PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502441}

Koriolan

Coriolanus
6,3 7 643
oceny
6,3 10 1 7643
5,2 5
ocen krytyków
Koriolan
powrót do forum filmu Koriolan

Zupełnie mnie nie zdziwiło, że Fiennes nie był w stanie okroić w tym filmie wagi tekstu i miejsca dla jego aktorskiej interpretacji. Możemy smakować scena po scenie aktorskie popisy w najlepszym wydaniu. Scenografia, choć niezwykle przemyślana moim zdaniem, ustępuje im miejsca. To samo z dynamiką filmu. Są momenty, kiedy musimy się zatrzymać, żeby dać czas aktorowi, żeby zagrał wszystko co może ze swojego tekstu wycisnąć. To niezwykle urokliwe, że w obecnych czasach można zobaczyć taki zabieg na dużym ekranie.
Przyjmuję dość niskie moim zdaniem oceny filmu i w zasadzie jakoś je rozumiem, ale dla mnie jest to dzieło kompletne i rozkoszowałam się w zasadzie każdą sceną, bo kamera daje możliwości, których deski teatru widza pozbawiają. Fiennes moim zdaniem te możliwości wykorzystał.
Minus mały, bo jak dla mnie pewne niuanse związane z głównym bohaterem Fiennesowi umknęły, albo raczej nie chciał ich pokazać (czyli summa summarum dla mnie mu umknęły ;), ale nie jestem w stanie obniżyć za to nawet gwiazdki.
Cudowny spektakl, nawet jeśli dziesiąta muza chwilami musiała przymknąć oko ;)

Moongirl

Mimo niesceniczności jest bardziej teatralny niż niejeden spektakl. Jest tu tyle przestrzeni dla aktora, że Cox, Fiennes i Redgrave wyprawiają rzeczy, których do tej pory w kinie chyba nie zasmakowałem. Do tego jeszcze ta dramaturgia: moim zdaniem jest to najlepiej zagrany film jaki widziałem, istna uczta! Kamera poszczególne sceny kadruje tak samo jak oko w teatrze; nie ma tu żadnego niepotrzebnego czy brakującego ujęcia, wszystko jest wymierzone, patrzymy na to na co chcielibyśmy patrzeć w danym momencie mając na scenie tłum aktorów. Kino doskonałe.

Moongirl

Czy nie dałabyś się zaprosić na kolację?

kubick

Wybacz, że tak późno, ale jeśli świetnie gotujesz, to wpadam na Wiglię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones