PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6880}

Król Lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride
7,5 102 084
oceny
7,5 10 1 102084
5,7 15
ocen krytyków
Król Lew II: Czas Simby
powrót do forum filmu Król Lew II: Czas Simby

Ostatnio w śród kaset VHS znalazłem bajkę mojego dzieciństwa jaką jest "Król lew". Oczywiście mogłem odpuścić i nie obejrzeć jej ponownie. Lecz po seansie stwierdzam, że mimo upływu lat ta animacja nadal robi na mnie ogromne wrażenie. Każda część filmu począwszy od czarnego charakteru po piosenki aż po przyjaciół Simby są wspaniałe pod każdym względem. Pełen szczęścia z sentymentalnej podróży przyszła pora na część drugą. Miałem nadzieje, że i kolejna część będzie tak samo dobra jak pierwszy "Król lew". I muszę stwierdzić, że się rozczarowałem. Został użyty ten sam schemat, mianowicie chęci przejęcia tronu prawowitego władcy. Lecz nie mam do tego zastrzeżeń. Przez cały seans miałem wrażenie, że czegoś mi tu brakuje. Na pewno mieli na to wpływ wyrzutki królestwa. Nie udało się uzyskać takiego efektu jaki pozostawił w mej pamięci Skaza. Był uosobieniem zła i w tym była jego siła. Bohaterowie poboczni jakby stracili wigor, animacja jakby utraciła swój czar i soundtrack już nie wpada w ucho. Kolejny raz mam przykład tego że wymagam od kolejnej części więcej niż od poprzednika. W tym wypadku nie dało się przeskoczyć tego co pozostawiła po sobie pierwsza część, którą śmiało możemy nazwać istnym arcydziełem w swoim gatunku. Tyczy się to też innych kontynuacji filmów. Po co psuć coś nie najlepszym sequelem jak miało to miejsce tutaj. Podsumuje cały mój wywód krótkim zdaniem. Moim zdaniem jedynka lepsza :) Jakie jest wasze zdanie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones