PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714479}

Kot w butach: Ostatnie życzenie

Puss in Boots: The Last Wish
7,7 35 991
ocen
7,7 10 1 35991
7,0 27
ocen krytyków
Kot w butach: Ostatnie życzenie
powrót do forum filmu Kot w butach: Ostatnie życzenie

Wielka panika

ocenił(a) film na 8

Niesamowite jaki tu jest wysyp ludzi którzy żyją w piwnicy wy myślicie ze na tik toku albo yt jest lepiej ? Bajka z morałem ze trzeba doceniać życie i swoją rodzine a tu ludzie sie prują bo straszny wilk w dwóch scenach wyskoczył. Pokazanie delikatnej stróżki krwi przez 2 sekundy tez dzieciaka nie zmieni w bandytę a jak sie gdzieś uderzy na placu zabaw to co tęcza mu leci z nosa ? Bajka kot w butach to od początku było wiadome ze będzie to film w którym sie coś dzieje a nie kołysanka jest wiele filmów spokojnych nudnych dla rodziców którzy żyją pod kamieniem tylko przed filmem trzeba zobaczyć o czym on jest a nie pójść z marszu i potem zdziwiony bo w bajce sie bili…

ocenił(a) film na 1
Przemo_420

i dlatego właśnie są kategorie wiekowe, ten film powinien mieć 18+, rodzice są wprowadzeni w błąd i narażają dzieci na tą "bajkę", nie wiem kto tu żyje w piwnicy, może ci ludzie od ustalania kategorii wiekowych, na pewno dzięki temu film zarobił więcej kasy

firewolf

Hyba na serio jesteś przewrażliwiony/wiona

ItsHappy

Chyba*

firewolf

W takim razie filmy gdzie się jawnie zabijają, wypruwają flaki, pokazują nagość, to powinni dawać kategorię 40+?

ocenił(a) film na 9
firewolf

gościu jesteś kompletnym ignorantem i twoje oceny powinny być usunięte. zwłaszcza po takim komentarzu do Diuny: "Ten film to jakiś koszmar, wiecie z czym mi się skojarzył? z martyrologią jezusa, zbawiciel, matka boska, pustynia i kompletne nudy za co to coś ma taką ocenę?"

firewolf

Jaki ty tępy jesteś, żeby ta bajka była +18 to krew, flaki i inne "straszne" rzeczy musiały być przez cały seans, a nie tylko w pojedynczych scenach gdzie jest to ledwo widoczne, a nie zrobione tak że krew leje się litrami. Kolega powyżej ma rację, serio żyjesz pod kamieniem, wogóle pojęcia nie masz na jakich podstawach wystawia się ograniczenia wiekowe. Dla ciebie +18 to już jest chyba jak w bajce występuje antagonista i bajka nie opiera się na przyjaźni oraz miłości wszystkich bohaterów. Dla ciebie wszystkie bajki to chyba powinny wyglądać jak na Disney Junior, świat przedstawiany powinien być bestroski, każdy jest dobry, powinny być latające koniki srające tęczą i inne rzeczy które nie przekazują żadnych wartości. Jestem ciekaw, co sądzisz o np "Królu lwie", według mnie jest to piękna oraz bardzo mądrą bajka, przekazująca masę wartości dzieciom oraz dorosłym, ale występuje tam spisek antagonisty (Skazy) w którym zabił swojego brata (Mufase) przez wpędzenie go podstępem do wąwozu w którym zaraz zaczną biec spłoszone, rozpędzone antylopy gnu które tratują ojca Simby. Po całej akcji występuje bardzo mocna scena w której rospaczony Simba próbuje obudzić martwego już ojca. Bajka ta przedstawia częściowo zło(dokładniej walkę dobra ze złem), spisek, śmierć i idąc twoim tokiem myślenia ta bajka powinna być +18 co jest według mnie śmieszne. Bajki dla najmłodszych nie powinny być jedynie kolorowe i przedstawiać jedynie dobra, ale przekazywać wartości jak to robi bajka którą oceniłeś na 1 gwiazdkę. Jesteś zero jedynkowy, nieważne, że bajka przekazuje masę wartości dla najmłodszych przy okazji dostarczając rozrywkę, ważne jest że jeden z (anty)bohaterów ma duże kły, w kilku klatkach pojawiła się czerwona krew i bajka nie przedstawia wyidealizowanego świata. Idź z dziećmi poglądać teletubisie na tablecie i mów im dalej, że świat jest jedynie dobry, niestety spotka je mocne spotkanie z ścianą. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Przemo_420

"Bajka kot w butach to od początku było wiadome ze będzie to film w którym sie coś dzieje a nie kołysanka jest wiele filmów spokojnych nudnych dla rodziców którzy żyją pod kamieniem..."

Jak od początku? Nigdzie w zwiastunie nie ma nic o tym, że to film nie dla dzieci. I nigdzie nie było takiej informacji.

"przed filmem trzeba zobaczyć o czym on jest a nie pójść z marszu i potem zdziwiony bo w bajce sie bili…"
Nie ma takiego obowiązku! Od tego są kategorie wiekowe by wskazać rodzicowi na co może a na co nie zabrać dzieci. Poza tym opisy móią o fabule filmu, a nie o tym jaki są tam sceny.

A sceny z śmiercią mogą być zbyt przerażające dla dzieci.
Na świecie film był +13 a u nas nie było takiej informacji.

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

Dzieci nie mogą być wiecznie dziećmi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones