PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1128}
7,6 12 443
oceny
7,6 10 1 12443
7,2 8
ocen krytyków
Korczak
powrót do forum filmu Korczak

Ten film widziałem w kinie jeszcze w podtawówce.
Zastanawia mnie Icek Szulc grany przez Zamachowskiego-ma paszport amerykański, ale co on mu daje? przecież USA było w stanie wojny z Niemcami, dlaczego był taki ważny w getcie, że liczyli się z nim Niemcy? ostatecznie trafił do wagonu, wątpliwe by ktoś zauważył pomyłkę....

Bogate getto-tutaj naprawdę Niemcy mieli kogo obkradać i rabować

Bund-w gruncie rzeczy rzucali się z motykami na słońce, nie przypominają mi tych "zdejmujących skalpy" z "Bękartów wojny"

Dość dobrze pokazane jest w filmie z Sendlerową (Anna Paquin) jak Korczak tam grany przez Krzysztofa Pieczyńskiego nie zezwala na "rozpuszczenie sierocińca", byłoby to bardzo trudne zadanie i niebezpieczne, ale choć 1/3 dzieci by przeżyła to byłoby warto zaryzykować przerzucić je poza mur w stronę "aryjską" (ale do cholery co za tekst!!! przecież Polacy to nie aryjczycy, też trafiali do obozów czy wpadali w łapanki, prowadzili konspirację i wojny partyzanckie przeciw hitlerowcom). Korczak nie zgadza się popełniając błąd do końca ufając kontrowersyjnemu Czerniakowowi (Bardini świętej pamięci ), że nikt nie ruszy sierocińca, a jednak.....sztuka Tagore stała się faktem.
Nigdy więcej takich czasów!!!!

Irish_Americ

"przecież Polacy to nie aryjczycy, też trafiali do obozów czy wpadali w łapanki, prowadzili konspirację i wojny partyzanckie przeciw hitlerowcom)."

I to akurat bzdura.

Wszyscy Slowianie, Germanie i Romanie to Aryjczycy

Al_Bundy

Niestety dla Niemcow Słowianie to byla dzika rasa podludzi.

EwaAnna1992

Możliwe, ale to Polska była wielka, bogata i rozwinięta, Polacy posiadali takie wynalazki jak mydlo, widelec, toaleta, sauna itd. gdy Niemcy nie posiadali nic...

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Chyba pomyliłeś z ruskimi

arrasek78

Nie, Ruś to zawsze była dzicz, ale NIemcy nie były jakos mniej zasyfiale niz panstwo ruskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones