PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6853}

Kosmiczne jaja

Spaceballs
6,5 57 670
ocen
6,5 10 1 57670
6,5 15
ocen krytyków
Kosmiczne jaja
powrót do forum filmu Kosmiczne jaja

1.Druidia przypomina Naboo-ta sama zieleń.
2.Darth Vader hełmu nie otwierał,a Lord Hełmofon i Kylo Ren owszem.
3.Pojawienie się Yogurtha i pierścien szmocy i tej pomarańczowej w okularach w "Przebudzeniu Mocy" i miecz Luke'a-jest podobieństwo!
4.Anakin i Amidala w "Ataku Klonów" wzieli ślub niczym Lon Star i Vespa.
5.W "Przebudzeniu Mocy" postac Rey jako sierota niczym Lon Star.CDN.
Może być w epizodach 8 czy 9 podobne odkrycie!



Mel Brooks był prorokiem...albo George Lucas postanowił "dokończyć" Kosmiczne Jaja.PS Jeżeli znalazłeś/aś inne podobieństwa napisz!

ocenił(a) film na 10
dzonydep

1. No nie powiedziałbym
2. Lord Hełmofon się w nim dusił :X dlatego go zdejmował
3. Tutaj związku nie widzę
4. Motyw ślubu w pięknym zielonym miejscu nowością nie jest
5. 75% bohaterów sci-fi i fantasy to sieroty :X

ocenił(a) film na 10
PanSmith

Ktoś ogląda Gwiezdne wojny po raz pierwszy od Mrocznego widma do Przebudzenia mocy a potem usłyszy o parodi, filmie pt "Kosmiczne jaja",nie bedzie wiedział z którego roku te "...jaja" są,jestem niemal pewny że zobaczy parodię wszystkich siedmiu części.To chciałem w tym poście przedstawić,a to ze Hełmofona hełm dusi,niech dusi, w końcu to tylko parodia....Vadera przez hełm,Kylo Rena przez hełm i twarz!

ocenił(a) film na 8
dzonydep

Trochę to głupie... Kosmiczne Jaja wzorowane były na epizodzie 4;
1. Druidia = Alderaan.
2. Tutaj zupełnie żadnego związku nie widzię... W filmie wyjaśnione było, że Hełmofon się w nim dusił.
3. Oklepany schemat, a i tak odnosi się do Yody i Luke'a bardziej niż wątku z ep7.
4. Być może jedyny udany tutaj "fakt".
5. No tak, bo Han Solo miał określoną przeszłość, tak samo Luke... - SW pierwsza trylogia ogólnie opiera się na "sierotach".

Jakbym ja miał się doszukiwać podobieństw w ep7 a Kosmicznych Jajach to z pewnością wskazałbym schematy typu;
1. Długa droga sił dobra do kulminacyjnego momentu starcia z siłami zła, które od początku rzucają kłody pod nogi tym dobrym.
2. Ostateczne zwycięstwo dobra nad złem.(Lone Starr nad Hełmofonem)

Jednak uważam, że porównywanie filmu, który z założenia miał być pojedynczą produkcją z filmem, który jest jedną z trzech części trylogii trochę mija się z celem, bo nikt tutaj nie próbował nawet zmieścić wszystkich wątków w jednym filmie(ep7). Poza tym Kosmiczne jaja są czysto parodią ep4, a Ep7 zżyna z "czwórki" tak wiele, że trudno nie odnaleźć w parodii z '87 roku podobieństw do filmu z 2015, który zaś wzorowany był na filmie z '77. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
xandar12

Dodam jeszcze dwa fakty! W ŁOTR1 pleneta zasilajaca Gwiazdę Śmierci miała niczym Druidia powłokę! Drugim jest cytat z "... jaj" "Kiedy trafiliśmy do Disneylandu"-prawa do Star Wars jak wiemy przejął Disney!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones