemnie wysłano by kogoś z tej drugiej maszyny. Ale moje domysły się nie sprawdziły, bo przecież ta druga misja też była transmitowana i znana publicznie, wobec tego ten pierwszy przekręt władz nie miałby sensu.

ocenił(a) film na 8
konstanty_2

Film zrobiony przed 2001. Inne realia.

konstanty_2

Ależ to się bardzo trzyma kupy. Fanatykom religijnym bardzo zależy na tym by niewiadome pozostało niewiadomym.

ocenił(a) film na 8
ROKKYU

Ja podczas oglądania mało raka nie dostałem... Takiego wyolbrzymiania i nienawiści do religii, pokazywania jaka to ona nie jest zacofana dawno nie widziałem. Dziwi tym bardziej, że jednocześnie jedną z głównych postaci jest niedoszły ksiądz i jego misja duszpasterska.
Ja rozumiem, że miała być pokazana walka nauki z religią, ale wyszło to tragicznie. No jakoś nie sądze, że w obecnym wyedukowanym społeczeństwie, tyle osób byłoby przeciwnych kontaktu z kosmitami z powodów religijnych... A tak na marginesie, skoro do tej swojej rady wzięli osobę od religii (co w ogóle jest jakimś absurdem :D), to dlaczego tylko chrześcijańskiego? Gdzie islam, buddyzm, gdzie są żydzi którzy podobno stoją za wszystkim? ;)

użytkownik usunięty
uzbek23

Ten film to tylko rozrywka nie ma sensu się doszukiwać drugiego dna, dużo patosu jak to w filmach made in USA.

ocenił(a) film na 7
uzbek23

Podobno teraz papież powiedział, że jak się zgłoszą do niego kosmici, i będą chcieli przyjąć chrzest, to trzeba będzie im udzielić, bo to też stworzenia boże.

TangoAndWaltz

Będzie trochę lipa jak kosmita zacznie chodzić po wodzie i zamieniać wodę w wino ;)

uzbek23

uzbek23 - może podejdź do tego od innej strony. O ile "ksiądz" prezentuje jakiś poziom powiązania z religią i powiązanym z tym światopoglądem o tyle zamachowiec już na pewno religijny nie jest. A tym bardziej nie jest przedstawicielem żadnej religii. Co najwyżej sekty. Z resztą - cały film jest zbiorem zachowań, poglądów i reakcji różnych ludzi na takie wydarzenie. Nie chodzi o zgłębienie UFO jako takiego. Nawet ich nie widzimy. Wszystko rozgrywa się na Ziemii i o ziemianach ten film, paradoksalnie jest.
Wyszło trochę sztampowo, wiele rzeczy uproszczono, ale film i tak wyszedł bardzo dobrze :) Lata 90 to jeszcze nie okres mody na "UFO", choć AX już swoje robiło :p

ocenił(a) film na 7
uzbek23

Dla mnie w ogóle stawianie religii i nauki na ringu, naprzeciw siebie, jest bezsensem. Przecież to są dwie różne sprawy, które nie mają wspólnego mianownika. Każda z tych rzeczy jest potrzebna człowiekowi - ale do innych celów.

Śmieszą mnie fanatycy religijni, którzy przekaz symboliczny i moralny z biblii traktują całkowicie dosłownie.

Śmieszą mnie tez ateiści, którzy kłócą się, że "Boga nie ma", a jednocześnie wierzą, że człowieka stworzyła jakaś "obca, bardziej inteligentna forma życia, pochodząca z kosmosu". A czyż to drugie nie jest niczym innym jak "wiarą w Boga", tylko trochę inaczej sformułowaną?

Jedni kłócą się z drugimi, a wszyscy razem wzięci po prostu opierają swoje stanowisko na odczuciach, wierze, przekonaniach.

Mało kto potrafi okazać pokorę i po prostu przyjmować świat takim, jaki on jest, bez wciskania innym ludziom własnego punktu widzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones