PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603260}

Kontrabanda

Contraband
6,8 43 769
ocen
6,8 10 1 43769
6,8 5
ocen krytyków
Kontrabanda
powrót do forum filmu Kontrabanda

Nigdy nie zrozumiem, po co Amerykanie robią swoje wersje filmów wyprodukowanych w innych krajach. "Kontrabanda: to kolejna "powtórka", tym razem filmu islandzko-niemieckiego "Reykjavik-Rotterdam". I szczerze mówiąc nie dorównuje w najmniejszym stopniu oryginałowi.

ocenił(a) film na 7
misiek_maciek_2

Jak nie rozumiesz? Przecież to takie proste - dla kasy.

ocenił(a) film na 8
misiek_maciek_2

Ja kiedyś słyszałam, że Amerykanie wolą zrobić swoją wersję filmu zamiast zrobić tłumaczenie dialogów. I chyba coś w tym jest ;) Im się chyba wydaje, że wszystko potrafią zrobić lepiej.

Nie widziałam jeszcze oryginalnej wersji filmu, więc nie mam porównania, ale "Kontrabanda" podobała mi się.

misiek_maciek_2

to podobnie jak z filmem "pozwól mi wejść"....., oryginał jest swietny,, podróbka hmmmm,, tak na raz

ocenił(a) film na 7
misiek_maciek_2

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze!

misiek_maciek_2

Europa robi tłumaczenia do filmów zagranicznych, a USA kręci je od nowa i jeszcze nieźle na tym zarabia.

ocenił(a) film na 7
misiek_maciek_2

A po co w Polsce robi się pseudorealityszoł w stylu "ślub od pierwszego spojrzenia" albo "Taniec z gwiazdami" na scenariuszach odkupionych z zagranicy? Bo własne realia i aktorzy z grupą fanów przyciągają widzów. Co więcej fani innych kultur i tak zobaczą obie wersje (filmów). A to jeszcze większy zarobek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones