PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219972}

Kot w butach

Puss in Boots
6,5 85 423
oceny
6,5 10 1 85423
5,6 16
ocen krytyków
Kot w butach
powrót do forum filmu Kot w butach

9/10

ocenił(a) film na 9

Jeden z najlepszych (jęsli nie najlepszy) film animowany jaki widziałem.Moim zdaniem jednak nie jest on filmem stricte dla dzieci tylko dla dorosłych. Szczególnie dla tych co lubią kino akcji. W Kocie jest od cholery aluzji do dzieł Rodrigueza czy Tarantina. Humor jest dużo bardziej wykwintny niż ten w Shreku. Po prostu te filmy są skierowane dla innej publiczności. Muzyka świetna (ale pod tym względem DW zawsze stoi na wysokim poziomie). Ujęcia (kamera) po prostu majstersztyk (wiadomo film dużo bardziej dynamiczny niż shrek ale tu w ogóle nie było dłużyzn co w Shreku mnie wkruwiało). Scenariusz może rzeczywiście troszkę za prosty, przewidywalny ale pamiętajmy że to (przynajmniej z pozoru) film dla dzieci a nie dzieło Lyncha :D
Minus
Aktor dubbingujący Jajko. Jestem pewien że w amerykańskiej wersji Zach dorównywał Banderasowi czy Hayek, jeśli nawet nie przewyższył ich o głowę. U nas niestety Jajo leżało na całej linii a szkoda. Ja bym obsadził na tę rolę albo młodego Stuhra albo Paszkowskiego. Może budżet był za mały :D

Tak więc daję 9/10 bo jako całość film wg mnie jest zacny. Przewyższa Shreka o głowę, i wymaga znajomości kina (by czerpać z niego prawdziwą radość) Słowem polecam każdemu :)

ocenił(a) film na 8
Olbrom_666

Moja ocena to też 9/10:) przede wszystkim po filmie byłem .... mile zaskoczony , nie spodziwałem się czegoś tak dobrego .

ocenił(a) film na 8
Damian_73

*spodziewałem

ocenił(a) film na 7
Olbrom_666

Nie zgadzam się. Shrek był przełomowy - kot w butach to jedna z kolejnych animacji, która niestety nie dorównuje produkcjom takim jak chociażby Rango. (Wspomniane rango jest majstersztykiem pod względem różnego rodzaju aluzji i ukrytych smaczków)
Film był strasznie przewidywalny, i gdyby Puszek nie był jedną z moich ulubionych 'bajkowych' postaci, to nie wiem czy tą 7-kę film by ode mnie dostał.

Plusem jest oczywiście akcja, i być może dla osób które lubią kino akcji, to ten film jest idealny - ja tam wymagam od filmów czegoś więcej niż samej akcji, a akurat Tutaj oprócz postaci Puszka niestety nic nie było. (Kitty była wkurzająca, miałem wrażenie, że oglądam parodie piratów z Karaibów na nieznanych wodach)

ocenił(a) film na 10
Olbrom_666

Prawda ten Film to klasyka, trudno uwierzyć że ma tak NISKĄ obenę... Szkoda też że nie zdobył oscara..

ocenił(a) film na 10
spajda_rap

ocenę

ocenił(a) film na 7
Olbrom_666

Mnie też pozytywnie zaskoczył, ale co do fabuły się nie zgodzę. Aż taka przewidywalna nie była. Pełno tu zwrotów akcji. Jajo jest postacią niejednoznaczną, co stanowi plus. Raz jest pozytywną postacią, raz nie. Sam nie spodziewałbym się zmowy Jaja z tym małżeństwem. Wiadomo że w tego typu filmach fabuła nie może być super skomplikowana. Też prawda że film raczej dla dorosłych, lub dla nastolatków, ale za to morał ma.

ocenił(a) film na 10
tulpa

miau

ocenił(a) film na 8
odie321

Si Seniorita :D

ocenił(a) film na 7
tulpa

No ma. Nie ufać nikomu, bo każdy Ciebie może zrobić w jajo. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones