PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776316}

Król Lew

The Lion King
7,3 86 467
ocen
7,3 10 1 86467
5,0 28
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Tylko się wygadam, nie przyszłam tu walczyć czy coś udowadniać, aleeeee xD

Po pierwsze zepsuli piosenki- na siłę wyciągane i interpretowane melodie i słowa które znam na pamięć niemiłosiernie kłują w uszy!

Po drugie brak emocji - nie płaczesz, nie cieszysz się. Zwierzęta mają swoje zwierzęce głowy i tyle. Simba z poker facem patrzący na zmarłego Mufasę - serio?
Najwięcej emocji pokazał Mufasa jak błagał Skazę, ciekawe czemu. Czy ta scena była robiona na samym początku, jak jeszcze nie mieli koncepcji calkowitej zwierzęcej nieekspresyjności? Aż dziwnie było patrzeć jak Mufasa rusza ustami w prawie ludzki sposób, tak bardzo to kontrastowało z resztą filmu.
Dodam że zwierzęta potrafią okazywać emocje- doskonale widać to po psach którym jest "przykro", a w internecie roi się od zdjęć zwierząt po których na prawdę widać emocje!

Po trzecie - ten film nie jest potrzebny! W sensie, ok przyznaję, swoje zarobił, ludzie byli w kinie, aktorzy dostali hajs itd. Ale co teraz? Czy obejrzycie go drugi raz? Którą wersję puścicie swoim dzieciom? Chyba wiadomo XD

Po trzecie - na siłe zapychanie dziur w fabule:
- Czy na prawdę musieliśmy widzieć krąg życia biednego kłaczka futra? XD
- Skaza dobitnie powtarza że to "kanion do ćwiczenia ryku" (szanuję to, to lepsze wytłumaczenie planu, niż tylko zostawienie simby w wąwozie, ale nie usprawiedliwia to potrzeby zrobienia filmu od nowa xD)
-Długa scena o tym, że hieny nie zejdą w dół i okłamią Szenzi, już bardziej dosłownie się nie dało, żeby widz na pewno załapał xD

Po czwarte: między Timonem i Pumbą a Simbą nie widziałam tego co w bajce. Gdy jest dorosły tłumaczą mu że jest mięsożerny (mimo że Simba cały czas wcina robale z nimi) i widać że czują do niego dystans... nie wiem co chcieli osiągnąć tą sceną, ale mi było smutno, że nie ufają mu w pełni czy co? Odniosłam wrażenie że on sobie biega po tej ich dżungli a wszyscy mają go gdzieś :c



Dobrze teraz coś na plus, żeby nie było że jestem tylko hejterem:

Słodkie zwierzątka biegające po ekranie ♡♡♡

Kiara na koniec, po prostu cudo!


ocenił(a) film na 6
najiki

Zgadzam się, "Krąg Życia" zniszczony, odśpiewany jak jakimś hymn państwowy i to na smutno. Słuchając tego zawodzenia miałem wrażenie że film zacznie się od jakiegoś marszu pogrzebowego Mufasy a nie przedstawienia Simby. Zero w tym wzniosłości. Czułem się trochę jakby oglądał program a przyrodniczy a nie remake ponadczasowej produkcji. Disney ostatnio czego się nie dotknie to spieprzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones